Letenky Cimber Sterling levně z Prahy

levné letenky Cimber Sterling a pravidla pro zavazadla v letadle

Cimber Sterling

logo Cimber Sterling

Cimber Sterling jsou dánské aerolinky se základnami v Kodani a Billundu, které ve spolupráci s německou Lufthansou a leteckou společností SAS provozují několik pravidelných linek do 53 destinací v Evropě.

Aerolinky ke svému provozu používají 26 letadel od výrobců ATR, Bombardier a Boeing.

Kam létá Cimber Sterling přímo z Prahy

Cimber Sterling vám nabídne přímé letenky z Prahy do těchto 2 měst: Billund, Kodaň.

Zavazadla v letadlech Cimber Sterling

Všichni cestující starší dvou let mají právo na jedno příruční zavazadlo o maximální hmotnosti 8 kg. Nejvyšší přípustné rozměry příručního zavazadla jsou 50 cm × 40 cm × 25 cm. Součet všech tří stran nesmí nikdy překročit 115 cm.

Cestující ve třídách Saver Flex a Flex si smějí za popletek 8 euro vzít až 20kilové odbavované zavazadlo. Pasažéři v cestovní třídě Full Flex mají nárok na bezplatné zavazadlo o celkové hmotnosti až 30 kg. Děti do dvou let věku smí cestovat s až 10 kilovým zavazadlem.

Poplatky u letecké společnosti Cimber Sterling

Poplatek za odbavované zavazadlo o maximální hmotnosti 20 kg ve třídách Flex a Saver Flex je 8 euro za kus a jeden segment cesty.

V případě zavazadla s nadváhou bude za každý kilogram nad povolený limit účtován poplatek 10 euro.

Poplatek za výběr sedačky na mezinárodních letech ještě před samotným nástupem do letadla činí 50 dánských korun. Zpoplatněné je i veškeré občerstvení, které lze zakoupit na více jak dvouhodinových letech.

Změna již existující rezervace je zpoplatněna částkou 400 dánských korun za osobu a jeden segment cesty.

Věrnostní program Cimber Sterling

Cimber Sterling pro své pravidelné cestující provozují věrnostní program EuroBonus, kdy jsou na vybraných linkách sbírány odlétané míle.

V závislosti na počtu již nasbíraných mílí se registrovaní pasažéři dělí do následujících třech skupin:

  • Basic je automaticky přirazen všem členům programu po absolvování jejich prvního letu. Výhody spočívají ve slevách od partnerských společností, mezi kterými nechybějí autopůjčovny Hertz, Sixt a Avis.
  • Úrovně Silver lze dosáhnout až po nasbírání 20 000 prolétaných mílí. Mezi výhody patří nulové poplatky za rezervaci letenek, prioritní zápis na čekací listinu, možnost odbavení na business přepážkách či navýšení hmotnostního limitu zavazadel o 10 kg na vybraných linkách.
  • Nejvyšší hodností ve věrnostním programu je Gold, na který je potřeba v České republice nasbírat 45 000 mílí. Takoví cestující mají nejvyšší prioritu na čekací listině, právo na přednostní odbavení, přístup do letištních salónků a hmotnostní limit zavazadel je jim navýšen o 20 kg.

Možnosti platby / jak platit letenky Cimber Sterling

Letenky od společnosti Cimber Sterling lze zaplatit pouze těmito platebními kartami: Dankort, Visa/Dankort, Visa/Visa Electron, Mastercard/Eurocard, Diners Club, JCB nebo American Express. Kromě placení s kartou Dankort bude ve všech případech účtován správní poplatek ve výši 1,25 % z celkové částky.

Jak ušetřit s letenkami Cimber Sterling

Pokud chcete ušetřit peníze za internetovou rezervaci, nezbývá vám nic jiného, než provést úhradu za letenky platební kartou Dankort. Jedině v takovém případě budete ušetření poplatku ve výši 1,25 % z celkové ceny objednávky.

Cestování s malými dětmi

Ceny letenek pro děti do dvou let jsou jednotné – na vnitrostátních letech po Dánsku rodiče za jeden let zaplatí 150 dánských korun, na mezinárodních linkách 300 dánských korun za jednosměrnou letenku. Podmínkou však je, že děti musejí po celou dobu sedět rodičům na klíně.

Rodiče dítěti do dvou let mohou zabalit kufr o hmotnosti až 10 kg.

V případě dětí od dvou do jedenácti let je již nutné dítěti koupit letenku se sedačkou. K dispozici však je speciální dětský tarif, jehož cena činí 75 % z ceny letenky pro dospělého.

Cimber Sterling dále rodičům nabízí službu zapůjčení kočárků, ve kterých mohou ratolesti strávit v pohodlí celý let. Služba je k dispozici na vnitrostátních i mezinárodních letech, přičemž poplatek v případě objednávky skrze rezervační centrum činí 200 dánských korun a v případě objednání až při odbavení je stanoven na 300 dánských korun.

Za zvláštní poplatek je rovněž možné zajistit doprovod dítěti ve věku od 5 do 15 let, které bude v letadle cestovat o samotě. O letenky tohoto typu je nutné požádat zvlášť přes rezervační centrum.

Historie Cimber Sterling

Letecká společnost Cimber Sterling byla založena 1. srpna 1950, přičemž svůj provoz započala ještě v témže roce. Aerolinky jsou plně ve vlastnictví rodiny Nielsenů, ačkoliv mezi léty 1998 a 2003 vlastnila 26 % akcií letecká společnost SAS.

V roce 2008 Cimber Sterling koupily zkrachovalou leteckou společnost Sterling a v současné době se chystají k rozšíření svých evropských linek.

Vaše zkušenosti z letadel Cimber Sterling

1 názor to “Cimber Sterling”

  1. Eva Kohutová
    Srpen 19th, 2010 @ 17:34

    16.8.2010, let QI3527 z Kodaně do Prahy:rychlé odbavení, velmi pohodlné sedačky v letadle, odlet i přistání přesně na čas, příjemná letuška. Jediná vada – hlášení z palubního rozhlasu nejde pořádně slyšet. Dporučuji.

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují