Letenky New York levně z Prahy

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

New York

Místo odletu
Místo příletu
rezervovat letenky online

Prosíme o chvilku strpení, zpracování nejlevnějších letenek Praha - New York trvá pár sekund. Děkujeme.

Praktické tipy jak trávit čas v New Yorku a co v něm nepřehlédnout, zkrátka nenáročný průvodce New Yorkem. Stručně jasně, výstižně, nechceme vás zatěžovat zbytečnostmi. Zároveň nabídneme ubytování i levné letenky do New Yorku. Již brzy.

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  New York aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • Muzeum 9/11 se v New Yorku otevře v květnu
  • Muzeum 9/11, které připomíná teroristické útoky na New York z 11. září 2001, bude po dlouhých letech odkladů otevřeno v polovině května, vstupné pro dospělé je stanoveno na 24 dolarů. Vstupenky do podzemního muzea přímo na Ground Zero se začnou prodávat již v březnu 2014.

   23. 3. 2014


  • Největší ruské kolo bude v New Yorku
  • Největší ruské kolo na světě má nákladem půl miliardy dolarů vyrůst na ostrově Staten Island v New Yorku, točit se má začít do konce roku 2015.

   5. 2. 2013


  • New York: výstava Picasso Black and White
  • Guggenheimovo muzeum v New Yorku přichystalo novou výstavu Picasso Black and White (Černobílý Picasso), nabídne 118 obrazů, soch a jiných prací Pabla Picassa, které vznikly v letech 1904 až 1971.

   4. 11. 2012


  • Delta Air Lines: Přímá linka Praha – New York se vrátí na jaře 2013
  • Aerolinky Delta s příchodem jarního letového řádu pro rok 2013 obnoví přímou linku Praha – New York, jenž byla zrušena letos v říjnu. Létat se bude denně s odletem z Prahy v 13:25 hodin, letoun z USA přistane ten samý den v 10:25 hodin. Američané obnovení linky odůvodnili tradičně velkým zájmem tamních obyvatel o návštěvu Prahy. Levné letenky od Delty si můžete rezervovat online na tomto odkazu.

   30. 10. 2012


  • New York: v metru se kvůli krysám nenajíte
  • Absolutní zákaz stravování v prostorách newyorské podzemní dráhy by měl být nejnovější zbraní v zoufalém boji newyorské radnice proti záplavě krys žijících v metru. Podle návrhu zastupitele Billa Perkinse by za porušení zákona mělo město New York vybírat pokutu 250 dolarů.

   Krysy jsou v tunelech newyorské podzemní dráhy všudypřítomné a díky pohozeným zbytkům potravin hlady rozhodně netrpí. Tísíce lidí zabíjejí dlouhé minuty cestování ve společnosti hamburgerů, sendvičů nebo chipsů, mnozí v metru snídají, svačí či večeří.

   Z průzkumu ale vyplynulo, že zákaz mezi cestujícími velké nadšení nevzbuzuje. Lidé by souhlasili s pokutou za nepořádek, nikoli za jídlo. V newyorském metru platí už nyní zákaz konzumace nápojů, ovšem příčinou je spíš obava z alkoholu než hygiéna.

   7. 2. 2012


  • New York: poslední šance vidět práci McQueena
  • Metropolitní muzeum umění v New Yorku prodloužilo výstavu, která představuje práci zesnulého návrháře Alexandra McQueena. Výstava bude k vidění do neděle 7. srpna. Poslední dva dny bude muzeum otevřeno až do půlnoci.

   6. 8. 2011


  • New York: nové taxíky budou z Turecka
  • yž se řekne New York, člověku se vybaví mnoho věcí, jednou z nich jsou i žluté taxíky a právě ty se budou měnit. Nikoliv jejich barva, ale jejich výrobce. Obyvatelé New Yorku si zvolili nové vozy taxislužby. Před návrhy Fordu a Nissanu dalši přednost tureckému vozu Karsan V1. Futuristické auto nabídne prostor pro čtyři cestující a rozměrná zavazadla. Součástí výbavy je nájezdová rampa pro vozíčkáře, obrazovky informující o počasí a ceně jízdy či multimediální systém a panoramatické střešní okno. Myslím, že se návštěvníci New Yorku mají na co těšit.

   22. 2. 2011


  • Týden restaurací v New Yorku (24. ledna až 6. února)
  • Rádi navštěvujete weby jako Cuketka.cz, Scuk.cz a jiné české gastro projekty? Pak právě pro vás je určen tzv. Týden restaurací, který se každoročně koná v New Yorku, letos mezi 24. lednem a 6. únorem (ano, všímáte si dobře, nejde o týden jeden, ale dva, holt Spokojené státy americké). O co v tomto týdnu jde? Nejdražší podniky zlevní natolik, aby se do nich odhodlali i ti s běžnými příjmy. A pozor, to nejlepší jídlo nenajdete na Times Square, zkuste jej hledat dále od turistických center. V případě nouze, se obraťte na místní. Přejeme příjemný let a dobrou chuť.

   11. 1. 2011


  • New Yorku loni navštívilo 48,7 milionu turistů
  • V roce 2010 navštívil New York rekordní počet turistů, celkem 48,7 milionů, což je meziroční růst o 7 procent. Předchozí rekord v návštěvnosti New York zaznamenal v roce 2008. Tehdy do New Yorku přicestovalo 47 milionů turistů. Cíl starosty New Yorku je jasný: do roku by rád, aby ročně navštívilo tuto megapoli 50 milionů turistů. Zajímavý údaj je, že za rok 2010 přidelo do města 39 milionů domácích, zbývajících 9,7 milionu bylo ze zahraničí. Vždy přemýšlíme, jak se to měří, na letišti?

   11. 1. 2011


  • Guggenheimovo muzeum vystaví videa z portálu YouTube
  • Guggenheimovo muzeum bude vystavovat krátká videa, která byla zveřejněna na serveru YouTube. Odborníci zatím sestavili širší výběr 125 nahrávek, z nichž vyberou dvacítku nejlepších. Ty budou od 21. října k vidění v Guggenheimově muzeu v New Yorku. Tak koupit letenku do New Yorku a hurá na výstavu.

   21. 9. 2010