Letenky Transavia.com levně z Prahy

levné letenky Transavia.com a pravidla pro zavazadla v letadle

Transavia.com

logo Transavia.com Transavia.com jsou holandské nízkonákladové aerolinky s hlavní základnou na amsterdamském letišti Schiphol, menší základny pak mají na letištích v Rotterdamu, Eindhovenu a v Kodani. Jedná se o jednu z dceřiných společností uskupení Air France – KLM.

Letecká společnost Transavia.com létá zejména na pravidelných linkách po Evropě a na charterových linkách do dovolenkových destinací.

Kam létá Transavia.com přímo z Prahy

Transavia.com vás přímo z Prahy dopraví do holandského Rotterdamu.

Zavazadla v letadlech Transavia.com

Každý z cestujících si s sebou přímo na palubu smí vzít jeden kus příručního zavazadla o maximální hmotnosti 5 kg a nejvyšších přípustných rozměrech 55 cm × 35 cm × 25 cm. Kromě toho si můžete vzít i kabát, deštník a čtivo na dobu letu. V případě, že rozměry příručního zavazadla překročí povolenou mez, bude považováno za zavazadlo odbavované.

Cestující se společností Transavia.com si rovněž mohou zdarma zabalit jeden kus odbavovaného zavazadla o maximální hmotnosti 20 kg. Dětem do dvou let mohou rodiče zabalit kufr o hmotnosti do 10 kilogramů. Za každý kilogram nadváhy a za každý jednotlivý let bude účtován příplatek 10 euro.

Poplatky u letecké společnosti Transavia.com

 • Poplatek za zavazadlo s nadváhou činí 10 euro za každý kilogram navíc a za každý jednotlivý let.
 • Za transport jízdního kola zaplatíte 40 euro.
 • Změna jména na již vystavené letence vás vyjde na 40 euro za každý z letů.
 • Poplatek za každou jednotlivou změnu (data či destinace) na již vystavené letence činí 35 euro v případě změny po internetu a 40 euro v případě změny přes call centrum společnosti Transavia.com.
 • Poplatek za službu doprovod o samotě cestujícího dítěte činí 50 euro za každý jednosměrný let.

Věrnostní program Transavia.com

Transavia.com je nízkonákladová letecká společnost, a jako taková neprovozuje žádný z věrnostních programů.

Možnosti platby / jak platit letenky Transavia.com

Letenky od společnosti Transavia.com zakoupené na oficiálních stránkách aerolinek můžete zaplatit prostřednictvím platebních karet Mastercard, Visa, Visa Electron, či American Express.

Cestování s malými dětmi

V případě cesty s dítětem do dvou let věku rodiče zaplatí pouze fixní poplatek 15 euro za každý jednotlivý let. Dítěti navíc mohou zabalit jeden kus odbavovaného zavazadla o hmotnosti až 10 kg.

Každé dítě navíc musí doprovázet osoba starší 16 let, přičemž batole smí cestovat jen a pouze na jejím klíně.

Po druhých narozeninách dítěte je však nutné kupovat mu stejnou letenku, jakou si kupují dospělí.

V případě, kdy by mělo cestovat dítě ve věku 5 až 15 let bez doprovodu dospělé osoby, je nutné využít službu doprovod o samotě cestujícího dítěte. O tuto službu je nutné požádat v předstihu na rezervačním call centru, načež je nutné vyplnit několik formulářů.

Zástupce společnosti se pak o vaše dítě postará již na odletovém letišti, načež ho přímo v letadle usadí a v cílové destinaci ho předá svěřené osobě. Poplatek za tuto službu činí 50 euro za každé dítě a za každý jednotlivý let.

Jak ušetřit s letenkami Transavia.com

Stejně jako tomu je tomu u jiných nízkonákladových společností, vyplatí se letenky od společnosti Transavia.com nakupovat s větším časovým předstihem. Přehled aktuálních promoakcí a zvýhodněných nabídek naleznete na stránkách Transavia.com.

Historie Transavia.com

Historie aerolinek Transavia.com se začala psát v roce 1965, kdy začaly fungovat ještě pod názvem Transavia Limburg. Zakladatel společnost Johan Nicolaas Block tehdy odkoupil již nefungující aerolinky a hned následující rok uskutečnil první let.

Již za pouhých deset let pak Transavia získala na holandském trhu 45% podíl, a stala se tak hlavním konkurentem Martinairu. V roce 1986 se Transavia stala první společností, která začala profitovat na nové dohodě o volném nebi, jež Holandsko uzavřelo s Velkou Británií. 26. října 1986 tak aerolinky začaly létat z Amsterdamu na londýnské letiště Gatwick.

Počátkem devadesátých let se zástupci aerolinek Transavia snažili převzít kontrolu nad leteckou společností Air Holland, avšak neúspěšně. Naopak, krátce nato, odkoupil 80 % akcií Transavie hlavní letecký přepravce v Holandsku, KLM. Zbylých 20 % akcií pak KLM odkoupila v červnu 2003, čímž získala nad Transavií plnou kontrolu.

Jméno Transavia.com společnost získala 1. ledna 2005. Od té doby se rovněž začala jasně profilovat jako nízkonákladová letecká společnost.

Vaše zkušenosti z letadel Transavia.com

1 názor to “Transavia.com”

 1. Dana Goldova
  Červen 20th, 2012 @ 6:56

  vynikající

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Napište zkušenosti s Transavia.com
  Zobrazit zkušenosti ostatních cestovatelů

  Transavia.com novinky

  • Nové letecké spojení Paříž – Budapešť od Transavia.com
  • logo Transavia.com Letecká společnost Transavia zahajuje od 15. dubna dvakrát týdně letecké spojení z Paříže do Budapešti. Důvodem je, že Budapešť je dosti oblíbenou destinací Francouzů. V roce 2013 nárůst turistů na francouzském trhu dosáhl 1,8 % a zaznamenáno bylo 387 000 přenocovaných francouzských turistů v Budapešti. Většinou jde o pobyty s průměrnou dobou 2,6 přenocování. V zimním období budapešťské hotely také nabízely třídenní pobyty s jedním dnem zdarma.

   17. 5. 2014


  • Transavia: 9 nových linek z Holandska
  • logo Transavia.com Nizozemská letecká společnost Transavia Airlines, která kromě svých charterových aktivit a pravidelných letů z Amsterodamu do přímořských destinací na jihu a jihovýchodě Evropy provozuje také nízkonákladové lety z Rotterdamu, oznámila zavedení devíti nových linek od dubna 2013. O jaké spoje půjde? Bude se jednat o let z Amsterodamu do portugalského Porta, dále o lety z Eindhovenu do Boloni, Madridu a Neapole. Rozšíření provozu se dotkne i letiště v Rotterdamu, odkud budou nově vedeny linky do Budapešti, Istanbulu, Valencie, na Ibizu a Mallorcu.

   10. 10. 2012


  Spřízněné stránky