Letenky Turkish Airlines levně z Prahy

levné letenky Turkish Airlines a pravidla pro zavazadla v letadle

Turkish Airlines

logo Turkish Airlines

Turkish Airlines jsou turecké národní aerolinky s hlavní základnou na istanbulském letišti Atatürk. Provozují pravidelnou leteckou dopravu do 161 destinací v Evropě, Asii, Africe a Severní i Jižní Americe. V roce 2009 Turkish Airlines přepravily přes 25 milionů cestujících.

Ke svému provozu používají letku 127 strojů Airbus a Boeing, přičemž dalších 65 letadel bude Turkish Airlines brzy dodáno. Průměrné stáří letounů přitom v únoru 2010 činilo jen 6,4 let.

Evropské sedmé největší aerolinky jsou od dubna 2008 členy uskupení Star Alliance.

Kam létá Turkish Airlines přímo z Prahy

Přímý spoj nabízí Turkish Airlines z Prahy do tureckého Istanbulu.

Zavazadla v letadlech Turkish Airlines

Každý z cestujících v ekonomické třídě si s sebou do letadla smí vzít jeden kus příručního zavazadla o maximálních rozměrech 23 cm × 40 cm × 55 cm. Hmotnost tohoto zavazadla nesmí překročit 8 kg. Kromě toho si můžete vzít i jeden svrchní kabát či deku, malou dámskou kabelku, malý fotoaparát, dětský kočárek či kojeneckou lahev.

Pasažéři si rovněž na svou cestu mohou vzít jeden kus odbavovaného zavazadla, jehož nejvyšší přípustná hmotnost v případě třídy economy činí 25 kg. Výjimku tvoří pouze lety do USA a do Kanady, kam je možné vzít dva kusy zavazadel, každé o maximální hmotnosti 23 kg.

V případě překročení těchto limitů bude nutné zaplatit za každý kilogram navíc poplatek, jehož výše se liší v závislosti na cílové destinaci.

Poplatky u letecké společnosti Turkish Airlines

Poplatek za vystavení letenky pro dítě do dvou let je 10 % z ceny letenky pro dospělého. Tato částka však platí pouze za předpokladu, že dítě bude po celou dobu sedět na vašem klíně a nebude mít nárok na vlastní sedačku.

Poplatek za překročení povoleného limitu zavazadel se liší dle cílové destinace. V podstatě začínají na 3 eurech za každý kilogram navíc u těch nejkratších tras a končí až na 30 eurech na dlouhých trasách. V případě cest mezi Evropou a Amerikou, kde platí kusový koncept, činí jednotný poplatek až 225 amerických dolarů.

Věrnostní program Turkish Airlines

Svým pravidelným zákazníkům aerolinky Turkish Airlines nabízejí věrnostní program Miles & Smiles. Ten spočívá ve sbírání mílí za lety absolvované nejen s těmito tureckými aeroliniemi, nýbrž i se všemi dalšími z uskupení Star Alliance.

V závislosti na počtu mílí na vašem kontě jste zařazeni do některé z následujících úrovní:

 • Classic Card je základní úrovní programu, do které jsou zařazeni všichni nově registrovaní členové. Mezi výhody patří třeba přednostní zápis na čekací listinu, či možnost odbavování u samoobslužných kiosků.
 • Po dosažení 25 000 mílí v průběhu dvanácti po sobě jdoucích měsíců jste automaticky přeřazeni do skupiny Classic Card Plus. Výhodou je třeba možnost odbavení na přepážkách business či přístup do salónků na letištích v Turecku. Platnost statusu jsou dva roky.
 • O něco vyšším statusem je Elite Card, pro který musíte nasbírat 40 000 mílí rovněž v průběhu jednoho roku. Výhodou je automatické přidělení vaší oblíbené stravy na každý váš let, navýšení limitu zavazadel až o 20 kg a možnost upgradu cestovní třídy na poslední chvíli.
 • Špičkou ve věrnostním programu Miles & Smiles je úroveň Elite Card Plus, pro jejíž přidělení je nutné během roku nasbírat 80 000 mil. Mezi plusy tohoto statusu platí třeba možnost odbavení přes internet či jistota místa v letadla při objednávce do 72 hodin od času plánovaného odletu.

Možnosti platby / jak platit letenky Turkish Airlines

Letenky od aerolinek Turkish Airlines je možné uhradit platebními kartami VISA, Eurocard/Mastercard a American Express.

Cestování s malými dětmi

Každý dospělý smí na letu Turkish Airlines doprovázet nanejvýše jedno dítě do dvou let. To proto, že malý cestovatel bude po celou dobu letu sedět na klíně právě jednoho z rodičů.

Dítěti je rovněž možné zabalit jedno odbavované zavazadlo o maximální hmotnosti 10 kg a jeden zcela skládací kočárek.

Děti od 3 do 12 let mohou s Turkish Airlines cestovat sami, bez rodičů, avšak o této skutečnosti je nutné aerolinky předem informovat. Ty jim poté zajistí bezplatný doprovod, a to již od okamžiku odbavení na letišti.

Jak ušetřit s letenkami Turkish Airlines

Až dva a půl tisíce korun vám aerolinky Turkish Airlines pomohou ušetřit v případě, že s nimi letíte do Spojených arabských emirátů. Právě o tolik levněji oproti klasické ceně pořídíte vízum, které vám tyto turecké aerolinky zasponzorují.

