Letenky Wind Jet levně z Prahy

levné letenky Wind Jet a pravidla pro zavazadla v letadle

Wind Jet

logo Wind Jet

Wind Jet jsou italské aerolinky se základnou v Catanii, jež se zaměřují na pravidelnou a zejména pak na charterovou leteckou přepravu. Wind Jet v současné době létá do dvaadvaceti destinací v Evropě, přičemž dle počtu přepravených pasažérů se jedná o čtvrté největší aerolinky v Itálii.

Aerolinie Wind Jet ke svému provozu používají pět strojů Airbus A319 a osm strojů Airbus A320. Wind Jet není členem žádného z leteckých uskupení.

Kam létá Wind Jet přímo z Prahy

Wind Jet vás přímo z Prahy vezme do Itálie a to konkrétně těchto lokalit: Catania, Forli.

Zavazadla v letadlech Wind Jet

Wind Jet jsou nízkonákladové aerolinky, a tudíž až na výjimky neumožňují přepravu odbavovaných zavazadel zdarma. Za poplatek 7 eur za kus a jeden let je však možné si právo na přepravu zavazadel dokoupit, přičemž je takto možné dokoupit až tři kusy zavazadel o maximální hmotnosti 20 kg. V případě překročení tohoto limitu bude za každý kilogram navíc účtován poplatek (viz. níže).

Zavazadlo je možné dokoupit hned třemi způsoby – již v průběhu rezervace na internetu, přes telefonní centrum po uskutečnění objednávky, či přímo na letišti těsně před odletem.

Onou výše zmiňovanou výjimkou jsou lety do a z Ruska a Francie, kam je možné si vzít jeden kus až dvacetikilogramového zavazadla zdarma. Ovšem mějte na paměti fakt, že za každý kilogram nadváhy bude účtován poplatek 10 euro.

Tak jako tak si můžete na palubu letadla vzít jeden kus příručního zavazadla o maximální hmotnosti 10 kg; v případě, že let operuje partnerská společnost Meridiana v rámci smlouvě o sdílení kódu, snižuje se tento limit na 8 kg.

Poplatky u letecké společnosti Wind Jet

Poplatek za první tři odbavovaná zavazadla činí 7 euro za každé z nich. Pokud by byl tento počet překročen, bude za každý kilogram každého dalšího zavazadla naúčtován jednotný poplatek 10 euro. Ten samý poplatek bude účtován i v případě, kdy váha odbavovaného zavazadla převýší 20 kilogramů.

Spojovací poplatek za volání na call centrum je 0,12 euro, přičemž za každou minutu hovoru se dále bude platit 0,96 euro.

Věrnostní program Wind Jet

Wind Jet je klasická nízkonákladová společnost, a jako taková nenabízí svým zákazníkům žádný z věrnostních programů.

Možnosti platby / jak platit letenky Wind Jet

Letenky od aerolinek Wind Jet lze ve všech případech uhradit pomocí platební karty, přičemž jsou akceptovány ty od společností Mastercard a Visa. V případě nákupu v kamenné pobočce či u přepážky lze platit i v hotovosti.

Cestování s malými dětmi

WindJet nemá žádná specifika pro cestu s dětmi.

Jak ušetřit s letenkami Wind Jet

Italské aerolinky mohou svým cestujícím díky spojenectví s autopůjčovnou Easy Car nabídnout zajímavé ceny za vypůjčení automobilu na letišti v Catanii. Denní půjčovné za klimatizované auto s rádiem a neomezeným počtem ujetých kilometrů začíná již na 9 euro.

Historie Wind Jet

Letecká společnost Wind Jet byla založena v roce 2003, přičemž svůj první let podnikla ještě 17. června téhož roku na lince z Catanie do Říma. V červenci pak do svého letového řádu přidala další tři destinace – Milán, Forli a Paříž.

K dalšímu rozšíření došlo v roce 2006, kdy přibyly lety do Moskvy, Pisy, Verony, Petrohradu a do Rumunska. V současné době je stále v 100% vlastnictví finanční skupiny Finaria Group.

Vaše zkušenosti z letadel Wind Jet

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují