Letenky Yamal levně z Prahy

levné letenky Yamal a pravidla pro zavazadla v letadle

Yamal

logo Yamal

Yamal jsou ruské aerolinky se základnou ve městě Salekhard. Společnost létá do 37 destinací, z nichž naprostá většina se nachází na území Ruské federace. Ke svému provozu používá letku 55 strojů převážně ruské výroby.

Kromě pravidelných letů aerolinky Yamal provozují i ty charterové.

Kam létá Yamal přímo z Prahy

Zavazadla v letadlech Yamal

Všichni cestující aerolinek Yamal si s sebou na cestu smějí vzít jedno příruční zavazadlo a jedno odbavované zavazadlo. Jeho nejvyšší přípustná hmotnost v případě cestujících v ekonomické třídě je 20 kg a u pasažérů ve třídě business 30 kg. Navíc si s sebou do kabiny smějí vzít malou kabelku, videokameru, kabát či deštník.

Povolenou hmotnost zavazadel není radno překračovat, neboť za každý kilogram nadváhy bude účtován poplatek ve výši jednoho procenta z celkové ceny letenky.

Pokud však plánujete cestovat se zavazadlem těžším než 30 kg, je nutné o této skutečnosti předem informovat zástupce společnosti.

Poplatky u letecké společnosti Yamal

Za vystavení letenky pro dítě do dvou let bez nároku na sedačku činí poplatek pouhých 10 % z celkové ceny letenky. Poplatek za překročení maximální hmotnosti zavazadel činí 1 % z ceny letenky.

Věrnostní program Yamal

Aerolinky Yamal nenabízí žádný věrnostní program.

Možnosti platby / jak platit letenky Yamal

K úhradě letenek od aerolinek Yamal lze využít platební karty Visa, EuroCard/MasterCard, Diners Club a JCB.

Cestování s malými dětmi

Rodiče, kteří budou cestovat se aerolinkami Yamal s dítětem mladším dvou let, si mohou vybrat ze dvou možností. Nejlevnější variantou je zakoupení letenky v ceně 10 % z ceny lístku pro dospělého, čímž však zaniká nárok na sedačku pro vašeho potomka. Ten tak bude muset v průběhu celého letu sedět na vašem klíně.

Každý dospělý však může tímto způsobem převážet jen jedno jediné dítě. Pokud bude cestovat se dvěma dětmi, musí se alespoň jeden z nich řídit druhou variantou.

Druhou variantou pak je možnost zakoupení dětské letenky (té samé, která platí i pro děti ve věku od 2 do 12 let), jejíž cena je stanovena na 50 % z hodnoty letenky pro dospělého.

Jak ušetřit s letenkami Yamal

Aerolinky Yamal nabízejí několikrát do roka časově limitované promo akce, v průběhu kterých jsou letenky do vybraných destinací výrazně levnější. Vyplatí se tedy sledovat internetové stránky aerolinek a v případě takové akce letenky ihned objednat.

Historie Yamal

Aerolinky Yamal byly založeny v roce 1997 guvernérem Jamalskoněneckého autonomního okruhu. Zpočátku aerolinie létaly pouze na vnitrostátních linkách a zejména pak do destinací v centrálním Rusku. Teprve v nedávné době se v seznamu destinací začaly objevovat i destinace v zahraničí.

V současné době je Yamal nejdůležitější leteckou společností v celém regionu.

Vaše zkušenosti z letadel Yamal

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují