Letenky Yakutia Airlines levně z Prahy

levné letenky Yakutia Airlines a pravidla pro zavazadla v letadle

Yakutia Airlines

logo Yakutia Airlines

Yakutia Airlines je ruská letecká společnost se základnou na letišti v Jakutsku na východě Sibiře. Aerolinky se zaměřují zejména na vnitrostátní pravidelnou přepravu a na charterové linky do destinací v Evropě a Asii. Aerolinie Yakutia létají celkem do 42 destinací.

Ke svému provozu používají letku 40 strojů, přičemž v ní má své zastoupení poměrně velký počet značek. Nalezneme v ní letouny Boeing, Antonov, Sukhoi, ale i Let,Yakovlev a Tupolev.

Aerolinky Yakutia nejsou členem žádného z leteckých uskupení.

Kam létá Yakutia Airlines přímo z Prahy

Přímý let z Prahy můžete díky Yakutia Airlines uskutečnit do ruského Krasnodaru.

Zavazadla v letadlech Yakutia Airlines

Každý cestující se společností Yakutia si smí s sebou do letadla vzít příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 55 cm × 40 cm × 20 cm. Spolu s ním je možné si přibalit kabát, notebook, videokameru či obdobnou věc osobní potřeby. Maximální povolená hmotnost se sčítá spolu s odbavovaným zavazadlem.

Cestující v ekonomické třídě si mohou zabalit až 20 kg odbavované zavazadlo, pasažéři ve vyšších třídách mají limit stanoven na 40 kg. Rozměry tohoto zavazadla nesmí překročit 50 cm × 50 cm × 100 cm. V případě překročení tohoto limitu budou za každý kilogram navíc účtovány zvláštní poplatky.

Poplatky u letecké společnosti Yakutia Airlines

Poplatek za službu doprovod o samotě cestujícího dítěte je stanoven na 20 % z ceny letenky pro dospělého.

Věrnostní program Yakutia Airlines

Pro své pravidelné cestující starší 14 let aerolinky Yakutia provozují věrnostní program Free Flight. Členové programu jednak získávají věrnostní body a jednak se jim sčítá počet absolvovaných letů v daném roce a podle něj jim je záhy přidělena jedna ze čtyř hodností:

  • Standard je přidělen spolu s 500 bonusovými body každému nově registrovanému členovi. Tento status nepřináší žádné mimořádné výhody kromě možnosti sbírat body, jeho platnost je dva roky.
  • Stříbrné úrovně lze dosáhnout po absolvování 10 letů se společností Yakutia, přičemž je ihned poté připsán bonus ve výši 1 000 bodů. Členové s tímto statusem mají právo na navýšení cestovní třídy či na zavazadla těžší o 5 kg.
  • Pro získání a udržení zlatého statusu je potřeba každý rok absolvovat 20 letů. Ihned poté je vám připsán bonus 1 500 bodů a vy se můžete těšit z možnosti navýšení cestovní třídy za ušetřené body či na zavazadla těžší až o 10 kg.
  • Briliantová úroveň je tou zcela nejvyšší, přičemž pro její dosáhnutí a udržení musíte každý rok s Yakutií absolvovat minimálně 30 letů. Odměnou vám bude bonus 2 000 bodů, které můžete proměňovat ve vyšší cestovní třídu a možnost zabalit si zavazadla těžší až o 15 kg.

Možnosti platby / jak platit letenky Yakutia Airlines

Letenky od společnosti Yakutia Airlines je možné uhradit platebními kartami Visa, MasterCard či Diners Club International.

Cestování s malými dětmi

Rodiče dětí do dvou let věku si mohou vybrat ze dvou možností: buď budou jejich ratolesti cestovat na jejich klíně za poměrně nízkou cenu, nebo budou mít svou sedačku, avšak cena letenky bude vyšší.

V případě té levnější varianty jsou letenky po Rusku pro děti do 2 let zcela zdarma, na mezinárodních linkách pak stojí pouhých 10 % z ceny letenky pro dospělého. K tomu jim lze navíc přibalit zavazadlo o hmotnosti až 10 kg. Jen je nutné podotknout, že každý dospělý smí doprovázet nanejvýše jedno dítě do dvou let.

Alternativou pak je zakoupení klasické dětské letenky, která je rovněž platná pro děti ve věku od 2 do 12 let a je prodávána se slevou zpravidla ve výši 50 %. Dítě pak má v těchto případech vždy nárok na své sedadlo a na svá zavazadla ve stejném objemu, jako dospělá osoba.

Pokud dítě ve věku od 5 do 14 let cestuje v letadlu samo, je nutné požádat o službu doprovod o samotě cestujícího dítěte. V tom případě mu bude poskytnut doprovod některým proškoleným pracovníkem aerolinek Yakutia. Poplatek za tuto službu je stanoven na 20 % z ceny letenky pro dospělého.

Jak ušetřit s letenkami Yakutia Airlines

Letecká společnost Yakutia nabízí všem svým cestujícím možnost bezplatné přepravy z letiště Moskva Vnukovo do centra města až ke stanici metra. Cesta vlakem trvá zhruba 35 minut, přičemž odjezdy i příjezdy jsou zkoordinované s přílety a odlety letadel.

Historie Yakutia Airlines

Letecká společnost Yakutia Airlines byla založena v roce 2002 na základech aerolinek Sakhaavia, dceřiné společnosti ruského Aeroflotu, jež operovala v regionu Jakutsko, avšak v roce 1999 zkrachovala.

V roce 2000 byla společnost znovu založena, přičemž nad ní převzala kontrolu místní vláda. Teprve o dva roky později si změnila jméno na Yakutia Airlines. Nyní má Yakutia uzavřenou dohodu o sdílení kódu s aerolinkami S7 Airlines a Ural Airlines.

Vaše zkušenosti z letadel Yakutia Airlines

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují