Letenky Lisabon levně z Prahy

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Lisabon

Místo odletu
Místo příletu
rezervovat letenky online

Prosíme o chvilku strpení, zpracování nejlevnějších letenek Praha - Lisabon trvá pár sekund. Děkujeme.

Praktické tipy jak trávit čas v Lisabonu a co v něm nepřehlédnout, zkrátka nenáročný průvodce Lisabonem. Stručně jasně, výstižně, nechceme vás zatěžovat zbytečnostmi. Zároveň nabídneme ubytování i levné letenky do Lisabonu. Již brzy.

Lisabon, město sedmi pahorků je metropole pod maurským hradem a potěší celoročně vlídným podnebím, množstvím jedinečných památek a samozřejmě mořem. Chcete slyšet fado a ochutnat tresku bacalhau? Setkat se s pohostinnými lidmi? Pak Lisabon je pro vás ta správná volba.

Ochutnej Lisabon, co si dát k jídlu a pití

Pokud jde o jídlo, pak lisabonská gastronomie je po všech stránkách originální a velmi chutná. Ochutnejte především bifteky a tresku dle rozličných receptů.

Budete-li procházet Lisabonem na podzim nebo v zimě, pak můžete ochutnat vynikající pečené kaštany, které se prodávají na každém rohu. Při procházkách objevíte také jeden z nejpůvodnějších prvků města, totiž portugalské dlážděné chodníky – černobílou calcada portuguesa.

Po Lisabonu lanovkou

Strmé ulice do kopce a z kopce: výškové rozdíly města sedmi pahorků překonávají četné lanovky a také technická památka, výtah Elevador de Santa Justa. Městu vévodí hrad Sao Jorge, výhledu na Lisabon odsud neodoláte. Na svazích pod ním svérázná čtvrť Alfama jako by sem vnesla kus arabského světa. Kolem románsko-gotické katedrály Sé pak sejděte dolů do města. Baixa, dolní město, je centrem současného Lisabonu, plné bank i kaváren a restaurací.

Most Vasca de Gamy, nejdelší most v Evropě

V ústí řeky Tejo se mísí sladká voda s vodami Atlantiku a připlouvají sem i velké námořní lodě. Věž Torre de Belém, bílá nádhera ve slohu manuelské gotiky, uchvátí i dnes stejně, jako okouzlovala slavné mořeplavce před staletími. Divem techniky jsou dva mosty. Most 25. dubna vypadá jako kalifornský Golden Gate, je dlouhý přes kilometr a visí 70m nad hladinou. Šestiproudý most Vasca da Gamy z roku 1998 je díky svým 17 km nejdelším v Evropě.

Poznej život v Lisabonu

Stařičká tramvaj 28 vozí návštěvníky většinou do turisticky zajímavých lokalit – vystupte kdekoli. Místní gastronomii poznáte v četných hospůdkách a třeba sušená nasolená treska je navzdory názvu ryzí delikatesa. V Café Luso zní večer co večer fado – sugestivní baladický zpěv s doprovodem strunných nástrojů. Slavná a nejstarší kavárna se jmenuje Brasileira – azyl umělců a bohémů existuje už 120 let. V létě zkuste chlazené vinho verde, osvěžující lehké víno.

O prodlouženém víkendu zapátrejte v okolí Lisabonu

Výlet snadno zvládnete díky dobré síti meziměstských autobusů. Nevynechte Óbidos, středověké město sevřené hradbami, s bizarními domky s kachlíkovými fasádami azulejos. Projdou tudy denně tisíce turistů, ale dá se jim vyhnout: celý Lisabon lze obejít po hradbách – a připravte se na úžasné výhledy. Krásný cíl je i pobřežní hojně navštěvované Nazaré, horní město s poutním chrámem, a novější dolní město, útulné nevelké letovisko s plážemi a příjemným koupáním. Užijte si Lisabon.

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Lisabon aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • Lisabon: od června metrem z letiště do centra
  • V červenci bude otevřena na letiště v Lisabonu linka metra; bude se jednat o červenou linku, která propojí letiště s Expo (výstaviště, oceanárium), dopravním terminálem Oriente (pendolina do Coimbry) a centrem města (Alameda, Saldanha).

   8. 5. 2012