Letenky Vueling Airlines levně z Prahy

levné letenky Vueling Airlines a pravidla pro zavazadla v letadle

Vueling Airlines

logo Vueling

Vueling Airlines jsou španělské nízkonákladové aerolinky se základnou na barcelonském letišti El Prat. Druhé největší aerolinky ve Španělsku létají do 51 destinací nejen v Evropě, ale i v Africe a Asii.

Letecká společnost Vueling ke svému provozu používá 37 strojů Airbus A320-200, jejichž průměrné stáří v červnu 2010 bylo 7,7 let. Vueling Airlines nejsou členem žádného z leteckých uskupení.

Kam létá Vueling Airlines přímo z Prahy

Vueling patří mezi aerolinky, které spojují Prahu přímo s jednou, maximálně dvěma destinacemi v zahraničí, zatím tak můžete jejich letadly doletět pouze do Barcelony, která vám však může posloužit jako přestupní místo pro další levné lety do zahraničí. A nově, od dubna 2011 i do francouzského Toulouse.

Zavazadla v letadlech Vueling Airlines

Všichni cestující se společností Vueling si mohou na palubu zdarma vzít jeden kus příručního zavazadla o maximálních rozměrech 55 cm × 40 cm × 20 cm a hmotnosti nepřevyšující 10 kg. Pokud některé z těchto omezení překročíte, budete před vstupem do letadla požádáni o zaplacení poplatku ve výši 30 euro.

Za poplatek 10 euro je rovněž možné si na cestu vzít jeden kus odbavovaného zavazadla do hmotnosti 23 kg. Tento poplatek je nutné zaplatit již v průběhu rezervace letu, neboť v případě placení až na letišti bude dvakrát tak vysoký.

Překročí-li hmotnost vašeho zavazadla tuto povolenou mez, bude vám za každý kilogram navíc naúčtováno 10 euro. Žádné jednotlivé zavazadlo však nesmí vážit více než 32 kg.

Poplatky u letecké společnosti Vueling Airlines

Jakmile to bude možné, snažte se platit veškeré poplatky již v průběhu rezervace letenek, neboť tak můžete ušetřit poměrně zajímavou finanční částku.

 • Poplatek za odbavované zavazadlo o hmotnosti 23 kg činí 10 euro za každý jednotlivý let, přičemž je možné si s sebou vzít až dvě zavazadla.
 • Poplatek za překročení maximální váhy odbavovaného zavazadla činí 10 euro za každý kilogram.
 • Až do dvou hodin před plánovaným odletem vašeho spoje můžete změnit rezervaci či jméno na letence. V prvním případě vás každá taková změna vyjde na 35 euro, ve druhém pak na rovných 50 euro. Rovněž je nutné počítat s tím, že případné změny v cenách letenek vám budou přidány k úhradě.
 • Poplatek za službu doprovod o samotě cestujícího dítěte je u vnitrostátních letů 30 euro, v případě mezinárodních letů a letů na Kanárské ostrovy 50 euro.

Věrnostní program Vueling Airlines

Pro pravidelné zákazníky nabízejí aerolinky Vueling věrnostní program Point. Cestující v něm za každá dvě eura utracená za letenky získají jeden bod na své virtuální konto. Po nasbírání 500 bodů poté máte právo na bezplatnou jednosměrnou letenku a po nakumulování 1 000 bodů na letenku zpáteční.

Nutno podotknout, že zdarma je pouze samotná letenka, veškeré taxy a poplatky budete muset zaplatit tak jako tak.

Možnosti platby / jak platit letenky Vueling Airlines

K platbě letenek od společnosti Vueling Airlines můžete použít platební karty American Express, Visa, Visa Electron, Visa Vueling a Mastercard. V případě zájmu lze využít i internetový systém Paypal.

Cestování s malými dětmi

Pokud cestujete s dítětem do dvou let, nemusíte mu kupovat vlastní letenku, nýbrž stačí zaplatit pouze poplatek ve výši 15 euro za každou část letu. Zlevněné letenky jsou k dispozici i pro děti ve věku od 2 do 11 let.

Plánujete-li, že budou vaše děti ve věku od 5 do 11 let cestovat o samotě, musíte využít zpoplatněné služby doprovod o samotě cestujícího dítěte. Za poplatek 30 až 50 euro bude vašemu dítěti přidělen proškolený zaměstnanec aerolinek Vueling, který se o něj postará již v okamžiku odbavení. Dohlížet na něho bude i v průběhu letu a po příletu ho předá jen a pouze té osobě, kterou jste vy uvedli jako oprávněnou.

Jak ušetřit s letenkami Vueling Airlines

Při rezervaci letenek na oficiálních stránkách aerolinka máte možnost uzamknout aktuální cenu na 24 hodin, čímž získáte čas na rozmyšlenou. Za první uzamknutí ceny zaplatíte dvě eura, za každé další prodloužení o 24 hodin pak pět euro.

Toto se hodí zejména v případě, kdy narazíte na cenově velmi výhodnou nabídku, avšak ještě nejste plně rozhodnutí, zdali letenky opravdu chcete.

