Letenky Varšava levně z Prahy

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Varšava

Místo odletu
Místo příletu
rezervovat letenky online

Prosíme o chvilku strpení, zpracování nejlevnějších letenek Praha - Varšava trvá pár sekund. Děkujeme.

Praktické tipy jak trávit čas ve Varšavě a co v ni nepřehlédnout, zkrátka nenáročný průvodce Varšavou. Stručně, jasně, výstižně, nechceme vás zatěžovat zbytečnostmi. Zároveň nabídneme ubytování i levné letenky do Varšavy.

Varšava je velmi kulturní město, které předčí v mnoha ohledech Prahu. Výjimečné je například Muzeum varšavského povstání v nové části města, do varšavských klubů se chodí na kvalitní jazz a do královského parku Lazienky míří tisíce lidí na proslavené koncerty Chopina.

Doprava ve Varšavě

Slabinou Varšavy je však doprava, na “pražské” straně (viz. níže) města především. Jedna linka metra vede od severu na jih, tramvají a autobusů je tu pomálu. Naštěstí lze využít poměrně levných taxiků, použít se dá i vlak z nádraží Warszawa Centralna.

Ve Varšavě určitě navštivte

Varšavské parky, především Lazienky, ale i park kolem zámku Wilanow, stojí rozhodně za návštěvu. Lazienky se svým Palácem na vodě a dalšími stavbami představují vlastně další královské sídlo dostupné pohodlně z centra města.

Většina Varšavy není krásná, tvoří ji převážně poválečná sídliště, ale pokud chcete poznat její nejhezčí část, stačí vám na to jedna pěkná, tři kilometry dlouhá procházka ze Starého Města po Královské cestě. Plán téhle cesty najdete už u Královského paláce, a protože se Varšava o své turisty dobře stará, jsou informační tabule po celé délce trasy.

Vede po nádherné nákupní ulici Nový svět (Nowy Swiat), která je pěší zónou, v okolí najdete královské parky, zámek Belveder i další královský zámek ve Wilanowě.

Staruvka – je to jeden z polských zázraků. Staré a Nové Město byly po válce rekonstruovány z trosek do podoby, která v mnohém předčí předválečný originál, což bylo oceněno titulem UNESCO. Procházka kolem hradeb nebo posezení u piva na Hlavním náměstí či v některé z varšavských kaváren vzdušnějšího Nového Města je zvláště v pozdním jaru okouzlující. Za návštěvu stojí i Královský zámek, jehož pečlivá rekonstrukce trvala až do 70. let, nebo katedrála sv. Jana s “učebnicí polské historie”, náhrobky velkých Poláků.

Nový národní stadion pro ME ve fotbale – nový Národní stadion pro 56 tisíc diváků, kde se bude letos hrát i semifinále mistrovství Evropy ve fotbale, leží na druhé straně řeky s názvem Praga, což není nic jiného než polsky Praha. Kolem stadionu, který byl ještě před pár lety místem největšího tržiště ve Varšavě, se dodělává nový park.

Palác kultury a vědy – obří pomník socialistické architektury a asi nejznámější symbol hlavního města Polska.

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Varšava aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • Varšava má nové mezinárodní letiště
  • Nové letiště vzniklo ve Varšavě v dřívější vojenské základně v areálu Modlin. Jeho přestavba začala před sedmi lety a v červenci letošního roku bylo zprovozněno. Od Varšavy je vzdáleno asi čtyřicet kilometrů. Modlin slibuje odbavit okolo 3 milionů pasažérů ročně, létat se bude do 19 destinací. Létat na ně budou především nízkonákladové aerolinky Rynair a Wizzair. Nové letiště představuje prostor pro další nízkonákladové společnosti.

   18. 9. 2012