Letenky WizzAir levně z Prahy

levné letenky WizzAir a pravidla pro zavazadla v letadle

WizzAir

logo Wizz Air

Wizz Air jsou maďarské nízkonákladové aerolinky, jejíž základny nalezneme zejména v regionu Střední Evropy, včetně Prahy. Jedním z charakteristických znaků Wizz Airu, ostatně jako naprosté většiny nízkonákladových aerolinek, je fakt, že létají až na druhá a třetí největší letiště v daných městech.

To proto, že poplatky, které musejí aerolinky platit, jsou na těchto letištích značně nižší. Nižší poplatky se sice pozitivně odrazí do ceny letenky, na druhou stranu je však nutné počítat s delším dojezdovým časem do centra města.

Ke svému provozu Wizz Air používá flotilu 31 letadel Airbus A320-232, přičemž dalších 101 strojů stejného typu má již objednaných.

Kam létá WizzAir přímo z Prahy

Přímé letenky WizzAir si můžete zakoupit z Prahy do těchto destinací: Barcelona, Bari, Benátky, Brusel, Burgas, Catania, Eindhoven, Londýn, Madrid, Malmö, Milán, Neapol, Oslo, Paříž, Řím.

Zavazadla v letadlech Wizz Air

Všichni cestující si s sebou do letadla smějí přinést jeden kus příručního zavazadla o maximálních rozměrech 55 cm × 40 cm × 20 cm a maximální hmotnosti 10 kg. Kromě si můžete přibalit třeba kabát, přikrývku nebo skládací kočárek.

Na cestu si s sebou po zaplacení příslušného poplatku můžete vzít i jeden kus odbavovaného zavazadla, jehož hmotnost ale nesmí převýšit 32 kg. Nejvýhodněji se jeví zaplacení zavazadla již v průběhu rezervace, kdy za něj zaplatíte pouze 405 Kč.

Plánujete-li na cesty vyrazit s nestandardním zavazadlem, opět se na to vyplatí myslet předem. Když si ho totiž objednáte již v průběhu rezervace, zaplatíte za něj jen 810 Kč. Při platbě na letišti byste museli uhradit až 1 080 Kč.

Pokud chcete vzít spolu do letadla i svého psího miláčka či jiné zvíře, máte bohužel smůlu. Wizz Air zvířata nepřepravuje, jedinou výjimkou jsou průvodcovští psi.

Poplatky u letecké společnosti WizzAir

Poplatek za odbavované zavazadlo je 405 Kč v případě objednávky přes internet či call centrum a 810 Kč v případě platby až na letišti. Pokud za zavazadlo budete platit až u odletové brány, připravte si 1 620 Kč.

Poplatek za rezervaci činí v případě plateb kartami MasterCard, Visa, Diners Club 135 Kč za každý let a za každého cestujícího, pokud budete platit kartami Solo, UK Maestro či bankovním převodem, poplatek činí jen 68 Kč. Zcela nejlevnějším způsobem je pak platba kreditní kartou Wizz, která je bezplatná.

Poplatek za změnu letu při žádosti podané přes internet je stanoven na 810 Kč, pokud žádost podáte skrze call centrum, zaplatíte 1 215 Kč. Poplatek za změnu jména na letence v případě žádosti přes internet je 1 080 Kč, po zavolání na call centrum zaplatíte až 1 620 Kč.

Poplatek za přednostní nástup do letadla činí 216 Kč za každý let.

Věrnostní program WizzAir.com

Wizz Air jsou nízkonákladové aerolinky, a jako takové neprovozují žádný věrnostní program. Pravidelní cestující přesto mají zajímavou možnost, jak platit za letenky méně. Viz. sekce „Jak ušetřit“

Možnosti platby / jak platit letenky WizzAir.com

Za letenky Wizz Air lze platit platebními kartami či bankovním převodem. Mezi akceptované karty patří Visa, Visa Electron, MasterCard, Diners Club a Switch/Solo. Využít můžete i svůj Wizz účet, který skrývá i jednu výhodu. Nebudete muset platit vysoké správní poplatky.

Cestování s malými dětmi

Děti do dvou let s Wizz Airem cestují za jednotný poplatek, jehož výše je stanovena v závislosti na dané trase maximálně na 675 Kč. Celou cestu je nutné absolvovat na klíně rodiče. Dítě rovněž nemá nárok na přepravu vlastního zavazadla, rodiče mu mohou vzít pouze skládací kočárek, který je přepravován zdarma. Každý dospělý smí doprovázet maximálně jedno dítě mladší dvou let.

Děti ve věku od 2 do 14 let platí za letenku stejnou částku jako dospělí, čímž zároveň získávají právo na vlastní sedačku a zavazadla.

