Letenky Paříž levně z Prahy

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Paříž

Místo odletu
Místo příletu
rezervovat letenky online

Prosíme o chvilku strpení, zpracování nejlevnějších letenek Praha - Paříž trvá pár sekund. Děkujeme.

Praktické tipy jak trávit čas v Paříži a co v ni nepřehlédnout, zkrátka nenáročný průvodce Paříží. Stručně jasně, výstižně, nechceme vás zatěžovat zbytečnostmi. Zároveň nabídneme ubytování i levné letenky do Paříže. Již brzy.

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Paříž aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • Vánoce v Paříži: Kupte si levné letenky z Prahy jen za konečných 2 153 Kč. Let bez mezipřistání a kupa volných termínů k tomu!
  • logo easyJet Levné letenky z Prahy do Paříže nejen na období Vánoc nyní nabízí nízkonákladovka easyJet. Okusit vánoční atmosféru pod Eiffelovou věží můžete již za 2 153 Kč, přičemž to je cena včetně všech poplatků. Letět můžete např. v pátek 14. prosince tam a v pondělí 17. prosince zpět, volných termínů je však prozatím dost. V případě zájmu si můžete své letenky objednávat na této stránce.

   3. 8. 2012


  • Na nábřeží v Paříži opět vznikla pláž
  • Pařížské nábřeží Seiny se tento týden, zhruba na měsíc opět proměnilo k radosti domácích i zahraničních návštěvníků v 800 metrů dlouhou písčitou pláž. Bohaté sportovní a kulturní vyžití, které vedle posezení a ležení pláž každý den od rána do půlnoci nabízí, je přitom podle serveru pařížské radnice zdarma.

   Improvizovaná pláž leží mezi zahradami Tuilleries a mostem Arcole. Pro zájemce jsou zde připravena například hřiště na pétanque, mini golf a malý fotbal, koncerty, kurzy tance a cvičení s instruktory, šlapadla a další možnosti zábavy. Nově zde radnice například nachystala cvičný terén s boulemi pro horská kola.

   Doba trvání městské pláže v Paříži bude záviset na počasí. Loni byla otevřena 32 dní. Pořadatelé doufají, že tomu bude nejméně tak i letos, ale připouštějí, že předběžná předpověď počasí na srpen tento cíl zpochybňuje. Pařížská pláž se pořádá od 2002 na popud pařížské radnice. S náklady radnici pomáhají soukromí sponzoři.

   22. 7. 2012


  • Paříž bude mít nové mrakodrapy
  • Podle návrhu architekta Renza Piana vyroste v 17. okrsku Paříže v r. 2016 160 m vysoká věž o 40 podlažích: má patřit soudu poslední instance. Věž s názvem Triangle v 15. okrsku u Porte de Versailles má spatřit světlo světa v r. 2017. Dvě nové skleněné věže, pod kterými bude podepsán Jean Nouvel, z nichž ta větší bude skloněna ve formě vlny, vyroste na levém břehu Seiny nedaleko Národní knihovny F. Mittteranda. Má být vysoká 231 m a mít 36 podlaží. Nejvyšší mrakodrap je však ve čtvrti La Défense, vysoký přes 231 m s 50 podlažími. Dokončen byl v květnu 2011.

   5. 6. 2012


  • Pařížský Louvre trhá rekord v počtu návštěvníků
  • Muzeum Louvre v Paříži je nejnavštěvovanější světovou muzejní Mekkou: loni s přehledem uhájil svou pozici rekordmana, který se drží na prvním místě v žebříčku nejnavštěvovanějších stánků vystavujících umění. Informoval o tom londýnský měsíčník The Art Newspaper s tím, že do Louvru zavítalo téměř devět milionů lidí, o pět procent více než v roce 2010. Louvre vévodí žebříčku návštěvnosti od roku 2007, kdy měsíčník s jeho sestavováním začal. Podle Javiera Pese, zástupce šéfredaktora listu The Art Newspaper, Louvre zůstává nejoblíbenější především díky pokladům, jako je Mona Lisa od Leonarda da Vinciho. Druhé v pořadí skončilo loni newyorské Metropolitní muzeum umění s šesti miliony návštěvníky a třetí až páté místo obsadila muzea, která sídlí v Londýně: Britské muzeum, Národní galerie a Tate Modern.

