Letenky Praha

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Německo

Nejpopulárnější letenky z Prahy

Přehled destinací a lokalit v Německu dosažitelných z letiště Praha Ruzyně.

LetenkyPraha.com spolupracují

  Německo aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • Berlín chce zavést daň za nocleh
  • Pětiprocentní daň chce od léta za noclech v tamních ubytovacích zařízeních od turistů vybírat Berlín. Poplatek se má počítat z výše hotelového účtu a turisté by jej mohli začít platit už od začátku července, rozhodla zemská vláda v Berlíně. Silně zadlužený Berlín počítá, že poplatek vynese 25 milionů eur ročně.

   14. 7. 2013


  • Berlín: Impulz a pohyb (do 16. září)
  • V berlínském VW Automobil Forum na Unter den Linden si můžete v rámci výstavy Impulz a pohyb, která trvá až do 16. září, vyzkoušet vědecké pokusy na vlastním těle. Takže pokud máte v nejbližších týdnech cestu do Berlína, tuto výstavu vřele doporučujeme.

   4. 8. 2012


  • Návštěvníky Mnichova vítá od dubna nová zvonkohra
  • Na Nové radnici, v sídle starosty a vedení města, vítá návštěvníky Mnichova, kteří se zastaví na Marienplatzu, nová zvonkohra. Mění se každý měsíc včetně tance, který mohou lidé v předem stanovenou dobu zhlédnout. Novogotická Nová radnice dominuje náměstí. Byla postavena v 2. polovině 19. století. Věž je vysoká 85 metrů, na ní je vyhlídková galerie, a tak si návštěvníci mohou prohlédnout nejen celé město, ale při dobrém počasí je vidět až do Alp. Na věž mohou přijít každý den od pondělí do pátku od 10 do 17 hodin, o víkendu a o svátcích je nyní zavřeno.

   6. 5. 2012


  • Netradiční pohled na Pabla Picassa v Kolíně nad Rýnem
  • Ludwigovo muzeum v Kolíně nad Rýnem představuje netradiční pohled na osobnost Pabla Picassa prostřednictvím fotografických portrétů, které pořídili umělci z celého světa, výstava s názvem Já, já a zase já – fotografie Pabla Picassa je v muzeu ke zhlédnutí až do 15. ledna 2012.

   19. 12. 2011


  • Portréty italské renesance v Berlíně do 20. listopadu
  • Berlínské Bode-Museum a Metropolitní muzeum v New Yorku společně pořádají grandiózní přehlídku umění doby quattrocenta čili 15. století. Je celá věnovaná malířskému a sochařskému portrétu, které nejlépe ukazuje, že člověk jako nezaměnitelná osobnost se stal hlavním tématem rané italské renesance. Nejslavnější portréty Masaccia, Botticelliho, Donatella, Pisanella, Leonarda da Vinciho a mnoha dalších mistrů italské renesance jsou v Berlíně k vidění do 20. listopadu a poté se všech 140 obrazů a soch stěhuje do New Yorku. Organizátoři očekávají rekordní zájem. Jen do Berlína by mohl dorazit až milion diváků. Zejména o víkendech se očekávají fronty. Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin, ve čtvrtek do 22 hodin.

   22. 10. 2011


s