Letenky TAP Portugal levně z Prahy

levné letenky TAP Portugal a pravidla pro zavazadla v letadle

TAP Portugal

logo TAP Portugal

TAP Portugal jsou portugalské národní aerolinky s hlavní základnou na letišti Portela v Lisabonu. Z ní provozují téměř sedmdesát pravidelných linek do destinací nejen v Evropě, nýbrž i v Africe, Jižní Americe a Severní Americe. TAP Portugal týdně vypraví na 1 600 letů, když drtivou většinu z nich odlétají stroje Airbus.

Aerolinky TAP Portugal jsou s platností od 14. března 2005, kdy oslavily své šedesáté výročí, členem leteckého uskupení Star Alliance.

Kam létá TAP Portugal přímo z Prahy

Přímý spoj z Prahy provozuje TAP Portgual pouze do portugalského Lisabonu.

Zavazadla v letadlech TAP Portugal

Pasažéři ekonomických třídou si mohou s sebou přímo do letadla vzít jeden kus příručního zavazadla o hmotnosti až 6 kg a rozměrech do 55 cm × 40 cm × 20 cm. Cestující ve vyšších třídách si mohou vzít zavazadla dvě o váze až 10 kg, přičemž nejvyšší přípustné rozměry jsou shodné.

Stejně tak si na cestu mohou zabalit i odbavované zavazadlo. To u cestujících v ekonomické třídě nesmí být těžší než 20 kg, přičemž výjimku tvoří lety do Jižní Ameriky, kam je možné cestovat se dvěma kusy zavazadel o hmotnosti 23 kg. Dětem do dvou let věku smí být přibalen kufr o hmotnosti 10 kg.

Tyto limity je nutné dodržovat, neboť v případě nadváhy budou za každý kilogram navíc účtovány poměrně vysoké poplatky (viz. níže).

Poplatky u letecké společnosti TAP Portugal

Výše poplatků za zavazadlo s nadváhou se liší v závislosti na cílové destinaci. Na nejkratších trasách se za každý kilogram navíc připlácí 5 euro, na těch nejdelších až 40 euro.

Poplatek za vystavení ztracené letenky činí na evropských trasách 100 euro, na mezikontinentálních letech byl stanoven na 160 euro.

Věrnostní program TAP Portugal

TAP Portugal pro své pravidelné zákazníky provozuje věrnostní program Victoria. Princip spočívá ve sbírání prolétaných mílí na speciální konto, přičemž se počítají nejen lety se společností TAP Portugal, nýbrž i s partnerskými aerolinkami z uskupení Star Alliance a některými dalšími. Do programu lze zaregistrovat všechny osoby starší dvou let.

Všichni členové programu se poté v závislosti podle stavu konta rozdělují do tří úrovní:

 • Miles Winner je základní vrstvou, kam jsou automaticky zařazeni všichni nově registrovaní. Platnost tohoto statusu je neomezená, přičemž neobsahuje žádné mimořádné výhody.
 • Silver Winner je přiřazen po dosažení 30 000 mílí v průběhu jediného roku, přičemž ihned po dosažení je přičten bonus ve výši 25 % aktuálního stavu konta. Mezi výhody patří třeba přednostní zařazení na čekací listinu, možnost výběru místa v letadle dle vlastní libosti, přednostní odbavení, navýšení limitu zavazadel či jejich přednostní vydání po výstupu z letadla.
 • Gold Winner je nejvyšším dosažitelným statusem věrnostního programu Victoria. Pro jeho dosažení a udržení je v průběhu jednoho roku nutné nasbírat alespoň 70 000 mil. Mezi jeho výhody patří všechny ty z předešlých úrovní, plus například možnost zakoupení letenky pro partnera s 40% slevou, přednostní nástup do letadla, speciální informační linka pro případ nenadálých událostí či další řada výhod u partnerských aerolinií.

Možnosti platby / jak platit letenky TAP Portugal

Za letenky od TAP Portugal je možné zaplatit platebními kartami Visa, MasterCard, American Express a Diners.

Cestování s malými dětmi

Děti do dvou let věku mohou s TAP Portugal létat se zvláštní slevou, avšak celou cestu je nutné absolvovat na klíně jednoho z rodičů. Každý dospělý tak smí doprovázet nanejvýše jedno dítě mladší dvou let. Tomu rodiče mohou přibalit zavazadlo o hmotnosti do 10 kg.

Každé dítě do 12 let musí být během letu doprovázené dospělou osobou, pokud není, je nutné v průběhu rezervace požádat o službu doprovod o samotě cestujícího dítěte. Již při odbavení se v tomto případě o dítě postará proškolený personál aerolinek TAP Portugal, který ho následně doprovodí do letadla a po příletu ho předá určené osobě.

