Letenky Ural Airlines levně z Prahy

levné letenky Ural Airlines a pravidla pro zavazadla v letadle

Ural Airlines

logo Ural Airlines

Ural Airlines jsou ruské aerolinky se základnou na letišti Koltsovo v Jekatěrinburgu. V současné době létají do čtyřiceti destinací v Evropě a Asii. Ke svému provozu používají flotilu 17 strojů Airbus a Tupolev.

Letecká společnost Ural Airlines není členem žádné z leteckých asociací, přesto má uzavřenu dohodu o sdílení kódu s aerolinkami ČSA, Armavia, Austrian Airlines a Finnair. V roce 2008 Ural Airlines přepravily 1 450 153 cestujících.

Kam létá Ural Airlines přímo z Prahy

Přímý spoj z Prahy, nabízí Ural Airlines do ruského Jekatěrinburgu.

Zavazadla v letadlech Ural Airlines

Každý cestující Ural Airlines si s sebou do letadla smí vzít jeden kus příručního zavazadla, jehož rozměry nepřekročí 45 cm × 35 cm × 15 cm, a jedno odbavované zavazadlo o maximálních rozměrech 50 cm × 50 cm × 100 cm.

Obě zavazadla smějí dohromady vážit nanejvýše 20 kg v případě ekonomické třídy a 30 kg v případě třídy business. Dětem do dvou let, jež cestují na klíně některého z rodičů, lze zabalit zavazadlo o hmotnosti až 10 kg.

Poplatky u letecké společnosti Ural Airlines

Poplatek za překročení povoleného hmotnostního limitu zavazadel je 1,5 % z ceny letenky za každý kilogram u mezinárodních letů a rovné 1 % z ceny letenky u vnitrostátních letů.

Věrnostní program Ural Airlines

Pravidelní cestující Ural Airlines se mohou registrovat do věrnostního programu Wings Bonus, díky kterému po čase získají nárok na zajímavé výhody.

Z každé zakoupené letenky se automaticky registrovaným členům připočte 10 % z její ceny na speciální konto. Bonusové rubly navíc získáte, když:

  • absolvujete během půlroku čtyři lety +500 rublů
  • absolvujete během půlroku deset letů +600 rublů
  • absolvujete během půlroku přes 25 letů +1 000 rublů

Za nasbírané rubly je pak možné třeba navýšit limit odbavovaných zavazadel až o 15 kg, nechávat se odbavovat na přepážkách business, či navýšit cestovní třídu.

Možnosti platby / jak platit letenky Ural Airlines

Letenky lze uhradit buď v některé z kanceláří Ural Airlines v hotovosti, popřípadě prostřednictvím platebních karet. Akceptovány Visa Classic, Visa Gold, EuroCard/MasterCard, Diners Club, JCB, Visa Virtuon a MasterCard Virtual.

Cestování s malými dětmi

Při rezervaci letenek pro děti mladší dvou let mají rodiče na výběr ze dvou variant: levnější, kdy dítě nebude mít nárok na svou sedačku a po celou dobu bude muset sedět na klíně rodičů, či dražší, kdy dítě nárok na svou sedačku mít bude.

První varianta je v případě vnitrozemních letů zcela zdarma, na mezinárodních letech se za vystavení letenky pro dítě platí poplatek ve výši 10 % z ceny letenky pro dospělého. Pokud chcete, aby i vaše dítě mělo nárok na sedačku, zaplatíte u vnitrostátních letů 25 % a na mezinárodních linkách 50 % z ceny klasické letenky.

Se společností Ural Airlines nesmějí cestovat děti do 12 let o samotě – vždy je musí doprovázet starší 18 let. V případech, kdy toto není možné, lze požádat o službu doprovod o samotě cestujícího dítěte, která je k dispozici rodičům dětí ve věku od 8 do 12 let.

Služba je sama o sobě bezplatná, ale dítěti je nutné zakoupit letenku v ceně pro dospělého.

Jak ušetřit s letenkami Ural Airlines

Letenky Ural Airlines skrývají výhodu i pro ty z vás, kteří se chystáte odletět z Německa. Díky partnerství s Deutsche Bahn je lze totiž využít zároveň i jako jízdenky, čímž ušetříte nemalé finanční prostředky.

Historie Ural Airlines

K založení letecké společnosti Ural Airlines došlo v roce 1993, kdy se Sverdlovsk Air Company rozpadla na firmu spravující jekatěrinburské letiště a na firmu provozující leteckou dopravu. Ural Airlines svůj první let uskutečnily ještě 28. prosince 1993.

Od té doby se Ural Airlines stačily vypracovat mezi deset nejdůležitějších aerolinek v celé Ruské federaci.

Vaše zkušenosti z letadel Ural Airlines

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují