Letenky Swiss International Air Lines levně z Prahy

levné letenky Swiss International Air Lines a pravidla pro zavazadla v letadle

Swiss International Air Lines

logo Swiss International Air Lines

Swiss International Air Lines jsou švýcarské národní aerolinky s hlavním sídlem na letišti v Curychu. Dceřiná společnost německé Lufthansy provozuje pravidelné linky do osmdesátky destinací v Evropě, Severní i Jižní Americe, Africe a Asii.

Aerolinky Swiss ke svému provozu používají 170 letadel, přičemž nejčastěji jsou zastoupeny stroje Airbus. Dalších bezmála šedesát letounů navíc brzy flotilu rozšíří. K 30. září 2009 bylo průměrné stáří všech letadel Swissu 9,6 let.

Letecká společnost Swiss je členem uskupení Star Alliance.

Kam létá Swiss AirLines přímo z Prahy

Aktuálně vás Swiss Airlines přímo z Prahy donese do 3 švýcarských měst: Basilej, Curych, Ženeva.

Zavazadla v letadlech Swiss International Air Lines

Všichni cestující Swissu v ekonomické třídě si s sebou přímo do letadla smějí vzít jeden kus příručního zavazadla o hmotnosti do 8 kg a o maximálních rozměrech 55 cm × 40 cm × 20 cm. Pasažéři ve vyšších třídách si tato zavazadla smějí vzít hned dvě.

Kromě toho mají všichni cestující kromě kojenců a batolat nárok na věc osobní potřeby, kterou může být třeba malá dámská kabelka, videokamera či deka. Rodiče malých dětí si pak mohou vzít plně skládací dětský kočárek, autosedačku či jídlo pro svou ratolest.

Samozřejmě je možné si zabalit i odbavované zavazadlo, jehož nejvyšší přípustná hmotnost v případě cestujících v ekonomické třídě je 20 kg. Výjimkou jsou lety do Severní i Jižní Ameriky, kam si lze vzít dva kusy zavazadel – každé z nich o hmotnosti 23 kg.

Stanovené limity je však nutné přísně dodržovat, neboť v případě nadváhy bude za každý kilogram navíc účtován zvláštní poplatek (viz. níže). Rovněž je potřeba brát na zřetel, že zavazadla o hmotnosti vyšší než 32 kg nelze přepravovat vůbec.

Poplatky u letecké společnosti Swiss AirLines

Poplatek za překročení limitu zavazadel se liší v závislosti na délce letu, přičemž se pohybuje v rozmezí od 10 švýcarských franků do 60 dolarů za každý kilogram navíc. Na dálkových letech je pak zaveden jednotný poplatek, jež se pohybuje okolo 200 dolarů.

V případě ztráty vystavěné letenky je nutné uhradit poplatek ve výši 200 švýcarských franků. Poté vám bude vystavena letenka nová.

Za změnu jména na již vystavěné letence je nutné zaplatit částku 50 švýcarských franků za každý let a za každou takovou osobu.

Věrnostní program Swiss International Air Lines

Letecká společnost Swiss pro své pravidelné zákazníky provozuje věrnostní program Miles & More, který je společný pro všechny aerolinky z uskupení Star Alliance.

Jeho princip spočívá ve sbírání prolétaných mílí, jež jsou automaticky načítány na virtuální konto. Podle jejich počtu je pak každému cestujícímu přidělen jeden ze čtyř statusů:

  • Miles & More je základní vrstvou věrnostního programu. Jsou do ní automaticky umístěni všichni nově registrovaní členové. Bohužel z něho nevyplývají žádné speciální výhody.
  • Vyšší úrovní je Frequent Traveller, pro jehož dosažení a udržení je nutné v průběhu jednoho roku nasbírat minimálně 35 000 mil. Odměnou pak je neomezený přístup do letištních salónků, navýšení limitu zavazadel až na 40 kg a možnost odbavení na přepážkách třídy business.
  • Po dosažení 100 000 mil je cestující automaticky povýšen do skupiny Senator. Platnost tohoto statusu jsou dva roky, přičemž mezi dostupné výhody patří přednostní odbavení i přednostní nástup do letadla či bezplatné navýšení cestovní třídy. Platné jsou samozřejmě i všechny výhody předchozí úrovně.
  • Nejvyšším dosažitelným statusem u Miles & More je hodnost HON Circle, pro jejíž přidělení musíte v průběhu dvou let nasbírat na své konto 600 000 mil. Za odměnu se můžete těšit na odvoz limuzínou, osobního asistenta či jistotu místa v letadle při rezervaci letenky na poslední chvíli.

Možnosti platby / jak platit letenky Swiss AirLines

Letenky od švýcarských aerolinek Swiss lze uhradit platebními kartami Visa, Mastercard, American Express, Diners Club a JCB.

