Letenky Lufthansa levně z Prahy

levné letenky Lufthansa a pravidla pro zavazadla v letadle

Lufthansa

Aerolinky Lufthansa jsou nejen německým národním přepravcem, nýbrž i největší leteckou společností v Evropě. Páté největší aerolinie na světě provozují pravidelnou leteckou dopravu do 183 destinací v 78 zemích světa napříč Evropou, Asií, Amerikou i Afrikou.

Svoji hlavní základnu má Lufthansa na letišti ve Frankfurtu, kde má svůj domov i většina letadel z 270členné flotily. Dalších zhruba sedmdesát letadel navíc bude Lufthansy brzy doručeno.

Letecká společnost Lufthansa je rovněž zakládajícím členem Star Alliance, největšího uskupení aerolinek na světě. Stejné majitele, jako má Lufthansa, mají například i aerolinie Austrian Airlines, Swiss či Brussels Airlines.

Kam létá Lufthansa z Prahy

A podobně jako např. u British Airways vás ani Lufthansa neuchvátí šířkou své nabídky přímých leteckých spojení z Prahy. Lufthansa vás přímo z Prahy dopráví pouze do těchto německých měst: Düsseldorf, Frankfurt, Mnichov, která vám samozřejmě mohou velmi dobře sloužit jako přestupné místo pro mnohem zajímavější lety do celého světa.

Zavazadla v letadlech Lufthansa

Všichni cestující Lufthansy si přímo do letadla smějí přinést jeden kus příručního zavazadla o hmotnosti do 8 kg a o maximálních rozměrech 55 cm × 40 cm × 20 cm. Kromě toho je možné do letadla vzít jeden kus kabátu, kabelku, notebook či videokameru.

Kromě toho si mohou zabalit i jeden kus odbavovaného zavazadla o hmotnosti do 20 kg. Výjimkou jsou lety do Severní Ameriky, kam lze vzít kufr o váze až 23 kg a spoje do Jižní Ameriky, kam můžete letět dokonce s dvojicí zavazadel o hmotnosti do 23 kg.

V případě překročení těchto limitů bude za každý kilogram nadváhy účtován speciální poplatek (viz. v sekci Poplatky).

Pro většinu destinací navíc platí pravidlo, že žádné z odbavovaných zavazadel nesmí mít více než 32 kg. Děti do dvou let věku, jež nemají nárok na vlastní sedačku, s sebou mohou přepravovat jedno zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a jeden plně skládací kočárek.

Poplatky u letecké společnosti Lufthansa

Poplatek za překročení povoleného limitu zavazadel se liší v závislosti na cílové destinaci. Na nejkratších trasách bude za každý kilogram navíc účtováno 5 euro a na těch nejdelších pak až 40 euro. U linek mezi Evropou a Amerikou se platí jednotný poplatek ve výši 100 euro.

Poplatky za službu doprovod o samotě cestujícího dítěte se v závislosti na cílové destinaci liší následovně:

 • Vnitrostátní lety po Německu: 40 euro
 • Nonstop lety po Evropě: 40 euro
 • Tranzitní lety po Evropě: 80 euro
 • Nonstop lety mimo Evropu: 80 euro
 • Tranzitní lety mimo Evropu: 100 euro

Věrnostní program Lufthansa

Pro své pravidelné cestující Lufthansa nabízí věrnostní program Miles & More. Podstata spočívá ve sbírání prolétaných mílí na virtuální konto, přičemž jsou načítány nejen lety s Lufthansou, ale i ty s dalšími leteckými společnostmi z uskupení Star Alliance.

Podle počtu nasbíraných mílí se pak cestující dělí do čtyř různých skupin:

 • Miles & More je prvním stupínkem, do kterého jsou automaticky zařazeni všichni nově registrovaní členové. Tento status prozatím nepřináší žádné zvláštní výhody.
 • O něco vyšším statusem je Frequent Traveller, pro jehož dodržení a udržení je však nutné v průběhu jednoho roku nalétat alespoň 35 000 mil. Členové programu s tímto statusem se smějí odbavovat na přepážkách business, mají přístup do letištních salónků a limit jejich zavazadel se navyšuje až na 40 kg.
 • Pokud cestující v průběhu dvanácti měsíců nasbírá 100 000 mil, získává status Senator. Poté může po dobu dvou let využívat všech výhod předešlých úrovní a navíc má právo na přednostní odbavení a nástup do letadla, možnost navýšení cestovní třídy či si může s jistotou rezervovat letenky na poslední chvíli.
 • Nejvyšším dosažitelným statusem věrnostního programu Miles & More je úroveň HON Circle. Po nasbírání 600 000 mil v průběhu dvou let lze využívat výhod, jako je třeba osobní asistent či odvoz limuzínou až na letiště.

Možnosti platby / jak platit letenky Lufthansa

K úhradě letenek od Lufthansy můžete použít buď internetový systém PayPal, popřípadě platební kartu. Akceptovány jsou Visacard, Mastercard/Eurocard, American Express, Diners Club a JCB Card.

Cestování s malými dětmi

Rodiče dětí do dvou let mají na výběr ze dvou možností – buď za jejich dítě zaplatí 10 % z ceny normální letenky a jejich potomek jim po celou dobu bude sedět na klíně, nebo jim zaplatí dětskou letenku, čímž zároveň získají právo na další sedačku.