Historie Turkish Airlines

K založení tureckých aerolinií došlo dne 20. května 1933, když ve svých začátcích společnost létala jen se čtveřicí strojů o celkové kapacitě 23 míst. K rozšíření flotily došlo až v roce 1945, když do ní přibylo letadlo DC-3. O dva roky později se uskutečnil první mezinárodní let v historii Turkish Airlines, bylo to na lince Ankara – Istanbul – Atény.

V roce 1956 turecké aerolinky prodělaly restrukturalizaci a následně rozšířily flotilu svých letadel o stroje F-27 a Viscount. Další letadla pak přibývala takřka pravidelně. V roce 1986 Turkish Airlines začaly poprvé létat do Singpuru a o dva roky později přidaly na svůj letový řád další dálkový spoj – do New Yorku s mezipřistáním v Bruselu.

Další letouny přibývaly i počátkem devadesátých let. V roce 1993 pak došlo jednak k představení první třídy a rovněž ke sloučení s leteckou společností THT. O rok později začal spoj do New Yorku létat přímo bez mezipřistání.

V roce 1998 uzavřely Turkish Airlines několik důležitých smluv o spolupráci s aerolinkami Croatian Airlines, Austrian Airlines, Japan Airlines a Swissair. K poslednímu význačnému kroku došlo 4. srpna 2006, když se společnost stala členem uskupení Star Alliance.

Vaše zkušenosti z letadel Turkish Airlines

názorů: 2 to “Turkish Airlines”

 1. radmila
  Srpen 29th, 2011 @ 14:10

  Děkuji za klidný a příjemný let, hlavně přílet do Istanbulu v noci je jako barevná hudba, nic krásnějšího jsem zatím neviděla.Ochotný palubní personál. moc děkuji a brzy nashle

 2. Karel Pacner
  Září 19th, 2011 @ 7:26

  Letěl jsem s vaší společností do Istanbulu a zpátky, byl to zájezd Čedoku. S vašimi službami jsme byl spokojený. Mám však dvě věci:
  1. Volal jsem teď do vaší kanceláře s reklamací, odkázali mě na pracoviště na letišti, kde je však telefon obsazený. Včera při návratu v autobusu jsem zjistil, že můj kufr je poškozený – poutko napůl vytržené a na jedné straně kufru 25-30 cm roztržené. Takže reklamuji u vás, jak mi doporučili u ČSA.
  2. Považuji za normální hlášení posádky v turečtině a angličtině. Avšak při včerejším letu bylo také hlášení v ruštině – jako bychom letěli do Moskvy. To považujeme my Češi za velkou neomalenost. Ani větší množství rušských pasažérů na palubě to nemůže ospravedlnit.
  Ing. Karel Pacner
  Volutová 2522/16
  15800 Praha 58

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Napište zkušenosti s Turkish Airlines
  Zobrazit zkušenosti ostatních cestovatelů

  Turkish Airlines novinky

  • Dopřejte si ještě větší pohodlí ve třídě Comfort Class Turkish Airlines
  • logo Turkish Airlines Za pouhých 200 eur si nyní můžete dopřát ještě větší pohodlí. Využijte nabídky upgradu v den vašeho letu a cestujte s maximálním pohodlím za ceny třídy Economy s vybavením třídy Business. Hlavními výhodami třídy Comfort Class je vzájemná vzdálenost sedadel 116 cm a šířka sedadla 49 cm. Každý cestující má navíc zabudovanou vlastní obrazovku o velikosti 27 cm s USB/iPOD přístupem. Cestujícím je zajištěn přímý přístup do kompletní videotéky Turkish Airlines a výběr z řady dostupných médií. Podpěrka pod sedadlem vám také umožní si lépe odpočinout a užít si let. Momentálně je třída Comfort Class nabízena při letech s letounem Boeing 777 na linkách do Pekingu, Sao Paula, Toronta, Guangzhou, Šanghaje, Hong Kongu, New Yorku a Los Angeles.

   5. 6. 2012


  • Dopřejte si ještě větší pohodlí ve třídě Comfort Class Turkish Airlines
  • logo Turkish Airlines Za pouhých 200 eur si nyní můžete dopřát ještě větší pohodlí při cestování s Turkish Airlines. Využijte nabídky upgradu v den vašeho letu a cestujte s maximálním pohodlím za ceny třídy Economy s vybavením třídy Business. Hlavními výhodami třídy Comfort Class je vzájemná vzdálenost sedadel 116 cm a šířka sedadla 49 cm. Každý cestující má navíc zabudovanou vlastní obrazovku o velikosti 27 cm s USB/iPOD přístupem. Cestujícím je zajištěn přímý přístup do kompletní videotéky Turkish Airlines a výběr z řady dostupných médií. Podpěrka pod sedadlem vám také umožní si lépe odpočinout a užít si let. Momentálně je třída Comfort Class nabízena při letech s letounem Boeing 777 na linkách do Pekingu, Sao Paula, Toronta, Guangzhou, Šanghaje, Hongkongu, New Yorku a Los Angeles.

   5. 4. 2012


  • Turkish Airlines zahájily lety do Somálska
  • logo Turkish Airlines
   Nová linka je provozována z Istanbulu dvakrát týdně letouny Boeing 737-800 s mezipřistáním v súdánském Chartúmu. Turkish Airlines je prvním velkým zahraničním dopravcem, který obnovil po více než dvaceti letech pravidelné lety do Somálska. Kvůli občanské válce byly mezinárodní lety do Somálska přerušeny začátkem 90. let 20. století. K postupnému obnovování mezinárodních letů dochází opět od roku 2010, kdy se bezpečnostní situace v hlavním městě a okolí značně zlepšila. Letiště v Mogadišu mělo dosud spojení jen s cíli v blízkých zemích.

   30. 3. 2012


  Spřízněné stránky