Letenky Norwegian Air Shuttle levně z Prahy

levné letenky Norwegian Air Shuttle a pravidla pro zavazadla v letadle

Norwegian Air Shuttle

logo Norwegian Air Shuttle

Norwegian Air Shuttle jsou skandinávské druhé největší aerolinky a čtvrté největší nízkonákladové v Evropě vůbec. Svoji hlavní základnu mají na letišti Gardermoen v Oslu, přičemž menší základny jsou i na letištích v Kodani, Bergenu, Stockholmu či v Trondheimu.

Aerolinky Norwegian Air Shuttle operují na 150 linkách do 85 destinací v Evropě, v Asii a v Africe. Svými 52 stroji Boeing aerolinky Norwegian v roce 2009 přepravily téměř 11 milionů cestujících. Společnost není členem žádné z leteckých uskupení.

Kam létá Norwegian Air Shuttle přímo z Prahy

Bergen, Kodaň, Oslo, Trondheim, Stockholm to jsou destinace, kam vás Norwegian Air Shuttle donese přímo z Prahy a pak si můžete letět kamkoliv do světa dle libosti.

Zavazadla v letadlech Norwegian Air Shuttle

Všichni cestující s Norwegian Air Shuttle si s sebou na palubu smějí vzít jeden kus příručního zavazadla o rozměrech 55 cm × 40 cm × 23 cm a maximální hmotnosti 10 kg.

Za poplatek ve výši od 50 do 80 norských korun si pak mohou zabalit i odbavované zavazadlo. Jeho maximální hmotnost smí být 20 kg, přičemž si lze zaplatit až dva kusy. I přesto, že je zavazadlo za zvláštní poplatek, musí dodržovat zadané limity. V případě jejich překročení budou účtovány poměrně vysoké pokuty za každý kilogram navíc.

Za příplatek ve výši od 216 až 324 norských korun pak lze přepravovat i sportovní náčiní, horská kola či lyže.

Poplatky u letecké společnosti Norwegian Air Shuttle

Pokud si s sebou na cestu chcete vzít odbavované zavazadlo, je nutné zaplatit poplatek ve výši 50 až 80 norských korun v případě objednávce přes internet, či 80 až 120 norských korun v případě platby až na letišti.

Příplatek za zavazadlo s nadváhou činí na vnitrostátních linkách 65 norských korun za každý kilogram navíc, u mezinárodních linek to je 60 norských korun.

Poplatek za změnu již vystavěné letenky či za změnu jména na letence činí 250 norských korun. Tuto částku je nutné zaplatit za každou osobu a každý jednotlivý let! Poplatek za výběr sedačky v letadle skrze internetové rozhraní činí v závislosti na cílové destinaci 50 až 80 norských korun za každý let.

Za platbu kartou je účtován poplatek ve výši 40 norských korun. Pokud chcete využít službu doprovod o samotě cestujícího dítěte, připravte si 216 norských korun u vnitrostátních letů a 300 norských korun v případě mezinárodního letu.

Věrnostní program Norwegian Air Shuttle

Cestující, kteří létají s leteckou společností Norwegian Air Shuttle pravidelně, nechť využijí věrnostní program Norwegian Reward. Ze základní ceny každé letenky v ekonomické třídě se vám na účet připočtou 2 %, u třídy Fullflex dokonce 10 %.

Při dostatečném počtu bodů na vašem kontě je pak můžete proměnit v letenky od Norwegian Air Shuttle zdarma.

Možnosti platby / jak platit letenky Norwegian Air Shuttle

Letenky od norských aerolinek Norwegian Air Shuttle lze uhradit platebními kartami American Express, Master Card, Diners Club, Eurocard a Visa.

Cestování s malými dětmi

Rodiče, kteří cestují s dětmi ve věku do dvou let, mají na výběr ze dvou možností – buď bude jejich ratolest cestovat na jejich klíně za 10 % ceny normální letenky, nebo jim rodiče koupí dětskou letenku a poté budou mít nárok i na vlastní sedačku. Každý dospělý smí doprovázet nanejvýše dvě děti do dvou let, avšak alespoň jedno z nich musí mít vlastní sedačku.

Dětská letenka lze zakoupit i pro malé cestovatele ve věku od 2 do 11 let. Její cena je stanovena na 75 % z letenky pro dospělého + jednotný poplatek ve výši 28 eur v případě vnitrostátních letů a 43 euro na mezinárodních letech.

Pokud by toto dítě mělo v letadle cestovat samo, je nutné mu zakoupit letenku v plné výši a zároveň požádat o službu doprovod o samotě cestujícího dítěte. V takovém případě je vaší ratolesti přidělen jeden proškolený člen posádky Norwegian Air Shuttle, který se o něj postará nejen při odbavení, ale i v průběhu letu a po přistání na cílovém letišti.

Poplatek za tuto službu je stanoven na 216 až 300 norských korun v závislosti na cílovém letišti.

