Letenky Praha

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Švédsko

Nejpopulárnější letenky z Prahy

Přehled destinací a lokalit ve Švédsku dosažitelných z letiště Praha Ruzyně.

LetenkyPraha.com spolupracují

  Švédsko aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • SAS od 15. března opět letá Praha – Stockholm
  • logo Scandinavian Airlines (SAS) Od 15. března 2012 SAS (Scandinavian Airlines System) obnovil lety z Prahy do Stockholmu. Frekvence letů do švédské metropole se postupně zvýší ze současných dvou na pět letů týdně. Lety jsou provozovány ve dvou přepravních třídách – Economy Extra a Economy. Letenky do Stockholmu si můžete rezervovat na www.flysas.com.

   22. 3. 2012


  • Do Stockholmu za lyžováním, za nejdelší krytou sjezdovkou světa
  • V blízkosti švédského Stockholmu v areálech Skipark 360° vyroste nejdelší krytá sjezdovka na světě dlouhá asi 700 m, která splňuje podmínky pořádání světového šampionátu. Nezapomeňte se tedy vydat do Stockholmu nejen na procházku za památkami, ale také na vydařenou lyžovačku.

   24. 11. 2011


  • Stockholmské metro: nejdelší galerie města (fotogalerie)
  • Metro ve Stockholmu má 100 stanic, ze kterých je 47 pod zemí a právě ty jsou stojí za vaši pozornost z hlediska umění. Mnoho z dekoracií využívají přirozené přírodní podklady v metru: sklalní podloží, které je podle všeho součástí jeskynní systému. Ve stockholmském metru můžete spatřit i fresku zobrazující historii různých “pozemských” civilizací, která se táhne po obou stranách v stanici Rissne. V stanici Kungsträdgarden najdete pro změnu zase různé sochy, které byli stažené z budov v 50 a 60 letech během stavby metra.

   Kvůli tomu všemu se stockholmskému metru říká “nejdelší galerie světa”. Takže pokud využijete kupříkladu levných letenech Ryanair z Prahy do Stockholmu, určitě nezapomeňte naštívit tamní metro, určitě nebudete litovat. Nevěříte? Prohlédněte si fotografie ze stockholmského metra.

   18. 8. 2010


s