Za tuto službu se neplatí žádný zvláštní poplatek, avšak je nutné dítěti zakoupit stejnou letenku, jako pro libovolného dospělého.

Jak ušetřit s letenkami TAP Portugal

Zajímavé úspory při rezervaci letenek můžete ušetřit díky nástroji Power Choice. Jedná se o formulář pro rezervaci letenek, do kterého stačí zadat odletové letiště, časové rozmezí, finanční limit a váš cestovatelský záměr, načež vám jsou zobrazeny nejlevnější letenky dle vašich přesných požadavků.

Stačí tedy jen, zadat, že byste si v červenci rádi zaletěli na romantický výlet s cenou letenek do 10 000 Kč. A TAP Portugal vám zobrazí příslušné destinace včetně nejlevnějších letenek.

Historie TAP Portugal

Letecká společnost Transportes Aéreos Portugueses byla založena 14. března 1945, přičemž svůj provoz zahájila již o rok a půl později na lince z Lisabonu do Madridu. V průběhu následujících čtyř let citelně rozšířila počet obsluhovaných destinací, když přidala třeba Londýn, Tangier, Casablancu, nebo ostrovní São Tomé.

Roku 1953 došlo k znárodnění aerolinek. V roce 1964, tedy osmnáct let po svém prvním letu, přivítaly portugalské aerolinky na palubě svého letounu již miliontého cestujícího. O jedenáct let později byly aerolinky opět znárodněny a krátce na to si změnily název na TAP Air Portugal.

V sedmdesátých letech TAP Air Portugal nakoupil nové letouny Boeing 747, ovšem záhy je kvůli nízké poptávce prodal a koupil místo nich několik menších strojů. Roku 1985 pak byla založena dceřiná společnost Air Atlantis, která operovala výhradně na charterových letech.

K další obnově flotily došlo opět koncem devadesátých let, kdy byly pořízeny letouny Airbus A319, A320 a A321. Do konce desetiletí pak bylo zprovozněno několik dalších linek, namátkou třeba do Berlína, Newarku, Tel Avivu či do Bostonu.

V roce 2005 aerolinky nejprve vstoupily do uskupení Star Alliance a krátce nato si změnily jméno na současné TAP Portugal. Nyní se hodně diskutuje o opětovné privatizaci společnosti.

Vaše zkušenosti z letadel TAP Portugal

názorů: 4 to “TAP Portugal”

 1. Pavlina Zourkova
  Červen 5th, 2012 @ 12:27

  Dobry den,
  ziji v Portugalsku a 24.5.
  jsem letela poprve se svym 5-mesicnim synem navstivit sve rodice do Cech.
  byla jsem prekvapena, jak je docela problem udrzet dite v klidu pripasane na svem tele pri startovani a sletu dolu a jen fakt, ze vedle me nesedel jiny pasazer me pomohl dost k odlozeni meho syna nalevo nebo napravo, abych ho trochu zabavila a udrzela ho v klidu. byli i chvile, ze jsem musela vstat a chodit trochu v ulicce, aby Filipek nebrecel, protoze nebyl schopen usnout ve stisnenem, jemu novem prostredi. personal letadla byl moc fajn, nejvice se nam venoval a moc nam pomohl steward Pedro, ktery prave zacina svou profesionalni drahu na kridlech TAP Portugal.
  Pisi Vam dnes z jednoho duvodu:
  Zpet do Lisabonu letim se svou matkou, ktera nikdy predtim neletela a i presto, ze jsem se snazila zajistit a rezervovat sedadlo pro ni hned vedle me jeste v Lisabonu- nebylo to mozne. pry mohu rezervovat misto pro me i pro ni pouze 24hod pred odletem, coz je patek 8.6. od 19.30hod.

  Nevim, zda je moznost zavolat do TAP v Praze a rezervovat obe mista uz drive, abych mela jistotu, ze prvni letecka zkusenost me matky bude prijemnym zazitkem pro nas pro vsechny a nebude ji uz delat takovy problem letet treba priste i sama.

  S pozdravem
  Pavlina Zourkova

 2. kateřina klánová
  Prosinec 23rd, 2012 @ 17:30

  vynikající

 3. kateřina klánová
  Prosinec 23rd, 2012 @ 17:30

  skvělý let a všechno

 4. poullubomir
  Březen 9th, 2013 @ 12:33

  tap portugal maximalni spokojenost nejkrasnejsi letusky na svete.

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují