Letenky Praha

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Rusko

Nejpopulárnější letenky z Prahy

Přehled destinací a lokalit v Rusku dosažitelných z letiště Praha Ruzyně.

LetenkyPraha.com spolupracují

  Rusko aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • V Moskvě naleznete již i automaty na kaviár
  • Rusové si mohou kaviár koupit už i v prodejních automatech. Jasně žluté „ikramaty“ nabízejí různě velké porce od stogramové dózy za 150 rublů (zhruba 90 korun) po rodinná balení po 320 gramech za více než 360 korun. Mnoho Rusů se však na novinku dívá s despektem. Nicméně jenom v Moskvě bylo instalováno už 30 výdejních automatů s kaviárem. Ikramaty původně byly jen na úřadech, nyní jsou i v nákupních centrech nebo kancelářských budovách. Prodejní automaty na kaviár často stojí hned vedle bankomatů.

   13. 2. 2011


  • Výstava v Petrohradu o tabákové kultuře od 17. do 20. století
  • Pokud máte v kapse letenku do ruského Petrohradu, můžete až do 10. října navštívit ve slavné Ermitáži výstavu “Ale jestli máte tak moc rád tabák…”, která představuje evropskou tabákovou kulturu od 17. do 20. století. Na výstavě v Petrohradu uvidíte pomůcky kuřáka, reklamy, fotografie, malby i literární texty, vše zabývající se tabákem. A zajímavost závěrem, tabák se prvně pěstoval jako okrasná rostlina a využíval se jako lék proti bolesti hlavy a zubů a také proti revmatismu a až později i Evropané pochopili, že jej mají hlavně kouřit.

   14. 9. 2010


  • Moskva zakáže tvrdý alkohol po 22. hodině
  • Moskevská radnice od září zakáže maloobchodní prodej nápojů obsahujících více než 15 procent alkoholu mezi desátou hodinou večerní a desátou ranní. Jde o další z řady opatření v boji proti alkoholismu, který v Rusku ročně zabije půl milionu lidí.

   19. 8. 2010


s