Letenky Vídeň levně z Prahy

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Vídeň

Místo odletu
Místo příletu
rezervovat letenky online

Prosíme o chvilku strpení, zpracování nejlevnějších letenek Praha - Vídeň trvá pár sekund. Děkujeme.

Praktické tipy jak trávit čas ve Vídni a co v ni nepřehlédnout, zkrátka nenáročný průvodce Vídní. Stručně, jasně, výstižně, nechceme vás zatěžovat zbytečnostmi. Zároveň nabídneme ubytování i levné letenky do Vídně. Již brzy.

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Vídeň aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • Festival hudby a filmu ve Vídní
  • Navštivte ve Vídni Radniční náměstí, které se v létě stává centrem klasické hudby, milovníků života a gastronomických zážitků. Může za to tradiční festival hudby a filmu, který ve Vídni trvá až do 2. září.

   15. 7. 2012


  • Vídeň rozšiřuje zónu luxusu
  • V centru Víedně probíhají rozsáhlé stavební práce. Elegantní pěší zóna, která zahrnuje Graben a Kohlmarkt, bude směrem k Tuchlauben prodloužena. Koncem roku 2013 bude tato část vyhrazena pěší zóně. Na rohu Bognergasse a Tuchlauben, v budově, kde až dosud sídlila banka, vzniká nové obchodní centrum, které se bude specializovat na nejlepší značkové zboží. Louis Vuitton zde ve čtyřech poschodích představí svůj luxusní flaship store. Jeho dosavadní sídlo na Kohlmarkt zaujme butik Dior, a to již v letošním roce. V novém obchodním centru se má usídlit také Miu Miu značky Prada. Dalších patnáct butiků, nové úřady i apartmány, to vše nové centrum pojme také. V roce 2013 vznikne na náměstí Am Hof nový luxusní hotel Park Hyatt s 143 pokoji.

   5. 4. 2012


  • Za zlatem do Vídně
  • V sálech dolního Belvedere a v Orangerii bude od 15. března do 17. června otevřena ve Vídni rozsáhlá výstava věnovaná tématu zlata a jeho místu v současném umění. Budou tu například obrazy Tiepola a W. Blakea, které vypovídají o užívání tohoto drahého kovu v postantické malbě. Zapůjčena byla díla z celého světa především z 20. a 21. století, která jsou konfrontována s díly gotických retáblů či tvorbou vídeňské secese.

   1. 4. 2012


  • Vídeň se stala potřetí nejpříjemnějším městem k životu
  • Mezinárodní komparativní studie o kvalitě života ve velkých městech potvrdila známou pravdu: Vídeň vyhrává na celé čáře. V soutěži bylo zastoupeno 221 metropolí. Srovnávalo se sociopolitické a ekonomické klima, lékařské služby, možnosti vzdělání, infrastruktura, veřejná doprava, ale například i distribuční sítě vody a elektřiny, nabídka pro volný čas, sport i výrobky konzumní spotřeby od potravin až po automobily. V neposlední řadě pak životní prostředí, dostatek zelených ploch.

   1. 4. 2012


  • Vídeňský jazzový festival
  • Na letošním Jazz Festu ve Vídni se na přelomu června a července představí například Bobby McFerrin nebo John Scofield se svou kapelou. Více informací naleznete na www.viennajazz.org

   28. 3. 2012


  • Klimt 2012, Vídeň
  • Stopadesáté výročí narození světově proslulého malíře Gustava Klimta (14. 7. 1862) připomínají ve Vídni nejprestižnější instituce jako Albertina, Kunsthistorické muzeum či Belvedér. Výstavy a další akce probíhají po dobu celého roku 2012. Detaily najdete na www.wien.info

   28. 3. 2012


  • Impulstanz: současný tanec ve Vídni
  • Chcete zjistit, co nabízí současný tanec? Navštivte ve Vídni až do 14. srpna velký taneční festival ImPulsTanz. Přejeme příjemné zážitky.

   30. 7. 2011


  • Vídeň: výstava malíře Hanse Makkarta do 16. 10.
  • Ve Vídni se můžete až do 16. 10. seznámit s dílem rakouského malíře Hanse Makarta (1840 – 1884) a to konkrétně ve vídeňském Domě umělců v Dolním Belvedéru.

   28. 7. 2011


  • Zajímavé výstavy v Mnichově a Vídni
  • V okolí České republiky se konají v prvním pololetí letošního roku některé atraktivní výstavy, které zájemcům o dějiny umění připraví hodnotný zážitek.

   Kunsthalle der Hypo-Kulturstiftung v centru Mnichova pořádá od 28. 1. do 1. 5. přehlídku Orientalismus věnovanou motivům Orientu v dílech malířů 19. a začátku 20. století, jakými jsou Delacroix, Ingres, Renoir, Klee a Kandinsky.

   V Mnichově bude od 16. 4. do 15. 8. k vidění rozsáhlá výstava Mondrian a de Stijl, bilance tvorby zakladatele geometrické abstrakce Pieta Mondriana, vrstevníka Kandinského a Kupky.

   Vídeňský Belveder nabídne na jaře dvě vynikající výstavy. Od 10. 2. do 5. 6. přehlídku Dynamika: Kubismus – Futurismus – Kinetismus, která nabídne zakladatelská díla evropské avantgardy z let 1919 až 1929 (Kupka, Delaunay,Léger, Carrá, Balla). Od 17. února do 13. června pak výstavu Portrétů Egona Schieleho, předčasně zemřelého představitele evropského expresionismu.

   Atrakcí pro milovníky severské renesance bude jistě výstava Portrét kolem roku 1500: Dürer, Cranach, Holbein. Tuto expozici nabídne Kunsthistorisches Museum ve Vídni od 31. 5. do 4. 9. a repríza se uskuteční v Mnichově od 16. 9. do 15. ledna následujícího roku (Kunsthalle der Hypo-Kulturstiftung).

   3. 3. 2011


  • Vídeňské MuseumQuartier slaví 10 let
  • Letos je tomu deset let, co otevřelo své brány. Svojí plochou 60 000 m2 patří k nejrozsáhlejším na světě. Zahrnuje tři velká muzea: Muzeum moderního umění, Leopoldovo muzeum a Kunsthalle Vídeň. Je zde i řada menších muzeí jako Zoom museum pro děti, Tanzquartier Vídeň a další. Oslavy začnou 6. května Dnem Evropy. 30. června se zde uskuteční řada připomínkových programů pod širým nebem. V červenci a srpnu filmový festival frame(o)ut, nabídne 16 projekcí, festival tance bude zahájen 14. července 2011.

   3. 3. 2011