Letenky Praha

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Asie

Nejpopulárnější letenky z Prahy

Přehled destinací v Asii, kam si lze koupit přímou letenku z letiště Praha Ruzyně, samozřejmě můžete využít i jiné lety s přestupy.

Arménie

Ázerbájdžán

Gruzie

Izrael

Jižní Korea

Kazachstán

Libanon

Spojené Arabské Emiráty

Sýrie

Uzbekistán

Vietnam

LetenkyPraha.com spolupracují

  Asie aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • Nová linka Turkish Airlines a levné letenky z Prahy na Maledivy jen za 14 632 Kč!
  • Aerolinky Turkish Airlines, které byly nedávno ohodnoceny jako nejlepší letecká společnost Evropy, spouštějí 24. listopadu novou linku na Maledivy. A jak už to tak v těchto situacích bývá, podpoří ji akčními letenkami právě do této destinace. Mezi Prahou a Maledivami vás tak dělí jen jedno mezipřistání v Istanbulu a 14 632 Kč, na kterých ceny letenek začínají. Linka se létá pětkrát týdne, přičemž z Istanbulu se odlétá vždy ve 20:25 a přílet je následující den v 7:10 ráno a z Malediv se odlétá v 9:00 a přilétá ve 14:30 hodin. Letenky si můžete objednat online zde, mějte však na paměti, že se jedná o časově omezenou akci. Po vyprodání akčních letenek může jejich cena vzrůst.

   1. 8. 2012


  • Policie v Dubaji pokutuje řidiče, kteří nezamykají
  • Dubajská policie se rozhodla bojovat hodně netradičně s rozmáhajícími se krádežemi aut v emirátu. Řidiče, kteří opustili své vozy, aniž by je zamkli, trestá pokutami ve výši 300 emirátských dirhamů, což je přibližně 1620 korun. Policisté očividně ztratili trpělivost s dubajskými řidiči. Mnozí z nich totiž nejenže svůj vůz nezamykají, když ho opouštějí na parkovišti, ale dokonce ho nechávají i s běžícím motorem. Děje se tak, když jdou nakupovat, do banky nebo třeba do mešity. Tento jev není v Dubaji ojedinělý. I proto v posledních měsících prudce stoupl počet krádeží právě nezajištěných vozů, jejichž motor běží na volnoběh – takto je ukradeno zhruba každé desáté auto.

   20. 1. 2012


  • Nejvýše položená restaurace na světě je v Dubaji
  • Ve 122. patře nejvyšší stavby světa, mrakodrapu Burdž Chalífa v Dubaji, zahájil o víkendu provoz restaurant, který je se svými 422 metry nad zemí nejvýše položenou restaurací na světě. Restaurace At.mosphere má být jednou z nejluxusnějších na světě. Může pojmout až 210 zákazníků, jimž kromě mezinárodní kuchyně nabízí i biomenu. Dubajský mrakodrap Burdž Chalífa je vysoký 828 metrů a jsou v něm byty, kanceláře a hotel.

   26. 1. 2011


  • V Jerevanu se bude porcovat a rozdávat největší čokoláda světa
  • V arménském hlavním městě Jerevanu se bude příští měsíc porcovat a rozdávat největší čokoláda na světě. Obří tabulka čokolády byla vyrobena v místní čokoládovně a získala zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Pochutina úctyhodných rozměrů váží 4410 kilogramů, je 560 centimetrů dlouhá, 275 centimetrů široká a 25 centimetrů silná. Čokoláda obsahuje všechny přírodní ingredience, včetně 70 procent kakaové hmoty. Vyrobena byla k 10. výročí založení čokoládovny.

   13. 9. 2010


s