Letenky Luxair levně z Prahy

levné letenky Luxair a pravidla pro zavazadla v letadle

Luxair

logo Luxair

Luxair jsou lucemburské národní aerolinky s hlavní základnou na letišti Findel v Lucemburku. Kromě charterových letů provozují i pravidelné linky do 50 destinací v Evropě, severní Africe, Středomoří a na Středním Východě. Polovinu společnosti stále vlastní lucemburská vláda, zbytek pak je soukromých společností včetně německé Lufthansy.

Ke svému provozu Luxair používá 15 letadel Boeing, Bombardier a Embraer, jejichž průměrné stáří v lednu 2010 bylo 6,3 let. Aerolinky Luxair nejsou členy žádné z leteckých aliancí.

Kam létá Luxair přímo z Prahy

Lucemburk, jediné město kam Luxair létá přímo z Prahy.

Zavazadla v letadlech Luxair

Všichni cestující v ekonomické třídě si s sebou na palubu smějí vzít jeden kus příručního zavazadla s maximálními rozměry 55 cm × 35 cm × 16 cm. Váha tohoto zavazadla nesmí překročit 7 kg.

Pasažér má rovněž právo na jeden kus odbavovaného zavazadla, jehož hmotnost v případě ekonomické třídy nesmí být vyšší než 20 kg. Na kufry o stejné váze mají právo i děti ve věku od 2 do 11 let; kojencům do dvou let smějí být přibalena zavazadla o hmotnosti do 10 kg.

Cestující ve třídě business si mohou vzít až třicetikilogramové zavazadlo a pasažéři s některým ze statusů věrnostního programu mají právo na 40 kg. Jen je nutné tuto váhu rozložit do více zavazadel, neboť každé z nich smí mít nanejvýše 32 kg.

Poplatky u letecké společnosti Luxair

V případě překročení povolené hmotnosti zavazadel vám bude za každý kilogram nadváhy naúčtován poplatek 10 euro.

Servisní poplatek za rezervaci letenek činí 20 euro.

Věrnostní program Luxair

Pro své pravidelné zákazníky společnost Luxair provozuje věrnostní program Miles & More. Cestující v něm sbírají míle za absolvované lety, které pak mohou proměnit v různé výhody, jejichž úroveň se liší právě dle stavu konta. Sbírat body na tentýž účet je možné i s některými dalšími aerolinkami, jako je třeba Lufthansa či Austrian Airlines.

V současné době jsou všichni členové programu Miles & More rozděleni do těchto čtyřech kategorií:

  • Miles & More je základní úrovní, do které spadají všichni nově registrovaní členové klubu. Bohužel z ní nevyplývají žádné výhody.
  • Frequent Traveler je cestujícímu přidělen po nasbírání 35 000 mil v průběhu jednoho kalendářního roku. Mezi výhody patří třeba navýšení limitu na 40 kg, možnost odbavení na business přepážkách či nabídka trávit volný čas v letištních salóncích.
  • Pro udělení statusu Senator je potřeba za jeden kalendářní rok nalétat 100 000 mil, přičemž platnost statusu jsou dva roky. Kromě všech výhod z úrovně Frequent Traveler se jeho držitelé mohou těšit navíc na přednostní odbavení a nástup do letadla, bezplatné navýšení cestovní třídy či na jisté místo v letadle v případě nenadálé rezervace.
  • HON Circle je nejvyšším dosažitelným statusem, pro jehož získání je potřeba v intervalu dvou let odlétat alespoň 600 000 mil. Status HON Circle kromě všech předchozích výhod nabízí i odvoz transfery limuzínou či možnost využívat osobního asistenta.

Možnosti platby / jak platit letenky Luxair

K zaplacení letenek od Luxairu lze využít platební karty Visa, Eurocard, Mastercard, Amex a Diners Club International.

Cestování s malými dětmi

Rodiče dětí ve věku od 2 do 11 let mohou využít nabídky Primo Kid, kdy za libovolnou zpáteční letenku po Evropě zaplatí jen 69 euro včetně všech poplatků. Dětem do dvou let pak smějí být navíc přibalena zavazadla o hmotnosti do 10 kg.

V případě cesty osamocených dětí ve věku od 5 do 12 let je nutné využít službu doprovod nedoprovázeného dítěte. O tyto děti se již při odbavení postará personál společnosti, který na ně dohlédne i v průběhu letu a ve chvílích po přistání na cílovém letišti, kde je předá určené osobě. Službu je potřeba objednat nejméně čtyři pracovní dny před plánovaným odletem na call centru Luxairu.

Jak ušetřit s letenkami Luxair

Speciální nabídku si aerolinky Luxair připravily pro studenty ve věku od 12 do 26 let, kteří si mohou pořídit zpáteční letenku za jednotnou sazbu 179 euro včetně všech poplatků. Stačí si jen objednat letenky s tarifem Primo Student.

Pro děti ve věku od 2 do 11 let je připravena nabídka Primo Kid, kdy rodiče za zpáteční letenku zaplatí jen 69 euro včetně všech poplatků.

Historie Luxair

Dějiny společnosti Luxair se začaly psát v roce 1961, kdy byla založena, aby pomohla naplnit rostoucí poptávku po letecké dopravě v Evropě. Již o rok později se vydal jejich Fokker F27 na cestu do Paříže, čímž vznikla první pravidelná linka Luxairu.

V průběhu šedesátých a sedmdesátých let Luxair obohatil svoji letku o několik Boeingů různých typů, které využíval třeba na linkách do Jihoafrické republiky. V provozu stroje vydržely až do roku 2004, kdy Luxair obdržel nové Boeingy a pomohl tak zkvalitnit služby zejména pasažérům na charterových letech.

V roce 2009 aerolinky získaly ocenění londýnského letiště City za nejpřesnější dodržování odletů a příletů za uplynulý rok.

Vaše zkušenosti z letadel Luxair

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují