Letenky Smart Wings levně z Prahy

levné letenky Smart Wings a pravidla pro zavazadla v letadle

Smart Wings

logo SmartWings

SmartWings jsou české nízkonákladové aerolinky se základnami na letištích Praha Ruzyně a Budapešť Ferihegy. Za aeroliniemi stojí česká společnost Travel Service, která se zaměřuje zejména na služby charterové přepravy. Neobsazená místa v letadlech pak prodává právě pod značkou SmartWings.

Seznam destinací SmartWingsu čítá sedmatřicet položek, přičemž lety jsou operovány dvěma stroji Boeing 737-500, dvanácti Boeingy 737-800 a dvěma letadly značky Cessna.

Kam létá SmartWings přímo z Prahy

Nabídka destinací, kam Smart Wings létá přímo z Prahy je vskutku velmi pestrá, stačí si jen vybrat: Amsterdam, Antalya, Barcelona, Bukurešť, Burgas, Cagliari, Catania, Dubaj, Heraklion, Chania, Ibiza, Korfu, Larnaka, Malaga, Malta, Menorka, Milán, Neapol, Olbia, Palma de Mallorca, Paříž, Rhodos, Řím, Soluň, Split, Valencie, Zakynthos.

Zavazadla v letadlech Smart Wings

Každý cestující s aerolinkami SmartWings si na palubu smí vzít jeden kus příručního zavazadla o nejvyšší přípustné hmotnosti 5 kg. Součet všech jeho rozměrů nesmí překročit 115 cm, přičemž smí být maximálně 56 cm dlouhé, 45 cm široké a 25 cm hluboké. Spolu s tím si je možné vzít věc osobní potřeby, jako je třeba kabelka, deštník, notebook či videokameru.

Stejně tak je možné si na cestu zabalit jedno odbavované zavazadlo. U pasažérů ve třídě Travel Class jeho hmotnost nesmí překročit 20 kg; u cestujících tříd TopTravel Class a Travel Plus je limit stanoven na 25 kg. V případě překročení této hranice bude za každý kilogram nadváhy účtován poplatek. Za žádných okolností ovšem není možné odbavit zavazadlo těžší než 32 kg.

Kočárky, invalidní vozíky či dětské postýlky se přepravují zdarma.

Poplatky u letecké společnosti SmartWings

Příplatek za přepravu sportovního vybavení činí 40 euro za každou položku a za každý jednosměrný let. Poplatek za transport zvířat je stanoven za 8 euro za každý kilogram a let.

Pokud chcete provést změnu na již rezervované letence, smíte tak udělat nejpozději dvě hodiny před plánovaným odletem. Poplatek za každou jednotlivou změnu a každou osobu je 30 euro.

Věrnostní program SmartWings

SmartWings jsou nízkonákladové aerolinky, a jako takové nenabízejí věrnostní program.

Možnosti platby / jak platit letenky Smart Wings

V případě úhrady letenek v kancelářích Travel Service, popřípadě v cestovní agentuře, lze zaplatit buď v hotovosti, nebo platební kartou. Akceptovány ty vydané společnostmi Mastercard, Visa a American Express.

Cestování s malými dětmi

Děti do dvou let věku cestují se SmartWings za jednotnou sazbu 8 euro, přičemž se na ně nevztahují žádné další poplatky či taxi. Jedinou podmínkou je zapsání dítěte na rezervaci dospělé osoby, zpravidla některého z rodičů.

Tyto děti nemají právo na vlastní sedačku a celou dobu letu musejí strávit na klíně rodiče. Každá dospělá osoba navíc smí doprovázet pouze jediné dítě mladší dvou let. Děti rovněž ztrácejí právo na vlastní zavazadla.

Děti ve věku od 6 let platí letenky ve stejné ceně, jako dospělí. Pokud cestují o samotě, je nutné jim zaplatit službu nedoprovázené dítě, kdy o něj bude postaráno personálem aerolinek. Poplatek za tuto službu je stanoven na 40 euro za každý segment cesty.

Jak ušetřit s letenkami Smart Wings

SmartWings jsou nízkonákladové aerolinky, u kterých platí pravidlo, že čím dříve si letenky objednáte a zaplatíte, tím budou levnější. Vyplatí se proto objednávat letenky o několik měsíců dopředu, kdy docílíte její nejpříznivější ceny.

Rozdíl mezi leteckou společnosti SmartWings a některými dalšími aerolinkami je navíc ten, že SmartWings preferuje v každých městech hlavní letiště, čímž můžete ušetřit čas a nemalé finanční prostředky za dopravu.

Tato letiště totiž zpravidla bývají umístěná v centrech měst nebo v jejich blízkosti, a vy se tak nemusíte obávat, že byste museli dojíždět až stovky kilometrů.

Historie SmartWings

Značka SmartWings byla založena v roce 2004 společností Travel Service, jejíž hlavní činností je poskytování služeb charterové přepravy. SmartWings tak již od počátku měly sloužit k doprodeji volných sedaček mateřské společností.

