Letenky Delta Airlines levně z Prahy

levné letenky Delta Airlines a pravidla pro zavazadla v letadle

Delta Airlines

logo Delta Airlines

Delta Air Lines jsou americké aerolinky s hlavními základnami na letištích v Atlantě a v Detroitu. Jedná se o největší leteckou společnost na světě, která létá do 375 destinací na všech světových kontinentech.

Aerolinky ke svému provozu požívají obrovskou flotilu 743 strojů hned několika značek, přičemž průměrné stáří letounů je téměř 16 let. Letecká společnost Delta Air Lines je členem uskupení SkyTeam.

Kam létá Delta Air lines přímo z Prahy

Delta Airlines spojuje Prahu přímo s dvěma městy, avšak i přesto mají tyto dva přímé spoje velký význam z pohledu pražského letiště Ruzyně, jedná se totiž o transatlantické lety do New Yorku a Atlanty.

Zavazadla v letadlech Delta Airlines

Každý cestující společnosti Delta má právo na jedno příruční zavazadlo, jehož rozměry nesmějí být větší než 56 cm × 36 cm × 23 cm. Spolu s ním si do letadla můžete vzít ještě kabelku, počítač či videokameru.

Na cestu si můžete rovněž zabalit odbavované zavazadlo o nejvyšší přípustné hmotnosti 50 liber (v přepočtu 22,6 kg) a maximálním součtu všech rozměrů 157 cm.

V případě cesty mezi Spojenými státy a destinacemi v Evropě mají cestující možnost přikoupit si druhé zavazadlo, na které se vážou stejné podmínky. Poplatek činí 50 dolarů v případě objednávky přes internet, resp. 55 dolarů v případě platby až na letišti. Třetí až desáté zavazadlo pak bude stát 200 dolarů.

Poplatky u letecké společnosti Delta Airlines

Poplatek za změnu rezervace na letenky po vnitrozemí USA je stanoven na 150 dolarů, v případě mezinárodních linek pak činí 250 dolarů. Rovněž je nutné počítat s doplacením rozdílu v cenách letenek.

Poplatek za druhé zavazadlo na cestách z USA do Evropy či naopak je 50 dolarů (objednávka přes internet) a 55 dolarů v případě objednávky až na letišti. Každé třetí až desáté zavazadlo na též lince bude stát 200 dolarů.

Všechna zavazadla s nadváhou jsou zpoplatněna jednotným poplatkem 150 euro, přičemž kufry s hmotností nad 32 kg nejsou do přepravy přijímány vůbec.

Věrnostní program Delta Airlines

Pravidelní cestující letecké společnosti Delta se mohou registrovat do věrnostního programu SkyMiles, který jim přináší celou řadu výhod. Princip spočívá ve sbírání odlétaných mílí, přičemž zde funguje systém čím delší trasa a čím vyšší cestovní třída, tím více bodů.

Míle lze sbírat i přes některé limitované nabídky, nákup zboží od partnerů společnosti Delta a v případě zájmu si je lze i zakoupit. Jedna míle stojí 0,028 dolarů.

Nasbírané míle lze následně směnit například za bezplatné letenky, navýšení cestovní třídy či si za ně lze objednat novinové předplatné či zabookovat hotel.

Možnosti platby / jak platit letenky Delta Air lines

Objednané letenky od společnosti Delta Air Lines lze zaplatit platebními kartami Mastercard a Visa. Alternativní možností pak je i u nás rozšířená síť PayPal.

Cestování s malými dětmi

Rodiče s dítětem do dvou let věku mu nemusejí ani kupovat letenku, ovšem za předpokladu, že jejich potomek bude po celou dobu sedět na jejich klíně a jedná se o vnitrostátní let. Ve všech ostatních případech je nutné dítěti koupit vlastní letenku, a to i v případě mezinárodního letu, kdy bude ratolest sedět na klíně jednoho z rodičů.

Slevy z letenky pro dítě se různí jednak podle věku ratolesti a jednak podle dané linky.

Pokud dítě do dvou let letí zdarma, ztrácí veškerý nárok na své vlastní zavazadlo. V případě, že letí na svou vlastní letenku, smějí mu rodiče zabalit kufr či jinou batožinu s největší přípustnou hmotností 10 kg.

V případě, kdy plánujete, že vaše ratolest bude cestovat o samotě, je nutné o tom s předstihem informovat leteckou společnost Delta. Ta vše zařídí a vyčlení pro vaše dítě svého zaměstnance, který se o něj nejen v průběhu celého letu, ale i před odletem a po přistání postará. Služba se jmenuje doprovod nedoprovázeného dítěte, přičemž poplatek činí 100 dolarů za každý jednotlivý let.

Jak ušetřit s letenkami Delta Airlines

Společnost Delta Air Lines nabízí velmi často různé limitované nabídky pro různé skupiny zákazníků, které se rozhodně vyplatí sledovat. Patří mezi ně například více mílí za absolvovaný let či prolétané míle navíc.

Historie Delta Airlines

Delta Air Lines byly založeny v roce 1929, kdy se zároveň uskutečnil jejich první let z Dallasu do města Jackson ve státě Mississippi. Zajímavostí je, že název aerolinek vymyslela jedna ze sekretářek.

V průběhu následujících několika desetiletí byly Delta Air Lines známé zejména skupováním jiných leteckých přepravců, čímž si posilovali pozici na trhu. Součástí Delty se tak postupně staly společnosti Chicago and Southern Air Lines, Northeast Airlines či Western Airlines.

V průběhu 90. letech pak převzaly linky do Evropy po zkrachovalých aerolinkách PanAm. V roce 2004 pak musely být celé aerolinky Delta restrukturalizovány, aby se předešlo vyhlášení bankrotu. Mezi lety 2006 a 2007 se leteckou společnost Delta pokoušely převzít konkurenční US Airways, avšak neúspěšně.

Mezi poslední významné změny ve společnosti Delta patří sloučení s aerolinkami Northwest v lednu 2010.

Vaše zkušenosti z letadel Delta Air lines

názorů: 4 to “Delta Airlines”

 1. Jim
  Říjen 30th, 2011 @ 17:45

  Letam pravidelne kazdy rok do New Orleans-Jsem spokojen.Jen nemohu pochopit proc DL prestala letat z PRG do Atlanty pres obdobi podzim,zima a jaro.Aspon jeden let v tydnu by mohl byt zarazen.Pres NY JFK je to moc dlouhe a relativne slozite.JFK je strasne “ucpane”!

 2. Dana
  Listopad 29th, 2012 @ 20:35

  Nechapu proc skoncily nejdrive prime lety s CSA do NY a nyni i s Deltou,kdyz vzdy,kdyz jsem letela bylo vyprodano.

 3. Petr
  Prosinec 2nd, 2012 @ 18:33

  Dano, to, že bylo vyprodáno ještě nemusí znamenat, že linka byla zisková. :(

 4. hana
  Červenec 17th, 2013 @ 22:08

  Dobrý den. Je možné si zaplatit doprovod pouze na letišti v New Yorku. Přesedáme do Pittsburgu a minulý týden prý byl přestup dost časově náročný. Jelikož jsme již v důchodovém věku,nemluvící anglicky a manažel po operaci křečových žil, rádi bychom přestup v New Yrku měli zajištěný touto cestou. Děkuji za odpověd. Odlet 20.7.2013

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují