Letenky Řím levně z Prahy

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Řím

Místo odletu
Místo příletu
rezervovat letenky online

Prosíme o chvilku strpení, zpracování nejlevnějších letenek Praha - Řím trvá pár sekund. Děkujeme.

Praktické tipy jak trávit čas v Římě a co v něm nepřehlédnout, zkrátka nenáročný průvodce Římem. Stručně jasně, výstižně, nechceme vás zatěžovat zbytečnostmi. Zároveň nabídneme ubytování i levné letenky do Říma.

Italská metropole skýtá tak obrovské množství zajímavých míst a památek, že tam prakticky pokaždé objevíte něco nového, a přitom pozoruhodného.

Památky a muzea v Římě

Že návštěvník Říma narazí na významné památky doslova na každém kroku, je sice fráze, ale stoprocentně pravdivá. Určitě nelze pominout ty nejznámější, jako je třeba Koloseum. Téměř každý ví, že jde o největší amfiteátr Římské říše, původně schopný pojmout až 50 tisíc diváků, jemuž přesto geniální systém schodišť, koridorů, chodeb a výtahů zajišťoval hladký pohyb nejen obrovského množství lidí, ale i divokých zvířat.

Jenže ten, kdo nikdy nevylezl na ochozy a nerozhlédl se po amfiteátru, neměl možnost zažít ten zvláštní pocit a jakousi posvátnou úctu, kterou stavba vzbuzuje, navzdory tomu, že se z Kolosea dochovala pouze třetina. A když se vám tam podaří dostat brzo, kdy se trousí první návštěvníci a je svěží ráno, zážitek bude ještě silnější.

Něco podobného platí pro silnici Via dei Fori Imperiali, kterou dal v letech 1931–1933 vybudovat diktátor Mussolini. Byť tento zážitek nepatří mezi ty povznášející, silný je určitě. Mussolini si totiž usmyslel, že postaví cestu, jež bude vhodná pro různé pochody a slavnosti a zároveň se stane symbolickým i fyzickým spojením mezi jeho sídlem na náměstí Piazza Venezia a sídlem starověké římské moci, jímž bylo Forum Romanum.

Za oběť stavby přitom padla velká část nejstarších památek. Při pohledu na smutnou ukázku nabubřelosti fašistického režimu, která tuto část Říma nesmyslně rozděluje a již se i přes pokusy o nápravu zřejmě nikdy nepodaří odstranit, ucítíte silné mrazení v zádech.

V každém případě míst, jež stojí za to vidět, je v Římě opravdu hodně – Fontana di Trevi, Pantheon, Sixtinská kaple ve Vatikánu, Forum Romanum, Španělské schody a tak dále a tak dále. Jeden „eurovíkend“ vám na to stačit nebude. Věčné město Řím nabídne vždy něco nového

V Římě zapomeňte na české presso a ochutnejte tamní kávu a jídlo

Káva v Itálii chutná líp než doma, to je prostě fakt. A příležitostí, kde si dobrou kávu dát, je v Římě víc než dost. Naprostým zjevením mezi nimi je kavárna La Tazza d’Oro, ve které si můžete dát mimo jiné levné a výborné espresso. Lze do ní zavítat po návštěvě nedalekého Pantheonu, jednoho z nejvýznamnějších a nejzachovalejších antických chrámů. Při vstupu vás okamžitě omámí silná vůně kávy, součástí kavárny je totiž i velká pražírna. Druhá věc, jež překvapí, je až na několik židlí a lavic absence míst k sezení. Většina návštěvníků stojí u baru, který se táhne třemi místnostmi, klábosí a ochutnává všemožné druhy kávy. Atmosféra je úžasná a strávit by se tu dalo klidně celé odpoledne.

V Římě je samozřejmě i nespočet restaurací. Jen namátkou, určitě stojí za to zajít do Sacro e Profano, která byla instalována do interiéru odsvěceného kostela, na výbornou pizzu připravovanou v klasické peci na dřevo.

Příznivci romantiky jistě ocení výhled na fontány, kostely či prodavače obrazů během stolování v restauraci na Piazza Navona. A tradiční pokrmy nabízejí trattorie ve čtvrtích Trastevere a Testaccio.

