Letenky Mnichov levně z Prahy

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Mnichov

Místo odletu
Místo příletu
rezervovat letenky online

Prosíme o chvilku strpení, zpracování nejlevnějších letenek Praha - Mnichov trvá pár sekund. Děkujeme.

Praktické tipy jak trávit čas v Mnichově a co v něm nepřehlédnout, zkrátka nenáročný průvodce Mnichovem. Stručně jasně, výstižně, nechceme vás zatěžovat zbytečnostmi. Zároveň nabídneme ubytování i levné letenky do Mnichova. Již brzy

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Mnichov aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • Návštěvníky Mnichova vítá od dubna nová zvonkohra
  • Na Nové radnici, v sídle starosty a vedení města, vítá návštěvníky Mnichova, kteří se zastaví na Marienplatzu, nová zvonkohra. Mění se každý měsíc včetně tance, který mohou lidé v předem stanovenou dobu zhlédnout. Novogotická Nová radnice dominuje náměstí. Byla postavena v 2. polovině 19. století. Věž je vysoká 85 metrů, na ní je vyhlídková galerie, a tak si návštěvníci mohou prohlédnout nejen celé město, ale při dobrém počasí je vidět až do Alp. Na věž mohou přijít každý den od pondělí do pátku od 10 do 17 hodin, o víkendu a o svátcích je nyní zavřeno.

   6. 5. 2012


  • Zajímavé výstavy v Mnichově a Vídni
  • V okolí České republiky se konají v prvním pololetí letošního roku některé atraktivní výstavy, které zájemcům o dějiny umění připraví hodnotný zážitek.

   Kunsthalle der Hypo-Kulturstiftung v centru Mnichova pořádá od 28. 1. do 1. 5. přehlídku Orientalismus věnovanou motivům Orientu v dílech malířů 19. a začátku 20. století, jakými jsou Delacroix, Ingres, Renoir, Klee a Kandinsky.

   V Mnichově bude od 16. 4. do 15. 8. k vidění rozsáhlá výstava Mondrian a de Stijl, bilance tvorby zakladatele geometrické abstrakce Pieta Mondriana, vrstevníka Kandinského a Kupky.

   Vídeňský Belveder nabídne na jaře dvě vynikající výstavy. Od 10. 2. do 5. 6. přehlídku Dynamika: Kubismus – Futurismus – Kinetismus, která nabídne zakladatelská díla evropské avantgardy z let 1919 až 1929 (Kupka, Delaunay,Léger, Carrá, Balla). Od 17. února do 13. června pak výstavu Portrétů Egona Schieleho, předčasně zemřelého představitele evropského expresionismu.

   Atrakcí pro milovníky severské renesance bude jistě výstava Portrét kolem roku 1500: Dürer, Cranach, Holbein. Tuto expozici nabídne Kunsthistorisches Museum ve Vídni od 31. 5. do 4. 9. a repríza se uskuteční v Mnichově od 16. 9. do 15. ledna následujícího roku (Kunsthalle der Hypo-Kulturstiftung).

   3. 3. 2011