Letenky Rossiya levně z Prahy

levné letenky Rossiya a pravidla pro zavazadla v letadle

Rossiya

logo Rossiya

Rossiya jsou druhé ruské národní aerolinky se základnou na letišti Pulkovo v Petrohradu. Společnost operuje pravidelné linky nejen na vnitrostátních linkách, nýbrž i na těch do Evropy, Afriky a do Asie. K civilnímu provozu Rossiya využívá 26 strojů Airbus, Boeing a Antonov, přičemž další tři letadla již aerolinky mají objednané.

Zajímavostí je, že aerolinky Rossiya mají na starost ruskou vládní letku čítající 33 strojů výhradně ruské provenience. Starají se i o letadlo ruského prezidenta.

Kam létá Rossiya přímo z Prahy

Petrohrad, toto ruské město spojují aerolinky Rossiya přímo s Prahou.

Zavazadla v letadlech Rossiya

Každý cestující v ekonomické třídě si s sebou přímo do letadla smí vzít jeden kus příručního zavazadla o maximálních rozměrech 55 cm × 40 cm × 20 cm a hmotnosti až 8 kg. K tomu si navíc mohou vzít třeba notebook, videokameru, kabát či kabelku.

Pasažéři mají rovněž právo na odbavované zavazadlo, jehož nejvyšší přípustná hmotnost se liší v závislosti na cílové destinaci:

  • Vnitrostátní lety po Rusku: 1 kus, max. 20 kg
  • Mezinárodní lety: 1 kus, max. 25 kg
  • Lety do/z USA, Kanady a do dalších destinací za Atlantikem: 2 kusy, každý až 32 kg

Tyto povolené limity je nutné striktně dodržovat, neboť za každý kilogram nadváhy bude účtován zvláštní poplatek.

Poplatky u letecké společnosti Rossiya

Výše poplatků za změnu rezervace před odletem či po odletu se u mezinárodních letů mění v závislosti na bookovací třídě následovně:

  • Třída E, O: změna rezervace není povolena
  • Třídy S, U, X: poplatek činí 50 euro za změnu jedné cesty
  • Třídy H, Q, V: za změnu každé cesty zaplatíte 40 euro
  • Třídy L, T, Z: změna jedné cesty vás vyjde na 30 eur
  • Třídy C, D, K, M, Y: letenku lze přepsat, aniž byste museli cokoliv platit

Věrnostní program Rossiya

Aerolinky Rossiya nenabízejí klasický věrnostní program, ale zato vám sleví 50 % z šesté vnitrostátní letenky po Rusku zakoupené v průběhu jednoho roku. Za každých 10 mezinárodních letenek zakoupených rovněž v rámci jednoho roku se pak můžete těšit na letenku jedenáctou, bezplatnou.

Možnosti platby / jak platit letenky Rossiya

Úhradu za letenky od aerolinek Rossiya je možné provést buď v hotovosti v některé z kanceláří společnosti, popřípadě platební kartou online. Akceptovány jsou VISA, MasterCard, Diners Club, JCB a American Express.

Cestování s malými dětmi

Rodiče, kteří cestují s dětmi do dvou let věku, si mohou vybrat ze dvou variant – levnější a dražší. V případě cenově výhodnější varianty však dítě nebude mít nárok na vlastní sedačku, a v průběhu celého letu bude muset sedět na klíně jednoho z rodičů. U cest po Rusku je tato letenka zdarma, na mezinárodních letech za ní zaplatíte jen 10 % z ceny letenky pro dospělého.

Druhou variantou je zaplacení letenky s nárokem na sedačku pro vaše dítě. Za vnitrostátní letenky zaplatíte polovinu z ceny pro dospělého, u mezinárodních letů vás pořízení vyjde na 75 % z ceny pro dospělého. Stejná sleva je nabízena i dětem ve věku od 2 do 12 let.

Tak i tak mohou rodiče dítěti zabalit zavazadlo o hmotnosti až 10 kg.

V případě dětí ve věku od 2 do 16 let, jež cestují o samotě, jim může být sjednán doprovod personálem aerolinek Rossiya. O tuto službu se musí požádat předem a telefonicky, přičemž je nutné zakoupit letenku v plné ceně.

Jak ušetřit s letenkami Rossiya

Cestující se společnosti Rossiya mohou ušetřit až 15 % z ceny pronájmu vozu od autopůjčoven Rossiya. Tato akce se však vztahuje pouze na vozy vypůjčené v Petrohradu.

Historie Rossiya

Historie letecké společnosti Rossiya se začala psát v roce 1992, kdy byla založena ruskou vládou. V roce 2006 došlo ke sloučení s aerolinkami Pulkovo Aviation Enterprise, a již 29. října byl podniknut první let pod společnou vlajkou.

V únoru 2010 ruská vláda oznámila, že všechny regionální aerolinky v zemi se postupně včlení do státního Aeroflotu, aby se zvýšila finanční životaschopnost společnosti. K fúzi aerolinií Rossiya a Aeroflot by tak mělo dojít nejpozději na přelomu let 2010 a 2011.

Vaše zkušenosti z letadel Rossiya

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují