Letenky Nantes levně z Prahy

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Nantes

Místo odletu
Místo příletu
rezervovat letenky online

Prosíme o chvilku strpení, zpracování nejlevnějších letenek Praha - Nantes trvá pár sekund. Děkujeme.

Praktické tipy jak trávit čas ve francouzském Nantes a co v něm nepřehlédnout, zkrátka nenáročný průvodce Nantes. Stručně jasně, výstižně, nechceme vás zatěžovat zbytečnostmi. Zároveň nabídneme ubytování i levné letenky do Nantes.

Nantes, šesté nejlidnatější město Francie, kdysi nejvýznamnější přístav Francie proslulý obchodem s otroky se dnes chlubí především bláznivou kulturní modernou.

Památky, muzea, galerie v Nantes

Muzeum historie Nantes, připomíná zašlou slávu města, najdete ho v bývalém zámku vévodů bretaňských. Dozvíte se tady nejen vše podstatné o námořním obchodu, ale také mnoho z historie slavné sušenkárny LU (Lefevre – Utile), která má svůj domov právě v Nantes.

Z muzea to může pak vzít napříč historickým centrem až k nákupní arkádě Passage Pommeraye z roku 1843, jež je příkladem neoklasicistní architektury. Pasáž je zdobena mnoha soškami, sloupy a reliéfy. Proč zrovna tohle stojí za pozornost? Protože právě tady našel slavný nantský rodák Jules Verne inspiraci pro ponorku Nautilus z románu 20 tisíc mil pod mořem.

Doslova na každém kroku najdete v Nantes nějakou ukázku toho, jak precizně lze využít staré prostory k novým účelům, aniž by se muselo bourat staré a stavět nové. Nejlepším příkladem je bývalá továrna na sušenky LU na břehu kanálu Saint Félix. Na tomto zvláštním místě můžete nakouknout i do tzv. “konzervy” – za zapečetěnými dveřmi odpočívají předměty charakteristické pro konec 20. století. Všechny je sem nanosili obyvatelé Nantes během roku 1990 a mají sloužit coby svědectví doby jejich pravnukům, kteří “konzervu” otevřou přesně 1. 1. 2100 v 17 hodin.

V atraktivní odpočinkovou a kulturní zónu se proměnil i ostrov Ile de Nantes, dříve industriální srdce města. Z banánového skladu o rozloze 8000 metrů čtverečních vznikly galerie, restaurace i jedna z největších diskoték na atlantském pobřeží. Zblízka tady můžete vidět novodobé panorama města – 18 neonových kruhů z umělecké dílny Daniela Burrena. U nich začíná pětapadesát kilometrů dlouhá trasa umění Estuaire, která vede podél řeky Loiry až k Atlantiku (snadno ji objedete třeba na kole).

V bývalých loděnicích zase vznikl projekt Les Machines de’Ille. Jde o výstavu neuvěřitelných strojů sestavených podle plánů Leonarda da Vinciho a Julese Verna. Celou expozici otevírá Velký slon, který měří dvanáct metrů, váží 45 tun a pojme 50 pasažérů na projížďku. V přilehlé galerii se navíc můžete podívat na další připravovanou atrakci – pětadvacet metrů vysoký koloč osázený pohyblivými mořskými nestvůrami. Vstup do galerie s projížďkou stojí 20 euro, více informací naleznete na www.lesmachines-nantes.fr

Ochutnejte Nantes, co jíst a pít

V ulicích Nantes narazíte minimálně na dvě speciality, které byste měli ochutnat: bonbony rigolettes a nantský koláč. Ten nejlepší seženete zhruba za 13 eur (pozor, ale pro 6 lidí) u výrobce čokolády Gautier-Debotté.

Určitě se zajděte podívat na trh na náměstí Telensac – jde o nejstarší trh v Nantes, který je v provozu už od roku 1937 (otevřeno mají každý den kromě pondělí).

Skvělým, a nejen gurmánským zážitkem je vyhlídková plavba s večeří po řece Erdre. Vynikající pověst má například restaurace Cigale ve stylu Art nouveau z roku 1905, nebo restaurace Civelle ležící v Trentemoultu, staré rybářské vesničce na jižním břehu Loiry, kam vás doveze přívoz.

K obědu nebo k večeři si rozhodně nezapomeňte objednat výtečné víno Muscadet.

Doprava do Nantes

Je to jednoduché, zakoupit letenky do Nantes u letecké společnosti Smart Wings, která svá letadla vysílá 2x týdně tímto směrem.

Ubytování v Nantes

V centru Nantes najdete řadu hotelů, ceny se pohybují kolem 70 až 80 euro za dvojlůžkový pokoj se snídaní. Dobrou volbou je ubytování v hotelu Pommeraye. Hotel má certifikát zelené turistiky a nově poskytuje snídaně složené z místních produktů. Ceny začínají na 54 eurech. Chcete si vybrat jiné ubytování v Nantes? Prohlédněte si kompletní nabídku hotelů.

Tipy, jak si ještě více užít Nantes

Kupte si Pass Nantes, který vám umožní využívat celou síť hromadné dopravy včetně přívozů a budete mít zdarma vstup do řady památkových objektů a slevy na nákupy. Pass Nantes stojí na 24 hodin 20 euro, na 48 hodin pak 30 euro.

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Nantes aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • Volotea od 1. června zavede linku do Nantes
  • Nová letecká společnost Volotea Airlines začne od 1. června spojovat Prahou s francouzským Nantes a to 2x ve čtvrtek a v neděli. Volotea bude jediným dopravcem operujícím mezi zmíněnými městy a nabídne tak cestujícím lepší spojení do západní Francie. Na trase Praha Nantes se bude létat na evropské poměry neobvyklým letadlem Boeing 717.

   16. 4. 2012