Letenky Tatarstan Airlines levně z Prahy

levné letenky Tatarstan Airlines a pravidla pro zavazadla v letadle

Tatarstan Airlines

logo Tatarstan Airlines

Tatarstan Airlines jsou ruské aerolinky se základnou na letišti v Kazani. Jedná se o leteckou společnost s regionálním významem, která však disponuje i několika mezinárodními linkami do Evropy, Asie a Afriky.

Ke svému provozu Tatarstan Airlines používá sedm strojů Boeing a Tupolev. Aerolinky nejsou členem žádné z leteckých uskupení. V roce 2008 společnost přepravila přes 900 000 cestujících.

Kam létá Tatarstan Airlines přímo z Prahy

Tatarstan Airlines nabízí jediné přímé spojení z Prahy a to do ruské Kazaně.

Zavazadla v letadlech Tatarstan Airlines

Přímo do letadla si cestující Tatarstan Airlines smějí přinést jedno příruční zavazadlo s maximálními rozměry 15 cm × 35 cm × 45 cm a hmotností až 5 kg. K tomu si navíc smějí přibalit druhé, drobnější zavazadlo – tím smí být třeba kabelka, videokamera, notebook či kabát.

Odbavované zavazadlo nesmí být větší než 50 cm × 50 cm × 100 cm a jeho hmotnost v případě cestujícího v ekonomické třídě nesmí převýšit 20 kg. Pasažéři ve třídě business mají právo na zavazadlo těžké až 30 kg.

Za každý kilogram nad tuto hranici bude nutné uhradit zvláštní poplatek za nadváhu. I přesto ale není dovoleno, aby měl jediný kus zavazadla více než 32 kg.

Poplatky u letecké společnosti Tatarstan Airlines

Poplatek za změnu již existující rezervace se pohybuje v závislosti na vašem tarifu v rozmezí od 10 do 20 % z ceny letenky. U rezervací v business třídě je změna rezervace v období do 24 hodin před plánovaným odletem zdarma.

Věrnostní program Swiss International Tatarstan Airlines

Společnost Tatarstan Airlines svým pravidelným zákazníkům nenabízí žádný z věrnostních programů.

Možnosti platby / jak platit letenky Tatarstan Airlines

Při platbě za letenky od společnosti Tatarstan Airlines si můžete vybrat hned ze tří možností:

  • letenky můžete zaplatit v hotovosti v kanceláři aerolinek
  • úhradu můžete provést rovněž prostřednictvím platební karty
  • firemní klienty mohou letenky zaplatit i převodem z účtu

Cestování s malými dětmi

Děti ve věku do 12 let smějí cestovat pouze s doprovodem dospělé osoby. V případě zájmu jim je možné opatřit doprovod personálem aerolinek Tatarstan Airlines. Tato služba je však zpoplatněná a je nutné o ní požádat s časovým předstihem na call centru.

Rodiče, jež cestují s dítětem mladším dvou let, mají na výběr ze dvou možností – levnější, kdy dítě nebude mít nárok na vlastní sedačku a dražší, kdy nárok mít bude. V případě, kdy bude dítě sedět na klíně rodičů a bude se jednat o vnitrostátní let po Rusku, je letenka zcela zdarma. Na mezinárodních trasách činí poplatek za letenku 10 % z klasické ceny letenky. Dítěti je navíc možné zabalit zavazadlo o hmotnosti až 10 kg.

Dražší variantou je pořízení vlastní letenky i pro vaše dítě. To tak bude mít nárok na vlastní sedačku, přičemž cena letenky se pohybuje mezi 25 a 50 % z ceny letenky pro dospělého.

Jak ušetřit s letenkami Tatarstan Airlines

Tatarstan Airlines nabízejí čas od času limitované nabídky s výraznou slevou. Vyplatí se proto sledovat zejména internetové stránky aerolinek.

Historie Tatarstan Airlines

K založení Tatarstan Airlines došlo v roce 1999, když došlo k transformaci aerolinek Kazaň a nižněkamské buňky Aeroflotu v jedinou společnost. V témže roce došlo i k proměně flotily, když z ní byly odstraněny ruské stroje IL-86, které nahradily moderní Boeingy 737.

Vaše zkušenosti z letadel Tatarstan Airlines

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují