Letenky S7 Airlines levně z Prahy

levné letenky S7 Airlines a pravidla pro zavazadla v letadle

S7 Airlines

logo S7 Airlines

S7 Airlines je ruská letecká společnost se sídlem ve městě Ob. V současné době se jedná o nejrychleji rostoucí aerolinky v Rusku, které již překonaly i konkurenční Aeroflot. S7 Airlines nyní létají do destinací v Evropě, Africe a Asii.

Ke svému provozu používají na ruské poměry velmi moderní letku 35 strojů Airbus a Boeing s průměrným stářím sedm a půl let.

Aerolinky S7 zatím nejsou členem žádného z leteckých uskupení, avšak v současné době se plánuje jejich vstup do aliance Oneworld.

Kam létá S7 Airlines přímo z Prahy

Novosibirsk, to je jediná destinace, kam létá S7 Airlines přímo z Prahy.

Zavazadla v letadlech S7 Airlines

Cestující v ekonomické třídě si s sebou přímo do letadla smějí vzít jedno příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 55 cm × 40 cm × 20 cm a hmotnosti až 7 kg. K tomu si lze navíc přibalit jeden kabát, videokameru či notebook.

Pasažéři si mohou rovněž zabalit jeden kus odbavovaného zavazadla, jež smí vážit nanejvýše 20 kg. V případě nadlimitních zavazadel bude za každý kilogram nadváhy účtován poplatek. Zároveň je třeba mít na paměti fakt, že jediný kus zavazadla těžší než 32 kg nemůže být přijat k přepravě.

Poplatky u letecké společnosti S7 Airlinesa

Poplatek za změnu již vystavené rezervace se pohybuje v závislosti na použité platební kartě ve výši od 2,0 do 3,7 % z plné ceny letenky. O tuto změnu je nutné požádat online prostřednictvím internetových stránek.

V případě využití služby Doprovod o samotě cestujícího dítěte je nutné dítěti zakoupit letenku v plné ceně.

Věrnostní program S7 Airlines

Pro pravidelné cestující nabízí společnost S7 Airlines věrnostní program S7 Priority, do kterého se mohou zdarma registrovat a po čase čerpat některé z jeho výhod. Princip spočívá ve sbírání mílí za absolvované lety, přičemž míle na konto naskakují tím rychleji, čím je daný let delší a cestovní třída vyšší.

Cestujícím je následně podle počtu mílí na jejich účtu přidělen jeden ze tří následujících statusů:

  • Pro dosažení úrovně Silver je nutné nasbírat 10 000 mílí, anebo absolvovat 20 letů v ekonomické třídě společnosti S7 Airlines. Seznam výhod čítá například možnost odbavení na přepážkách business, nárůst limitu zavazadel o 5 kg, přednostní odbavení zavazadel a přednostní zápis na čekací listinu a garantované místo v letadle při objednání letenky o tři pracovní dny dopředu.
  • Status Gold je členovi klubu přiřazen po 40 absolvovaných letech v ekonomické třídě či po nasbírání 40 000 mil a opravňuje ho mimo jiné ke vstupu do letištních salónků, k odbavení na přepážkách business či k možnosti vzít si zavazadlo až o 15 kg těžší, než jsou standardní limity.
  • Nejvyšší úrovní pak je Platinum, pro jejíž získání je nutné nasbírat 60 000 mil, popřípadě absolvovat 60 letů v ekonomické třídě. Tento status ovlivňuje kromě jiného k odbavování na přepážkách business, přednostní odbavení i výběr sedačky a navýšení limitů zavazadel o 25 kg.

Možnosti platby / jak platit letenky S7 Airlines

Letenky od S7 Airlines lze uhradit platebními kartami Visa, Visa Electron a MasterCard. Karty Visa Electron nemusejí být v určitých případech akceptovány.

Cestování s malými dětmi

Rodič dítěte do dvou let věku může doprovázet maximálně jedno dítě, přičemž má na výběr ze dvou možností. Tou levnější je zakoupení letenky s devadesátiprocentní slevou (na vnitrostátních linkách jsou letenky dokonce zdarma), přičemž dítě bude po celou dobu letu sedět výhradně na klíně rodičů. Dítěti je možné zabalit zavazadlo o hmotnosti až 10 kg.

Alternativou pak je objednání letenky i dítěti, díky čemuž získá i on nárok na vlastní místo v letadle. V tomto případě mají děti nárok i na stejný objem zavazadel.

Pokud budou děti ve věku od 5 do 12 let cestovat sami, musejí využít službu „Doprovod o samotě cestujícího dítěte“. V tom případě se o ně již od momentu odbavení postará personál letecké společnosti, který na něj dohlídne i na palubě a v čase po přistání. Poplatek za tuto službu je 100 % z ceny letenky pro dospělého.

Jak ušetřit s letenkami S7 Airlines

Aerolinky S7 nabízejí čas od času zvýhodněné sazby na některých svých linkách. Tyto nabídky však jsou časově i množstevně limitované, a tak se vyplatí sledovat oficiální stránky, kde se o těchto akcích včas dozvíte.

Historie S7 Airlines

Letecká společnost S7 Airlines byla ještě pod názvem Siberia Airlines založena v sibiřském městě Ob. V podstatě se jedná o nástupce aerolinek Tolmachevo United Avia Squadron, jejichž historie se datuje až do roku 1957.

První pravidelnou mezinárodní linku začaly na počátku devadesátých let operovat ze sibiřského Novosibirsku do německého Frankfurtu, přičemž v této době Siberia Airlines byla již středně velká společnost. Mezinárodní linky byly v Siberia Airlines spíše výjimkou, neboť společnost se zaměřovala zejména na vnitrostátní linky.

Těsně před koncem milénia začaly Siberia Airlines skupovat několik menších ruských přepravců a zároveň navyšovat počet obsluhovaných destinací. K důležité změně pak došlo v roce 2005, kdy se společnost přejmenovala na S7 Airlines. Název vychází z IATA kódu aerolinek. V roce 2009 pak bylo oznámeno, že se v brzké době očekává vstup S7 Airlines do aliance Oneworld.

Vaše zkušenosti z letadel S7 Airlines

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují