Letenky Polet Airlines levně z Prahy

levné letenky Polet Airlines a pravidla pro zavazadla v letadle

Polet Airlines

logo Polet Airlines

Polet Airlines jsou ruské aerolinky s hlavní základnou na letišti ve Voroněži. Kromě charterových letů do Asie a do Evropy odsud vypravují i nákladní lety do celého světa. Ke svému provozu Polet Airlines používá letku 25 strojů téměř výhradně ruské provenience. Dvacet strojů Antonov An-148 již navíc mají objednaných.

Za rok 2008 se letecké společnosti Polet Airlines podařilo přepravit 218 000 cestujících.

Kam létá Polet Airlines přímo z Prahy

Polet Airlines spojuje Prahu přímým letem pouze s ruskou Voroněží.

Zavazadla v letadlech Polet Airlines

Pasažéři Polet Airlines si s sebou na palubu mohou vzít jeden kus příručního zavazadla, jeho rozměry nesmějí přesáhnout 45 cm × 35 cm × 15 cm a hmotnost nesmí být vyšší než 5 kg. K tomu si lze navíc přibalit kabát, notebook, videokameru či dětský kočárek.

Cestující si rovněž mohou zabalit odbavované zavazadlo o maximální hmotnosti 20 kg, přičemž součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 160 cm. V případě, že překročíte tento povolený limit, bude vám za každý kilogram nadváhy naúčtován speciální poplatek. A pokud bude mít vaše zavazadlo více než 32 kg, zaplatíte ho celé.

Poplatky u letecké společnosti Polet Airlines

Pokud chcete využít služby doprovod o samotě cestujícího dítěte, musíte mu zakoupit letenku v plné ceně, nikoliv v tarifu Dítě. Aerolinky Polet Airlines si tím kompenzují zvýšené náklady způsobené hlídáním vašeho dítěte.

Věrnostní program Polet Airlines

Polet Airlines nemá pro pravidelné cestující připravený žádný z věrnostních programů.

Možnosti platby / jak platit letenky Polet Airlines

Za letenky od Polet Airlines lze platit buď v hotovosti na pobočce aerolinek, popřípadě platební kartou. Akceptovány jsou ty vydávané společnostmi Visa, Mastercard, JCB a Diners Club International.

Cestování s malými dětmi

Při cestě s dítětem mladším dvou let máte na výběr ze dvou možností. Tou levnější je pořízení bezplatné letenky (v případě mezinárodních letů se platí 10 % z ceny letenky pro dospělého) pro vaše dítě, která ho však neopravňuje sedět na vlastní sedačce. Po celou dobu letu tak bude muset sedět na všem klíně.

Dražší variantou pak je pořízení klasické dětské letenky, kdy váš potomek samozřejmě získá nárok i na svou sedačku. V obou případech mu pak smíte na palubu vzít dětskou stravu, potřebné vybavení (například pleny či hračky) a kočárek.

V případě cesty s dítětem mladším dvou let je navíc nutné se prokázat rodným listem potomka.

U dětí ve věku od dvou do dvanácti let se za letenku v případě vnitrostátního i mezinárodní letu platí 50 % z plné ceny. Dítěti vzniká automaticky nárok na sedačku a možnost transportu zavazadel ve stejném objemu, jako je tomu u dospělého.

Pokud bude dítě ve věku od 5 do 14 let cestovat samo, je nutné zažádat o službu doprovod o samotě cestujícího dítěte. V takovém případě se o vaše dítě nejen v průběhu letu a po něm, ale již při odbavení postará proškolený personál Polet Airlines. V takovém případě je jen nutné zakoupit dítěti letenku v plné ceně.

Jak ušetřit s letenkami Polet Airlines

Aerolinky Polet Airlines mají připravenou řadu slev pro různé věkové kategorie. Například muži starší 60 let a ženy starší 55 let mají právo na slevu ve výši od 20 do 50 % v závislosti na dané trase. Sleva 20 až 30 % je rovněž nabízena v případě, že spolu cestují alespoň dva členové jedné rodiny zároveň.

Historie Polet Airlines

Ruské aerolinky Polet Airlines byly založeny a zároveň zahájily svůj provoz v roce 1988. Již od počátku přes devadesát procent jejich letů odlétalo z voroněžského letiště Čertovitskoe. A zejména díky tomu se aerolinky staly těmi nejvýznamnějšími v celé oblasti.

Vaše zkušenosti z letadel Polet Airlines

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují