Letenky Moskva levně z Prahy

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Moskva

Místo odletu
Místo příletu
rezervovat letenky online

Prosíme o chvilku strpení, zpracování nejlevnějších letenek Praha - Moskva trvá pár sekund. Děkujeme.

Praktické tipy jak trávit čas v Moskvě a co v ni nepřehlédnout, zkrátka nenáročný průvodce Moskvou. Stručně jasně, výstižně, nechceme vás zatěžovat zbytečnostmi. Zároveň nabídneme ubytování i levné letenky do Moskvy. Již brzy

Moskva, místa, která stojí za to vidět

Arbat

Už v minulosti to byla velmi dobrá adresa, bydleli zde šlechtici, kupci i carští důstojníci. V domě č. p. 53 dokonce určitou dobu žil básník Alexandr S. Puškin. V osmdesátých letech se z ní stala první pěší zóna v Sovětském svazu, kterou si brzy oblíbili pouliční muzikanti a umělci. I po pádu režimu si ulice plná obchůdků, kaváren a restaurací udržela svou příjemnou atmosféru.

Rudé náměstí

Kdysi tu byli korunováni carové, později zde duněly při vojenských přehlídkách boty sovětských vojáků a projížděla auta naložená raketami s jadernými hlavicemi. Manifestace na oslavu vítězství ve druhé světové válce se tu konají stále, ale teď je doplňují i koncerty velkých zahraničních hvězd. Vystupovala tu už Shakira či Red Hot Chilly Peppers. Rudé náměstí je součástí světového dědictví UNESCO.

Chrám Krista Spasitele

Měří 103 metrů a je nejvyšším ortodoxním kostelem na světě. Car Mikuláš I. ho nechal postavit na oslavu vítězství nad Napoleonem. Jenže budova se znelíbila komunistům a ti ji v roce 1931 zbořili, aby udělala místo honosnému Paláci sovětů. Ten však nakonec nevznikl, protože na něj nebyly peníze. Až v devadesátých letech dostala pravoslavná církev povolení katedrálu obnovit.

Bolšoj Těatr

Pokud máte rádi operu a balet, nezapomeňte navštívit nejslavnější ruskou scénu Bolšoj těatr, kterou by měli tento rok po rekonstrukci znovu otevřít. Založila ji už v roce 1776 Kateřina Veliká a odehrála se tu například premiéra Čajkovského Labutího jezera.

Chrám Vasila Blaženého

Ať přijdete na movskevské Rudé náměstí z kterékoliv světové strany, první, čeho si všimnete, jsou pohádkové pestrobarevné kopule pravoslavného chrámu. Ten byl postaven na oslavu vítězství Ivana Hrozného nad kazaňským chánem už v 16. století. Car poté nechal údajně stavitele oslepit, aby nikdy nemohl postavit nic podobného. Neobvyklé barvy dostaly kopule chrámu až v 17. století.

Moskevské metro, téměř galerie

Masivní lustry, mramorové obklady. To charakterizuje zastávky moskevského metra ze třicátých až padesátých let. Často se podobají uměleckým galeriím včetně stanice Komsomolskaja, jež své jméno získala po komsomolcích, kteří při její stavbě pomáhali. Moskevské metro je dnes odborníky považováno za jednu z nejlepších ukázek architektury socialistického realismu.

Kreml

V minulosti mělo jméno Kreml nádech něčeho tajemného, nejdříve totiž z budovy obehnané vysokou zdí vládli carové a později je vystřídali komunističtí vůdci. V současnosti už se v areálu, kde sídlí prezident ruské federace, můžete bez obav procházet, i když stále ještě není celý přístupný. Nachází se tu komplex chrámů i známá Spaská věž s hodinami, kterou na vrcholku zdobí rudá hvězda.

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Moskva aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • V Moskvě naleznete již i automaty na kaviár
  • Rusové si mohou kaviár koupit už i v prodejních automatech. Jasně žluté „ikramaty“ nabízejí různě velké porce od stogramové dózy za 150 rublů (zhruba 90 korun) po rodinná balení po 320 gramech za více než 360 korun. Mnoho Rusů se však na novinku dívá s despektem. Nicméně jenom v Moskvě bylo instalováno už 30 výdejních automatů s kaviárem. Ikramaty původně byly jen na úřadech, nyní jsou i v nákupních centrech nebo kancelářských budovách. Prodejní automaty na kaviár často stojí hned vedle bankomatů.

   13. 2. 2011


  • Moskva zakáže tvrdý alkohol po 22. hodině
  • Moskevská radnice od září zakáže maloobchodní prodej nápojů obsahujících více než 15 procent alkoholu mezi desátou hodinou večerní a desátou ranní. Jde o další z řady opatření v boji proti alkoholismu, který v Rusku ročně zabije půl milionu lidí.

   19. 8. 2010