Jak ušetřit s letenkami Norwegian Air Shuttle

Aerolinky Norwegian Air Shuttle mají na každý let připravených celkem sedm různých cen, přičemž s klesajícím počtem volných míst tato cena roste. Pokud tedy chcete koupit letenku co nejlevněji, učiňte tak v okamžiku, kdy je stále dost volných míst. Tedy co nejdříve.

Historie Norwegian Air Shuttle

Aerolinky Norwegian Air Shuttle byly založeny 22. ledna 1993, když převzaly regionální leteckou společnost Busy Bee, která v tu dobu na norském trhu operovala již přes třicet let. V průběhu devadesátých let Norwegian létal jen na vnitrostátních linkách, když denně operoval okolo padesátky letů.

V roce 1999 Norwegian Air Shuttle přepravily již půlmilion cestujících, načež společnost zakoupila i několik helikoptér a začala létat i s těmito stroji. Počátkem nového milénia zasáhla tuto norskou leteckou společnost krize, a tak nejen, že musela zrušit několik linek, ale rovněž se musela zbavit několika svých letounů.

Důležité strategické rozhodnutí přišlo v dubnu 2002, kdy aerolinky začaly fungovat jako nízkonákladové. Krátce na to otevřely několik nových základen a do svého letového řádu přidaly několik nových destinací napříč celou Evropou. V roce 2007 pak převzaly kontrolu i nad švédskou nízkonákladovou společností FlyNordic.

Koncem srpna 2007 pak Norwegian Air Shuttle začaly obsluhovat 17 nových destinací napříč celou Evropou. Podobný krok přišel i po krachu dánských aerolinek Sterling Airlines o rok později.

Vaše zkušenosti z letadel Norwegian Air Shuttle

názorů: 4 to “Norwegian Air Shuttle”

 1. michaela dobřemyslová
  Květen 8th, 2012 @ 15:42

  Tato letecká společnost podle mého názoru patří k nejnespolehlivějším na našem trhu. Jako vánoční dárek jsem manželovi s bratrem koupila letenky a ubytování v Norsku. Platila jsem hotově a přišlo mi potvrzení o přijetí platby a elektronické letenky. Pro upřesnění jsem platila začátkem prosince a nyní v sobotu 12. května měl být odlet. Dnes tři dny před odletem se nám ozval operátor letecké společnosti, že bohužel let je vyprodán a máme smůlu. Nabízejí let o čtyči dny později, ale bohužel máme zapleceno ubytování již od soboty a jedna noc v Norsku není zrovna laciná záležitost stojí 2000 Kč za noc. Takže díky této spolehlivé letecké společnosti přijdeme o nejméně 8000 Kč a dovolená bude o čtyři dny kratší. Myslím, že s touto společností již nikdy nikam nepoletíme.

 2. Ján Honza
  Září 10th, 2012 @ 21:38

  Letěl jsem s touto společností již tři krát a byl jsem vždy naprosto spokojen.

 3. Petr
  Září 22nd, 2012 @ 12:09

  Norwegian se sice prezentuje jako nízkonákladová společnost, cestující to však nepocítí tak výrazně, jako například u Wizzairu. Prostor na nohy je v letadle luxusní, při checkinu se přiděluje číslo sedadla, letadlo není oblepené reklamou a pokud si dobře pamatuji, tak neprobíhá ani onboardshopping.

 4. Jiří Skala
  Prosinec 7th, 2012 @ 20:54

  Dobrý den,
  slyšel jsem, že se společností Norwegian se nechá létat do Trondheimu z Polska bez přestupů. Nevím však z kterého letiště, za jakou cenu apod. Dokázali byst mi poradit, kam se obrátit s tímto požadavkem ? Umí toto vyřešit případně i společnost komunikující v českém jazyce ? Děkuji Skala Jiří

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Napište zkušenosti s Norwegian Air Shuttle
  Zobrazit zkušenosti ostatních cestovatelů

  Norwegian Air Shuttle novinky

  • Nová linka Praha – Helsinky díky Norwegian
  • logo Norwegian Air Shuttle Norská nízkonákladová letecká společnsot Norwegian Air Shuttle nabídne českým cestovatelům zcela nový přímý spoj a to z Prahy do finských Helsinek. Tato nová linka bude zahájena 12. dubna 2013 a obsluhována bude Boeingem 737 3x týdně a to v pondělí, středu a pátek. U příležitosti nového spoje lze očekávat akční nabídky letenek, zvláště, když je Norwegian nízkonákladovka.

   27. 12. 2012


  • S Norwegian Air Shuttle častěji z Prahy do Osla
  • logo Norwegian Air Shuttle Letecká společnost Norwegian Air Shuttle v letním letovém řádu navýšila počet letů z Prahy do norského Osla. Od 4. dubna do 22. června a od 20. sprna do 26. října bude Norwegian na přímé pravidelné lince do Osla provozovat o 3 lety týdně navíc, vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Celkem tak v uvedeném období nabídne dopravce mezi Prahou a Oslem 10 letů týdně operovaných typem letadla Boeing B737-800 s kapacitou pro 186 cestujících.

   17. 4. 2012


  Spřízněné stránky