Letenky Volotea Airlines levně z Prahy

levné letenky Volotea Airlines a pravidla pro zavazadla v letadle

Volotea Airlines

Volotea jsou zbrusu nové španělské aerolinky se sídlem v Barceloně. Dle svého motta se jedná o “aerolinky evropských menších a středně velkých měst”, svou hlavní základnu mají na letišti v Benátkách, sezónní základnu mají ještě ve francouzském Nantes.

Jejich letový řád na rok 2012 počítá s linkami do 42 destinací v celkem deseti zemích Evropy, mj. v Česku, Španělsku, Řecku nebo ve Francii. Volotea Airlines létají s poměrně neznámými stroji Boeing 717-200 s úpravou pro 125 pasažérů.

Kam létá Volotea Airlines z Prahy

Volotea Airlines létají s platností od 3. června 2012 mezi Prahou a francouzským Nantes. Jedná se o jedinou, která tato dvě města spojuje přímo bez mezipřistání. Volotea létá vždy ve čtvrtek a v neděli a na linku nasazuje stroj Boeing 717-200 s pouhými pěti sedadly v jedné řadě.

Zavazadla v letadlech Volotea Airlines

S aerolinkami Volotea můžete bezplatně přepravovat jeden kus příručního zavazadla  o celkové hmotnosti nejvýše 10 kg. Rozměry tohoto zavazadla nesmějí přesáhnout 55 cm × 40 cm × 20 cm. K takovému zavazadlu si navíc můžete vzít jeden kus dalšího malého zavazadla, např. dámskou kabelku či malý kufřík.

Vaše příruční zavazadla mohou být v průběhu odbavení převážena a přeměřena a pokud nebudou splňovat výše uvedené parametry, může být odmítnuta jejich přeprava v kabině letadla. V takovém případě je nutné zaplatit 60 euro za každý takový kus, načež budou zavazadla přepravena jako odbavovaná v útrobí letadla.

Letecká společnost Volotea nenabízí bezplatnou přepravu odbavovaných zavazadel, ty si však můžete dokoupit. Ceny za jeden kus max. 23 kilogramového zavazadla a jeden let jsou tyto:

 • při nákupu zavazadla přes internet nebo přes call centrum 15 euro,
 • při nákupu u odbavovací přepážky 30 euro,
 • při nákupu u vstupní brány 60 euro.

Maximální povolená váha všech zavazadel jednoho pasažéra je 50 kg, každé jednotlivé zavazadlo smí mít maximálně 32 kg.

Poplatky u letecké společnosti Volotea Airlines

Při překročení povolené 23kilogramové hmotnosti zavazadla jste povinni za každý jeden kilogram nadváhy zaplatit poplatek 12 euro.

Za přepravu jednoho kusu sportovního náčiní, jako jsou snowboardy či surfy, zaplatíte 30 euro v případě hmotnosti do 20 kg. V případě hmotnosti do 32 kg se pak účtuje 60 euro. Dětské autosedačky a vozíčky pro tělesně hendikepované se samozřejmě přepravují bezplatně.

Za poplatek ve výši 10 euro za každý jednotlivá let si navíc můžete zakoupit právo na přednostní nástup do letadla.

Poplatek za platbu kartami Visa, Visa Electron, MasterCard Credit a Debit je 10 euro za každou transakci. Platba debetními kartami Visa je zdarma.

Poplatek za dítě ve věku od 7 dnů do 2 let činí 15 euro za každý jednotlivý let.

Věrnostní program Volotea Airlines

Aerolinky Volotea v současné době žádný věrnostní program neprovozují.

Možnosti platby / jak platit letenky Volotea Airlines

Letenky od společnosti Volotea můžete uhradit platebními kartami Visa, Visa Electron, Visa Debit, MasterCard Credit, MasterCard Debit/Maestro. S výjimkou karet Visa Debit se ve všech případech účtuje poplatek 10 euro za každou provedenou transakci.

Cestování s malými dětmi

Děti do 7 dnů věku nemohou z bezpečnostních důvodů cestovat se společností Volotea vůbec.

Děti ve věku od 7 dnů do 2 let pak cestují na klíně jednoho z rodičů, neboť pochopitelně není možné do letadla přinést kočárek či postýlku. Poplatek za jeden let každého takového dítěte je 15 euro.

Děti ve věku od 2 do 18 let cestují za stejnou cenu a stejnou letenku jako dospělí.

Cestujete-li spolu s kočárkem, vezměte ho s sebou až k nástupní bráně do letadla. Personál společnosti Volotea ho pak bezpečně uloží v prostorách letadla.

Jak ušetřit s letenkami Volotea Airlines

Můžete-li platit letenky kartou Visa Debit, konejte tak. Za každou jednotlivou rezervaci tím uspoříte 10 euro oproti platbě jinými kartami MasterCard a Visa.

Historie Aer Lingus

Aerolinky Volotea byly založeny v roce 2011 v Barceloně, stojí za nimi soukromí investoři, mezi kterými nechybí ani bývalí zakladatelé společnosti Vueling – Carlos Muñoz a Lázaro Ros. Společnost se zaměřuje na lety mezi malými a středně velkými městy v Evropě.

Vaše zkušenosti z letadel Volotea Airlines

1 názor to “Volotea Airlines”

 1. Vladimír Houška
  Září 8th, 2013 @ 12:38

  Vneděli jsme odlétali společností Volotea z Nantes do Prahy č. letu 2206 v ve 14,15 hod.
  Naše kufry vážily každý 22 kg Pracovník v odbavení nekompromisně požadoval doplatek 36 Euro za nadváhu dvou kufrů celkem 4 kg Neuspěli jsme s argumentací že váhu při letu s Prahy do Nantes byla stejná a nic jsme nedopláceli.V pokynech Volotey je u váhy zavazadla uvedeno max. 23 kg. Náš dotaz která váha kufru vlastně platí. Z Prahy a jiná z Nantes nebo neplatí přepravní pravidla vydané Voloteou? Nebo v každé zemi EU je to jiné?
  Děkujeme za odpoveď. Doklady máme k dispozici!!

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Napište zkušenosti s Volotea Airlines
  Zobrazit zkušenosti ostatních cestovatelů

  Volotea Airlines novinky

  • Volotea od 1. června zavede linku do Nantes
  • Nová letecká společnost Volotea Airlines začne od 1. června spojovat Prahou s francouzským Nantes a to 2x ve čtvrtek a v neděli. Volotea bude jediným dopravcem operujícím mezi zmíněnými městy a nabídne tak cestujícím lepší spojení do západní Francie. Na trase Praha Nantes se bude létat na evropské poměry neobvyklým letadlem Boeing 717.

   16. 4. 2012


  • Volotea Airlines bude mít základnu v Benátkách
  • Nová španělská nízkonákladová letecká společnost Volotea Airlines oznámila otevření první své základny v italských Benátkách. Od 5. dubna bude na letišti Marco Polo bázovat letoun Boeing 717 o kapacitě 125 cestujících. Druhý stroj B717 je v Benátkách očekáván v polovině dubna a třetí pak v červnu. Společnost rovněž oznámila 14 destinací, kam bude z Benátek létat: Alicante, Bilbao, Bordeaux, Brindisi, Budapešť, Cagliari, Krakov, Malaga, Olbia, Palermo, Porto, Reggio Calabria, Santiago de Compostela a Soluň. Nová společnost bude nabízet jednosměrné letenky za konečnou cenu 19 eur. Letenky se budou rezervovat na konkrétní místa v letadle.

   30. 3. 2012


  Spřízněné stránky