Cestování s malými dětmi

Rodiče dětí do dvou let zaplatí za letenku pro svoji ratolest jen 10 % z její plné ceny. Daní za nízkou cenu však je skutečnost, že dítě nemá nárok na vlastní sedačku a v průběhu celého letu musí sedět na klíně jednoho z rodičů.

Alternativou je zaplacení klasické dětské letenky, kdy bude moct dítě cestovat ve své vlastní sedačce a na dálkových letech mu bude zapůjčena i dětská kolíbka. Skládací kočárek lze samozřejmě přepravovat zcela zdarma.

V případě, kdy dítě ve věku od 5 do 12 let cestuje samo, je nutné požádat o službu Doprovod o samotě cestujícího dítěte. Za poplatek ve výši od 40 do 80 eur mu bude přidělen proškolený pracovník aerolinek Swiss, který se o něho postará již od okamžiku odbavení a po přistání na cílovém letišti ho předá výhradně vámi určené osobě.

Jak ušetřit s letenkami Swiss International Air Lines

Aerolinky Swiss nabízejí zajímavou možnost navýšit si cestovní třídu za neobvykle nízkou cenu. Poplatek za upgrade na třídu business se liší v závislosti na cílové destinaci následovně:

  • Praha – Basilej: 1 300 Kč jednosměrná, 2 600 Kč zpáteční
  • Praha - Curych, Ženeva a Lugano: 2 450 Kč jednosměrná, 4 900 Kč zpáteční
  • Praha - libovolná evropská destinace Swiss: 2 950 Kč jednosměrná, 5 900 Kč zpáteční

Historie Swiss AirLines

Aerolinie Swiss byly založeny v roce 2002 na základech zkrachovalé společnosti Swissair, bývalých národních aerolinek Švýcarska. Svůj provoz aerolinky zahájily již 31. března téhož roku. Zpočátku však byla situace složitá, když Swiss potřebovaly získat silného partnera, který by jim pomohl v rozjezdu.

Uvažovalo se nejprve o aerolinkách KLM a Air France, avšak tento plán padl v okamžiku, kdy se sloužily ony společnosti navzájem. Swiss tak požádal o vstup do aliance Oneworld, což zabralo další rok, neboť vše zdržovaly aerolinie British Airways, hlavní soupeř Swissu na mnoha dálkových linkách. Když nakonec British Airways ustoupily, Swiss se přesto rozhodly do Oneworldu nevstoupit, neboť by prý členství bylo jednostrannou výhodou jen pro britské aerolinky.

Svůj první zisk Swiss vykázal až v roce 2006, když do té doby aerolinky vykázaly celkovou ztrátu ve výši 1,6 miliard dolarů. Mezi léty 2005 a 2007 pak rovněž proběhlo postupné převzetí Swissu německou Luthansou a krátce nato vstup aerolinek do uskupení Star Alliance.

V roce 2008 pak Swiss založil dceřiné aerolinky Swiss European Air Lines a převzal kontrolu nad společnostmi Edelweiss Air a Selvair.

Vaše zkušenosti z letadel Swiss International Air Lines

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

    Napište zkušenosti s Swiss International Air Lines




    Zobrazit zkušenosti ostatních cestovatelů

    Swiss International Air Lines novinky

    • SWISS AIR navyšuje počet letů z Prahy
    • logo Swiss International Air Lines Letecká společnost SWISS Air zvýšila s novým letním letovým řádem četnost svých letů na lince z Prahy do Curychu. Od 26. března nabízí cestujícím nový let s odletem brzy ráno. Přestup v Curychu byl také vylepšen doplněním dalších služeb ke stávající škále pohodlných a atraktivních možností. SWISS bude nyní nabízet každý den čtyři lety z Prahy do Curychu. Nový čtvrtý let z Curychu do Prahy je večer, a nabízí tak větší pružnost cestování, především pro byznysmeny. Všechny lety společnosti SWISS Air mezi Prahou a Curychem provozuje partnerský dopravce Helvetic Airlines s využitím moderních strojů Fokker 100.

      Mnohonásobně oceněné letiště v Curychu nabízí cestujícím z Prahy vynikající navazující spojení v rámci evropské i celosvětové sítě letů společnosti SWISS do více než 70 destinací po celém světě. Nový časně ranní let z Prahy do Curychu umožňuje pohodlné spojení na návazné lety SWISS do Bombaje, Káhiry a Nairobi/Dar Es Salaamu. Mezi další oblíbené destinace cestujících z Prahy patří New York, Tel Aviv, Atény a Nice. Díky svému kompaktnímu uspořádání a krátkým vzdálenostem mezi jednotlivými gaty nabízí letiště v Curychu minimální přestupový čas 40 minut. Společnost SWISS z Prahy létá rovněž do Ženevy a Basileje.

      8. 5. 2012


    Spřízněné stránky