Letenky Praha

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Rakousko

Nejpopulárnější letenky z Prahy

Přehled destinací a lokalit v Rakousku dosažitelných z letiště Praha Ruzyně.

LetenkyPraha.com spolupracují

  Rakousko aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • Festival hudby a filmu ve Vídní
  • Navštivte ve Vídni Radniční náměstí, které se v létě stává centrem klasické hudby, milovníků života a gastronomických zážitků. Může za to tradiční festival hudby a filmu, který ve Vídni trvá až do 2. září.

   15. 7. 2012


  • Vídeň rozšiřuje zónu luxusu
  • V centru Víedně probíhají rozsáhlé stavební práce. Elegantní pěší zóna, která zahrnuje Graben a Kohlmarkt, bude směrem k Tuchlauben prodloužena. Koncem roku 2013 bude tato část vyhrazena pěší zóně. Na rohu Bognergasse a Tuchlauben, v budově, kde až dosud sídlila banka, vzniká nové obchodní centrum, které se bude specializovat na nejlepší značkové zboží. Louis Vuitton zde ve čtyřech poschodích představí svůj luxusní flaship store. Jeho dosavadní sídlo na Kohlmarkt zaujme butik Dior, a to již v letošním roce. V novém obchodním centru se má usídlit také Miu Miu značky Prada. Dalších patnáct butiků, nové úřady i apartmány, to vše nové centrum pojme také. V roce 2013 vznikne na náměstí Am Hof nový luxusní hotel Park Hyatt s 143 pokoji.

   5. 4. 2012


  • Za zlatem do Vídně
  • V sálech dolního Belvedere a v Orangerii bude od 15. března do 17. června otevřena ve Vídni rozsáhlá výstava věnovaná tématu zlata a jeho místu v současném umění. Budou tu například obrazy Tiepola a W. Blakea, které vypovídají o užívání tohoto drahého kovu v postantické malbě. Zapůjčena byla díla z celého světa především z 20. a 21. století, která jsou konfrontována s díly gotických retáblů či tvorbou vídeňské secese.

   1. 4. 2012


  • Vídeň se stala potřetí nejpříjemnějším městem k životu
  • Mezinárodní komparativní studie o kvalitě života ve velkých městech potvrdila známou pravdu: Vídeň vyhrává na celé čáře. V soutěži bylo zastoupeno 221 metropolí. Srovnávalo se sociopolitické a ekonomické klima, lékařské služby, možnosti vzdělání, infrastruktura, veřejná doprava, ale například i distribuční sítě vody a elektřiny, nabídka pro volný čas, sport i výrobky konzumní spotřeby od potravin až po automobily. V neposlední řadě pak životní prostředí, dostatek zelených ploch.

   1. 4. 2012


  • Vídeňský jazzový festival
  • Na letošním Jazz Festu ve Vídni se na přelomu června a července představí například Bobby McFerrin nebo John Scofield se svou kapelou. Více informací naleznete na www.viennajazz.org

   28. 3. 2012


s