Ta na našem trhu funguje již od roku 1997. V současné době vlastní 20 % Travel Servisu společnost Canaria Travel a 30 % vlastní Icelandair Group, který provozuje mimo jiné právě aerolinky Icelandair. Za rok 2008 společnost přepravila 2,3 milionu cestujících.

Vaše zkušenosti z letadel Smart Wings

názorů: 3 to “Smart Wings”

 1. Karla Poláčková
  Září 11th, 2011 @ 20:23

  Mám ty nejlepší zkušenosti se společností Smart Wings.
  Letěla jsem letos v květnu do Nice a zpět a byl to velmi příjemný let,s velmi příjemnou,ochotnou a milou posádkou.
  Příště určitě poletím s touto společností znovu.S pozdravem Poláčková

 2. Petr
  Prosinec 7th, 2011 @ 12:59

  Létáme s touto společností již asi 10 let samá spokojenost,příjemný palubní personal.

 3. slaby milan
  Leden 4th, 2013 @ 17:43

  Dobry den,
  nepisi moji zkusenost,ale mam dotaz,zda litate prime lety Praha – Miami,jak jsem videl vasi reklamu v Lidovych novinach.
  Dekuji za odpoved.

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Napište zkušenosti s Smart Wings
  Zobrazit zkušenosti ostatních cestovatelů

  Smart Wings novinky

  • O lety do Miami není zájem, Travel Service zrušil plánovanou linku
  • logo SmartWings Letecká společnost Travel Service zrušila pro nezájem plánovanou leteckou linku do Miami na Floridě. Pod značkou SmartWings tam firma chtěla začít létat v půlce prosince.

   Peníze za letenky vrátí Travel Service zákazníkům v plné výši. Spojení na Floridu mělo být v zimě jediným přímým letem z Prahy do USA.

   Kvůli poklesu poptávky totiž 18. listopadu přestala létat na lince Praha – New York společnost Delta Airlines. Linku plánuje obnovit příští rok na jaře. SmartWings také oznámil nové cílové destinace pro letní sezónu 2013.

   Patří mezi ně Dublin, kam bude firma létat 2x týdně. Stejnou frekvenci budou mít i lety do Cagliari a Olbie na Sardinii a jedenkrát týdně bude společnost létat do Dubaje.

   29. 12. 2012


  • Travel Service chystá přímou linku Praha – Miami
  • Zatímco americká Delta ruší svůj spoj z Prahy do New Yorku, opačným směrem se vydává česká společnost Travel Service, jež provozuje aerolinky SmartWings. Ta údajně požádala ministerstvo dopravy o práva na provozování přímé linky z Prahy do Miami na Floridě. V případě předpokládaného schválení by se tak jednalo o jedinou pravidelnou přímou linku mezi Prahou a Spojenými státy americkými. Nejúspěšnější česká letecká společnost tak rozšiřuje síť obsluhovaných destinací. Datum spuštění linky ani ceny letenek zatím nejsou známé, osobně si troufám odhadovat, že by cena za zpáteční letenku včetně poplatků mohla začínat někde na 16-17 000 Kč.

   2. 8. 2012


  • Smartwings zavádějí přímé letecké spojení z Prahy do Atén
  • logo SmartWings Společnost SmartWings zavádí od 28. dubna 2012 pravidelnou linku z Prahy do Atén. Linka bude provozována 3x týdně (Po, St, Pá). Kromě Atén nabízí nově SmartWings na léto také pravidelné lety z Prahy na řecký ostrov Skiathos (od 8. června 2x týdně) a z Ostravy na ostrov Lesbos (Mytilini, od 2. června 1x týdně). Dalšími novinkami letního letového řádu je zavedení pravidelného leteckého spojení Praha – Bilbao (od 1. června 2x týdně) a Praha – Alghero na Sardinii (od 24. května 2x týdně). Současně SmartWings navyšují od 1. června frekvence letů do kyperské Larnaky ze současných 2 frekvencí týdně (Po, Čt) na čtyři (Po, Út, Čt, Pá).

   7. 3. 2012


  • U Smart Wings nově pouze zavazadlo o 15 kg
  • logo SmartWings Letecká společnost Smart Wings snižuje od 1. května povolenou hmotnost zavazadla z dvaceti kilogramů na patnáct. Za nadváhu bude třeba si připlatit. Kdo bude chtít cestovat s větším kufrem, bude si muset kila dokoupit. Smart Wings rozdělil poplatky za nadváhu do několika kategorií. Například za kufr těžší než 15, ale lehčí než 23 kilogramů zaplatí pasažéři 750 korun za každý směr, tedy 1 500 navíc za celou dovolenou. Zpoplatní se i zavazadla navíc, dopravce bude striktně požadovat jeden kus na osobu. Palubních zavazadel se změna netýká.

   20. 2. 2012


  Spřízněné stránky