Historie Vueling Airlines

Aerolinky Vueling byly založeny v únoru 2004, přičemž svůj provoz zahájily již 1. července téhož roku. Zpočátku disponovaly dvojicí strojů, které létaly na lince z Barcelony na Ibizu. Hned v roce 2006 byly Vueling Airlines vyhlášeny jako třetí nejoblíbenější low cost aerolinky v celé Evropě, když je předběhly jen společnosti EasyJet a Air Berlin. Další rok však tuto pozici neobhájily.

V sezóně 2007 – 2008 se tržby aerolinek Vueling propadly až do ztrát, a tak musela na řadu přijít vynucená restrukturalizace. V roce 2009 pak ve výzkumu společnosti Skytrax Vueling získal třetí místo v anketě nejoblíbenější nízkonákladové aerolinky v Evropě, když je předběhl jen EasyJet a Aer Arann.

K poslední významné změně v chodu společnosti došlo 15. července 2009, kdy se aerolinky spojily s konkurenčním přepravcem Clickair. V témže roce pak Vueling stihl přepravit 8,2 milionu cestujících.

Vaše zkušenosti z letadel Vueling Airlines

názorů: 7 to “Vueling Airlines”

 1. Gabilana
  Srpen 10th, 2011 @ 9:44

  Dobry den ,letěla jsem na ibizu v březnu rok 2011 koupila jsem si letenku praha barcelona a barcelona ibiza ,asi tyden před letem mi napsal vueling že něco neni v pořadku s letenkou barcelona ibiza koupila jsem ji v akci za nějakych 50euro,tak jsem volala do rahy na letiště ,ale info.mi protože vuelink ma sidlo někde v madridu,vysvětlila jsem pani situaci a ta mi zdělila že to bude asi dobre a nebylo v barceloně vůbec nevěděli i když jsem jim dala meily ,tak jsme nocovali na letišti do rana a potom jsme letěli prvnim letadlem kolem 7 za dalšich 90euro ,byla jsem vážně zla ,a kdybych neletěla za 3 tydny do prahy protože mi umřel otec tak bych to reklamovala ,ale neměla jsem chut tak asi tak vueling nemusim děkuji

 2. Ladislava Řeháková
  Září 11th, 2011 @ 21:20

  Chtela bych podekovat za prijemny let se spolecnosti Vueling. Letela jsem nedavno – 8.9.2011 – na lince Praha – Toulouse a byla jsem nesmirne spokojena. Doufam, ze muj let s touto spolecnosti nebyl posledni. Rehakova

 3. Martin
  Únor 19th, 2012 @ 9:12

  STRAŠNÉ, STRAŠNÉ, STRAŠNÉ!
  NAPROSTO NEMPŘEHLEDNÉ STRÁNKY, NEMOŽNÉ ZMĚNIT DODATEČNĚ PŘÍJMENÍ – PŘESMĚRUJE VÁS TO NA ŠPANĚLSKÉ STRÁNKY, KDE TO STEJNĚ NEJDE. NEJDE JIM MAILOVAT!!!!!! VARUJI – ŠPATNÁ ZKUŠENOST, AROGANCE, IGNORANCE.

 4. Michaela
  Květen 7th, 2012 @ 7:57

  V únoru 2012 jsem letěla se společností Vueling z Zurichu do Paříže, byla jsem velmi spokojena. navíc jsem měla větší zavazadlo než bylo povolené do kabiny letadla, ale nikdo s tím neměl problé. Navíc musím říct že letenka 3 dny před odletem za 100 euro byla nejlepší dostupná letenka. Při cestě na letiště jsem navíc svou letenku zašatročila,to ale taky nebal problém bezplatně mijí vytiskli. Doporučuji.

 5. Lukas Rambousek
  Září 15th, 2012 @ 9:09

  Nalitam rocne desetitisice kilometru a vueling je nejhorsi zkusenost z kterou jsem se setkal. Na moji posledni ceste do ES jsme meli spozdeni prez hodinu, nikdo nam nic neoznamil na letisti, tvarili se jakoze letime nacas. Na ceste zpet nam ztratili kufr. Co je nejhorsi po mesici mailovani, vyplnovani online formularu a telefonovani do spanelska jsem nedostal fakturu za letenky !! Po telefonu jsou neprijemni, vse jim trva a porad musi clovek cekat ! Nevim jak tu fakturu ziskam, asi budu muset jet osobne do spanelska.. S vuelingem uz nikdy neletim. radeji pojedu autem kdyz nebude moznost letet s jinou spolecnosti.

 6. Zdeňka
  Únor 10th, 2013 @ 10:26

  vynikající zkušenosti, velmi pohodlné, žádný problém se zavazadlem, důstojné cestování

 7. Marie
  Duben 3rd, 2014 @ 19:57

  Arogantní chování při neuskutečněném letu č.Y 2226 dne 2.4.2014
  nedostatečná informovanost cestujících
  Zkušenost jednoznačně špatná a doufám že poslední

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Napište zkušenosti s Vueling Airlines
  Zobrazit zkušenosti ostatních cestovatelů

  Vueling Airlines novinky

  • Nová letecká spojení nízkonákladovky Vueling
  • logo Vueling Nové letecké spojení Dubrovníku, Splitu, Rijeky a Puly s evropskými městy – Španělský nízkonákladový letecký přepravce Vueling začne kromě již existující linky z Barcelony do Dubrovníku od 23. června do konce října letošního roku provozovat další lety do Chorvatska.

   30. 3. 2012


  Spřízněné stránky