Letenky Rotterdam levně z Prahy

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Rotterdam

Místo odletu
Místo příletu
rezervovat letenky online

Prosíme o chvilku strpení, zpracování nejlevnějších letenek Praha - Rotterdam trvá pár sekund. Děkujeme.

Praktické tipy jak trávit čas v Rotterdamu a co v něm nepřehlédnout, zkrátka nenáročný průvodce Rotterdame. Stručně jasně, výstižně, nechceme vás zatěžovat zbytečnostmi. Zároveň nabídneme ubytování i levné letenky do Rotterdamu.

Řada nizozemských měst je plná historických památek, starobylých uliček a malebných zákoutí. Druhé největší město Rotterdam však nabízí pravý opak. Dynamicky se rozvíjející velkoměsto vítá návštěvníky desítkami moderních staveb.

Rotterdam – město jako na dlani

Z výšky 185 metrů se návštěvníkům věže Euromast uprostřed Rotterdamu otevírá nádherný pohled na celé město. Betonová věž dostavěná v roce 1960 má průměr devět metrů. Do restaurace ve 100 metrech nad zemí se dostanete výtahem uvnitř věže, na její vrchol pak speciálním otočným výtahem. Právě druhá, 85 metrů vysoká nástavba byla na věž přistavěna v roce 1970 a vrátila zpět Euromastu jeho status nejvyšší budovy Rotterdamu. Na věži můžete také přespat.

Největší přístav v Evropě

Rotterdam se dlouhá léta pyšnil titulem největšího světového přístavu. Jeho prvenství mu sice vyfoukla Šanghaj, přesto Rotterdam zůstává alespoň největším evropským přístavem a patrně o tento titul jen tak nepřijde. Podívat se do světa obřích zaoceánských lodí, mamutích jeřábů a mozaiky barevných přepravních kontejnerů můžete každý den. Od mostu Erasmus míří po řece Nová Máza (Nieuwe Maas) do přístavu speciální okružní jízda lodi Spido. Plavba vám odhalí i další zajímavé stavby města.

V Rotterdamu se můžete vyspat ve špici kostky

V Rotterdamu narazíte na spoustu zajímavých moderních domů, pokud ale chcete vidět něco opravdu vyjímečného, vyhledejte komplex Kijkkubus. Architekt Pieto Blom v něm jako stavební prvek použil krychle, ty postavil na jeden z rohů a přilepil k sobě. Prostor pak důmyslně upravil pro život. Dole je obývací pokoj a kuchyně, v patře koupelna, úložné prostory a pokojíky, na špici ještě jeden poměrně velký pokoj. Jeden z bytů jeho majitel přebudoval na muzeum, můžete si tak netradiční bydlení sami prohlédnout.

V Rotterdamu ochutnejte herynka

Jestli byste měli ochutnat něco typicky nizozemského – a to nejen při návštěvě Rotterdamu – pak je to herynek, pochoutka, i když z aromatičtějšího rodu. Syrová ryba naložená ve slaném nálevu si svou úžasnou chutí zcela získá zejména muže. Ve stáncích, kde se prodává, pak kromě ryby a housky dostanete navíc syrovou cibuli, která jeho chuť ještě umocní. Svoji práci udělá takový herynek i po prohýřené noci, když se potřebujete zbavit pocitu v ústech, že noční tah ještě neskončil. Tenhle cibulovo-rybí tah totiž spolehlivě všechno odnese.

Plavba autobusem

Nevyděste se, uvidíte-li ve vodách Nové Mázy téměř až po hranu oken ponořený autobus. Nestalo se žádné neštěstí, jen jste právě potkali další originální rotterdamskou atrakci. Tahle zábava s mírně klaustrofobickými momenty se jmenuje Splash tours a slibuje mimo jiné neotřelý pohled na moderní město z paluby obojživelných autobusů. Až na křižovatce před vámi zastaví žlutý autobus, z jehož zadní části bude trčet lodní šroub, a zamíří pak rovnou do řeky, raději si dejte pozor, abyste jej nenásledovali.

Tulipány i lákavá veteš

Když se řekne Holandsko, téměř každý odpoví: větrné mlýny, tulipány a sýry. Že tohle klišé odpovídá realitě, si potvrdíte jednak výletem do krajiny, jednak návštěvou jakéhokoli trhu.

V Rotterdamu vedle květin, koulí eidamu, kol goudy a dalších tvrdých sýrů na trhu nabízejí také čerstvé ryby nebo vafle. Velkou část tržiště zabírá obří vetešnictví. Stánky jsou přeplněné nejrůznějšími bytovými doplňky a harampádím, které jedni považují za nepotřebné a jiní ho zase musí mít.

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

    Rotterdam aktuálně

    tipy, výstavy, akce