   12. 5. 2012


  • Disneyland Paříž oslavil 20. výročí vzniku
  • Zábavní park Disneyland Paříž oslavil ve velkém stylu 20. narozeniny během prvního dubnového víkendu; rozsáhlý areál asi 35 kilometrů východně od Paříže se v prvních letech existence potýkal s odporem a finančními ztrátami, dnes ale patří k nejnavštěvovanějším turistickým atrakcím světa.

   8. 5. 2012


  • Navštivte v Paříži výtvarnou událost roku: Matisse
  • V Paříži od začátku března začala výstava děl Henriho Matisse, která je označována za jednu z letošních hlavních kulturních událostí ve Francii. Ve světoznámém Pompidouově středisku moderního umění bude do 18. června vystavena stovka obrazů a kreseb z prestižních státních a soukromých sbírek ve světě. I když Matisse maluje totéž, není to nikdy totéž – tak by se dala shrnout hlavní idea výstavy nazvané Matisse – páry a série. Expozice předkládá zajímavý pohled na to, jak francouzský mistr v průběhu času zpracovával naprosto stejná témata a předlohy. Podle pořadatelů se tak snažil prozkoumat samotnou malířskou tvorbu, což mu umožnilo obohatit moderní malířství. Henri Matisse byl vůdčí osobností fauvismu. Maloval hlavně ženy a témata z každodenního života. Putovní výstava bude pokračovat v Kodani od 14. července do 28. října a v New Yorku od 4. prosince do 17. března 2013.

   5. 4. 2012


  • Pařížký Louvre počítá s moderní technikou
  • Muzeum Louvre v Paříži již od března nahradí své audioprůvodce pěti tisíci reliéfními nosiči 3DC, které je možné použít bez brýlí. Louvre vychází vstříc technickému pokroku a snaží se držet krok. Proto 1 % svého rozpočtu věnuje novým technologiím. 1 milion eur věnuje také nové internetové adrese. Rozšiřuje také aplikace pro smartphone a tablety.

   1. 4. 2012


  • Muzejní noc ve Francii, včetně Paříže
  • Evropská noc muzeí se odehraje ve Francii 19. května. V roce 2011 se této akce ve Francii účastnilo na 1276 muzeí včetně více než 700 muzeí, která spadají pod Réunion des musées nationaux Grand Palais. Udělejte si v květnu pěkný eurovíkend v Paříži a užijte si zdarma i tamních muzeií.

   1. 4. 2012


  • Paříž: Mona Lisa a její dvojnice
  • Od 29. března až do 25. června proběhne v pařížském Louvru nevšední konfrontace.V rámci výstavy věnované poslednímu mistrovskému kousku Leonarda da Vinci, Svaté Anně samotřetí, tu bude k vidění vedle „standardní“ Mony Lisy i její věrná dvojnice, nedávno objevená restaurátory muzea Prada v Madridu, která podle odborníků pochází ze stejné dílny a ze stejného období. Pokud máte cestu do Paříže, tuto výstavu si nenechte určitě ujít.

   28. 3. 2012


  • Islámské umění v pařížském Louvru
  • Pařížský Louvre hledá mecenáše, kteří by pomohli dobudovat muzeum islámského umění. Vzniká na jednom z nádvoří Louvru a má být dokončeno do léta, ale chybí stále deset milionů eur. Celá expozice včetně výstavby prostor, omítek i vybavení má stát 98,5 milionu eur. Francouzská vláda přispěla 31 miliony a Louvre poskytl z vlastních zdrojů 1,5 milionu. Zhruba 26 milionů eur dodaly vlády nebo panovníci Maroka, Kuvajtu, Ománu a Ázerbájdžánu. Arabští soukromí dárci a podniky přispěly 30 miliony. Galerie islámského umění je označována za nejvýraznější objekt Louvru od výstavby známé pyramidy, vzniká na ploše 4600 metrů čtverečních.

   10. 1. 2012