Jak ušetřit s letenkami WizzAir

Pro cestující, kteří s aerolinkami Wizz Air cestují často, existuje možnost založení Účtu WIZZ a WIZZ Plus. Na něj si pak lze přeposílat peníze, které lze následně využít k úhradě letenek. Hlavní výhoda však spočívá v bonusu ve výši 15 a 25 % z hodnoty připsané částky. Pokud si tak na účet zašlete třeba 1 000 eur, bude vám ve skutečnosti připsáno 1 250 euro!

Rovněž při platbě Kartou WIZZ nebudete muset platit vysoké poplatky, jako je tomu v případě ostatních způsobů úhrady.

WIZZ Privilege Pass

Tento pas přináší držitelům neomezený přednostní nástup a větší palubní zavazadla zdarma na všech letech WizzAir po dobu nejméně jednoho roku. U častých cestujících se předpokládá, že budou z WIZZ Privilege Pass těžit nejvíce, protože jeho cena bude rychle vykompenzována úsporami dosaženými neplacením zvlášť za velké palubní zavazadlo a za přednostní nástup. Virtuální pas stoji 99 eur a má platnost jeden rok od data vydání. Výhody platí na všechny již zarezervované, ale ještě neuskutečněné lety a na všechny nové rezervace učiněné v období jednoleté platnosti, bez ohledu na budoucí datum cesty.

Historie Wizz Air

Aerolinky Wizz Air byly založeny v září 2003 soukromými investory z USA. Svůj první let uskutečnily 19. května 2004 na lince z Katovic, tedy 19 dní poté, co Maďarsko a Polsko společně vstoupily do Evropské unie, čímž se otevřel letecký trh. Za první tři a půl měsíce provozu aerolinky přepravily neuvěřitelných 250 000 cestujících.

Na český trh aerolinky Wizz Air vstoupily až začátkem jara 2009. V témže roce vyšly na veřejnost informace, že se společnost potýká s finančními problémy, neboť ani jeden rok provozu ještě nevykázaly zisk. Naopak za dobu své činnosti prodělaly 78 milionů eur.

Dle statistik z roku 2009 létalo 74 % spojů Wizz Air na čas či dříve, 26 % jich bylo buď opožděných, nebo zcela zrušených.

Vaše zkušenosti z letadel Wizz Air

názorů: 9 to “WizzAir”

 1. Martin Walter
  Říjen 4th, 2010 @ 9:45

  dobrý den,využil jsem Vašich služeb dvakrát a byl jsem spokojen.rozhodl jsem se letět s Vámi znovu. děkuji M. Walter

 2. martina zipserová
  Září 4th, 2011 @ 17:24

  při nástupu v lodýně jsem byla nadšená ovšem to se změnilo v brně při odletu zpět.Přiletěla jsem s příručním zavazadlem kdy v Londýně nikdo 3 cm neřešil.Ovšem v brně trapný rám do kterého se musí zavazadlo nasoukat.Neoblomný mladík ovšem trval na svém že musím zaplatit ale ouha sličné blondýny nemohly ani svůj kufřík zvednout natož pak strčit do rámu.Mladík s anglickým pasem taky své objemné příruční zavazadlo taky do rámu nestrčil a tokových lidí bylo nejmín 15.Tak proč to neplatí pro všechny stejně.Jedna paní si dokonce musela odmontovat kolečka jen ty bránily že se do rámku nevešel.Prostě je nějaký limit lidí kteří musí zaplat a zrovna jsme to byly my dvě s tou paní takže to se mi nelíbilo

 3. P.Chromiak
  Srpen 2nd, 2012 @ 9:18

  Dobry den.
  Chcel by som sa spytat ci si my treba este aj palubnu vstupenku ked mam uz zaplateny let s potvrdenim.
  Dakujem.

 4. Petr
  Srpen 2nd, 2012 @ 19:16

  Dobrý den,
  palubní vstupenka (boarding card) Vám bude vystavena při odbavení.

 5. Tobiskova
  Srpen 11th, 2012 @ 18:57

  letele jsem s wizzair jiz po nekolikate v prubehu 4 let a jejich sluzby se stale zlepsuji doufam,ze to budu moci rikat i nadale dekuji

 6. Petr
  Září 22nd, 2012 @ 12:13

  U Wizzairu je nutné přihlédnout k ceně letenky – pokud letíte za řádově desítky či stovky korun, je třeba se holt smířit s absencí seatingu, reklamou v letadle, onboardshoppingem a sedačkami, kde se tak tak vejde Asiat.

  Jsem zvědavý, jak chtějí létat Tel Aviv. Já bych si to s nimi asi neriskl.