Užitečné informace pro eurovíkend v Římě

Jak se dostat do Říma Nejpohodlnější je cesta letadlem. Let z Prahy na letiště Fiumicino trvá přibližně dvě hodiny. Letiště leží zhruba 30 kilometrů jihozápadně od centra Říma, kam je ideální se přesunout vlakem. Na nádraží Termini, v jehož prostorách se nachází i nákupní třídy, to trvá 30 minut a lístek stojí 14 eur.

Ubytování v Římě V Římě si lze vybrat ze spousty druhů ubytování. V nejlevnějších hostelech na okraji města se dá nocleh sehnat za cenu okolo 20 eur, poblíž centra za zhruba 30 eur. Naopak v nejdražších hotelech se cena může vyšplhat až na 700 eur za noc, ovšem nocleh v kvalitním dvou- až tříhvězdičkovém hotelu s dobrým spojením do centra stojí okolo 70 eur. S ubytováním vám pomůže například portál booking.com.

Roma Pass Podobně jako řada evropských metropolí, tak i Řím má svoji zvýhodněnou kartu pro turisty. Držitel této karty má nárok na vstup do dvou libovolných muzeí či architektonických památek zdarma, zvýhodněné vstupné do dalších objektů a městskou dopravu zdarma na tři dny. Více na romapass.it.

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Řím aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • V Římě si dejte pozor, kde jíte a pijete
  • Turisté si budou muset v Římě opět dát pozor, kde si pochutnají na zmrzlině nebo budou popíjet limonádu. Římská radnice znovu zakázala jíst, pít a přespávat na ulici poblíž historických památek, v opačném případě hrozí pokuta až ve výši 500 eur. Na to se dá pouze říci, že dozajista velmi proturistické opatření.

   4. 11. 2012


  • Levné letenky do Říma v rámci speciální propagační akce jen za 1 398 Kč!
  • S vyjímečnou akcí omezenou časově i množstvím míst přišla společnost Wizz Air, která nyní nabízí zpáteční letenky z Prahy do Říma za speciálních 1 398 Kč.

   Tato cena je konečná a zahrnuje tedy všechny poplatky, počet letenek za tuto super cenu je však limitován. Po jejich vyprodání může cena letenek vzrůst, pokud tedy máte zájem o výlet do Říma, neváhejte a rezervujte si své letenky ještě dnes.

   31. 7. 2012


  • Odhozená žvýkačka v Římě vás bude stát 50 euro
  • Pokuta 50 eur bude hrozit všem, kteří v Římě někam jen tak odhodí nebo nalepí žvýkačku a chytne je u toho policie, úřady ale v tažení proti neukázněným žvýkalům nezajdou tak daleko jako Singapur, kde za tento prohřešek hrozí vězení.

   16. 2. 2012


  • Wizz Air zrušil 116 letů z Prahy i do ní
  • logo Wizz Air Server Planes.cz informoval o tom, že nízkonákladová letecká společnost Wizz Air z ekonomických důvodů preventivně zrušila od poloviny ledna do konce března z Prahy 58 odletů. Škrty se dotknou cestujících, kteří měli zakoupené letenky na nedělní spoje do Bergama (15. 1. – 4. 3.) a středeční do Říma (11. 1. – 29. 2.) a Eindhovenu (11. 1. – 7. 3.) Nejvíce letů zmizelo do Londýna-Lutonu, od 11. 1. do 25. 3. jsou tu druhé linky dne ve středu, čtvrtek a neděli (původně s odletem z Prahy Ruzyně v 6:00).

   8. 1. 2012


  • Řím zavádí novou daň pro turisty
  • Římský magistrát plánuje uvalit na turisty od 1. ledna 2011 novou daň. Každý, kdo se ubytuje v pětihvězdičkovém a čtyřhvězdičkovém hotelu, zaplatí 3 eura za noc, v ostatních typech ubytovacích zařízení kromě hostelů to budou 2 eura. Daň se bude vztahovat pouze na prvních deset nocí pobytu. Děti do dvou let nebudou platit nic. Daň budou hosté platit při odhlašování z hotelu, zatím ale není známo, jaké sankce jim budou hrozit, pokud zaplatit odmítnou.

   4. 1. 2011