 7. A.Klementová
  Říjen 29th, 2012 @ 16:25

  Bohužel i já mám velmi špatnou zkušenost s kabinovým zavazadlem. Letém velmi často a až letos jsem byla nucena uhradit v Římě částku 75 EURO za kabinové zavazadlo o váze 8.8 kg, přičemž pracovník u odbavovací přepážky zavazadlo ani řádně neviděla již vůbec jen nedal do tzv. měřidla!!!!!Přitom tam bylo více cestujících, kteří měli stejná zavazadla. Wizz mi reklamaci zamítl a tak jsem se obrátila na Uřad pro civilní letectví. Ćekám najejich vyjádření

 8. sandra
  Leden 25th, 2013 @ 14:24

  dobry den potrebuji letenku na 09.02 2013

 9. Petr
  Leden 28th, 2013 @ 23:34

  Sandro a kam chcete letět? :)

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Napište zkušenosti s WizzAir
  Zobrazit zkušenosti ostatních cestovatelů

  WizzAir novinky

  • Wizz Air: garantované slevy pro věrné zákazníky, Wizz Discount Club
  • logo Wizz Air Letecká společnost Wizz Air spustila Wizz Discount Club, určený speciálně pro věrné zákazníky, kteří cestují jako skupina nebo si u tohoto dopravce kupují více než jednu letenku za rok. Členství ve slevovém klubu, dostupné na wizzair.com, zaručuje slevu 10 eur na všechny jednosměrné lety společnosti Wizz Air, u nichž je cena letenky vyšší než 12,50 eura a jsou zarezervovány kdykoli během trvání ročního členství. Členové klubu a až 9 rodinných příslušníků nebo přátel, kteří cestují ve stejné skupině, mohou nyní dosáhnout ještě větších úspor tím, že se stanou věrnými zákazníky a budou cestovat za nízké ceny se společností Wizz Air častěji.

   18. 12. 2012


  • Příruční zavazadla u Wizzairu: Za větší batoh nebo za uložení do přihrádky zaplatíte 10 euro!
  • Wizz Air s platností od 4. října 2012 rozlišuje příruční zavazadla malá (do 42 × 32 × 25 cm) a velká (maximálně 56 × 45 × 25 cm).

   Překračuje-li vaše příruční zavazadlo rozměry “malého” nebo pokud ho nechcete mít po celou dobu letu mezi nohama a raději byste si ho uložili do schránky nad hlavou, musíte zaplatit 10 euro za každý let. Kompenzací má být plošné zlevnění všech letenek o 5 euro.

   Nově zaváděný poplatek se vztahuje na nově rezervované lety s odletem po 24. říjnu. Pokud již máte koupenou letenku od Wizzairu, můžete si svůj batoh bez obav uložit do schránky nad hlavou!

   4. 10. 2012


  • Wizz Air zavádí (na zkoušku) poplatek za příruční zavazadlo
  • S platností od 1. srpna 2012 zavádí na své trase Katovice – Londýn společnost Wizz Air poplatek za příruční zavazadlo větší než 42 × 32 × 25 cm. Tedy zpravidla za to, které se nevejde pod sedačku, ale do binu nad sedadly stále ano. Menší zavazadla zůstávají (prozatím) zdarma.

   Výše poplatku je stanovena za 10 € a dle zástupců společnosti Wizz Air stojí za jeho zavedením snaha zvýšit komfort cestujících. (Ve skutečnosti je důvodem pro zavedení poplatku snaha pokrýt klesající výnosy z ostatních poplatků.)

   Wizz Air zpoplatňuje příruční zavazadla zatím jen na jedné lince, dá se však očekávat, že do budoucna zavede tuto praxi na všech linkách. Tedy i na těch pražských.

   10. 7. 2012


  • Wizz Air přidává 10 nových linek z Budapešti
  • logo Wizz Air Letecká společnost Wizz Air přidává na svou základnu v Budapešti šesté letadlo a v následujících měsících otevře deset nových linek, celkem tak nabídne 33 destinací. Díky této nejnovější expanzi v maďarské metropoli Wizz Air navýší své kapacity na více než 2,5 milionu míst za rok. Šesté ze série nedávno přidaných letadel začne létat na začátku dubna 2012 do španělské Malagy, Bukurešti a Kluže v Rumunsku, polské Varšavy, bulharské Sofie, kyperské Larnaky a do řeckých měst Heraklion, Zakynthos, Rhodos a Soluň. Wizz Air tak díky tomuto zvýšení kapacity a novým trasám přidá více než milion míst. Společnost Wizz Air se v současné době snaží také zahájit své služby pro mimoevropské trhy, jako je Tel Aviv, Kyjev, Moskva a Istanbul; nyní je vše v procesu schvalování.

   7. 3. 2012


  • Wizz Airu stoupl počet cestujících o 15 procent
  • Maďarský nízkonákladový dopravce Wizz Air loni přepravil přes jedenáct milionů cestujících, což představuje meziroční růst o patnáct procent. V České republice firmě Wizz Air pasažérů ubylo o dvacet tisíc, přepravila 680 tisíc cestujících.

   10. 1. 2012


  Spřízněné stránky