Pokud budou vaše děti ve věku mezi 5 a 12 lety cestovat sami, je nutné požádat o službu Doprovod o samotě cestujícího dítěte. V takovém případě si vašeho potomka vezme pod patronát vyškolený personál aerolinek Lufthansa, který s ním nejen projde odbavením, ale zároveň se o něho postará v průběhu letu a po přistání ho předá pouze vámi určené osobě. Ceny za tuto službu naleznete v sekci Poplatky.

Jak ušetřit s letenkami Lufthansa

S aerolinkami Lufthansa mohou ušetřit zejména obyvatelé západní části České republiky. Díky snazší dostupnosti německých letišť totiž mohou letět přímo z nich a ušetřit tak tisíce korun za tranzitní letenky z Prahy.

Historie Lufthansa

Aerolinky Lufthansa byly založeny 6. ledna 1926, když došlo ke sloučení společností Deutsche Aero Lloyd a Junkers Luftverkehr. V období před Druhou světovou válkou Lufthansa operovala na linkách směrem na Dálný Východ a napříč Atlantikem.

Od roku 1939 mohla Lufthansa létat jen do neutrálních zemí, přičemž po kapitulaci Německa v Druhé světové válce svůj provoz přerušila úplně. K jejímu opětovnému založení došlo až 6. ledna 1953, přičemž první mezinárodní let se uskutečnil až 15. května 1955.

Pod jménem Lufthansa se v padesátých letech pokusila založit leteckou společnost i vláda NDR, avšak vyvolalo to jen další rozpory. Východní Němci tak svoje aerolinky nakonec pojmenovaly Interflug a Lufthansa zakázaly lety do Západního Berlína.

V průběhu šedesátých let došlo k rozsáhlému rozšíření letky i počtu obsluhovaných destinací. Lufthansa tehdy pravidelně létala třeba do New Yorku, Bangkoku, Lagosu, Tokia či do Johannesburgu. Po pádu Berlínské zdi v roce 1990 začala Lufthansa opět létat do této německé metropole.

K významnému kroku došlo i 18. května 1997, kdy aerolinky Lufthansa, Air Canada, Scandinavian Airlines, Thai Airways a United Airlines zformovaly letecké uskupení Star Alliance. Začátek nového milénia pak byl ve znamení slučování aerolinek, kdy Lufthansa postupně převzala kontrolu nad společnostmi Swiss, Brussels Airlines, BMI či Austrian Airlines.

Vaše zkušenosti z letadel Lufthansa

názorů: 14 to “Lufthansa”

 1. Šimonová Ivana
  Září 3rd, 2011 @ 8:27

  Vážená společnosti, prosím o cenu jednosměrné letenky včetně asistenční služby při letu z Prahy do San Francisca počátkem října. Je možné vyuzít vernostni kartu United Air a uplatnit nalétané míle? Moc děkuji za odpověď. Šimonová

 2. Tonda
  Srpen 10th, 2012 @ 10:38

  Vaše společnost mě neustále otravuje s emaily nikdy jsem si u nich tuto službu neobjednal a už mě to nebaví ať si je posílají Kalouskovi a mě už z toho konečně vynechají

 3. Pavlík
  Září 4th, 2012 @ 17:36

  Bohužel, ty nejhorší. O náhradě za zrušený let jsme nedostali ani jedinou informaci. Nikdo nic neví. Takže na naši příbuznou čekáme v Praze už několik hodin bez jediné zprávy. Otřesné jednání.

 4. PETRA
  Říjen 3rd, 2012 @ 12:29

  DOBRÝ DEN MOHU LETĚT S DVOUMA PEJSKAMA,ALE JEDEN Z NICH BY POTŘEBOVAL,ABY MOHL BÝT NA PALUBĚ O 5CM VĚTŠÍ PŘEPRAVKU LZE TO DĚKUJI ZA ODPOVEĎ.

 5. Petr
  Říjen 3rd, 2012 @ 21:29

  Dobrý den, Petro, pejska do letadla lze vzít, ale je potřeba mu rezervovat v předstihu letenku. Více informací naleznete na této stránce.

 6. Zdeněk
  Říjen 4th, 2012 @ 15:58

  Dobrý den,mám žádost: jsem na pobytu v USA a chtěl bych změnit termín odletu u Lufthansy na dřívější termín. Nikde nemohu najít podmínky a poplatky za provedení této změny. Může mě je někdo sdělit?

 7. Petr
  Říjen 4th, 2012 @ 18:25

  Dobrý den, záleží, v jaké rezervační třídě máte letenku zabukovanou. Nejlepší bude, když kontaktujete společnost Lufthansa na telefonu 1-800-645-3880

 8. Jitka
  Říjen 30th, 2012 @ 0:26

  Dobrý den, nikde nevidím info o cestování se zvířaty na palubě. Velikost přepravky, poplatky a také jestli je nutné s předstihem nahlásit cestování se zvířetem. Děkuji

 9. Jitka
  Listopad 1st, 2012 @ 16:43

  Dobrý den, prosím, byli byste tak laskavi a odpověděli na moji dřívější otázku?” Nikde nevidím info o cestování se zvířaty na palubě. Velikost přepravky, poplatky a také jestli je nutné s předstihem nahlásit cestování se zvířetem. Děkuji”

 10. Oldřich Novotný
  Prosinec 30th, 2012 @ 20:29

  Moje zkušenost je víc než negativní . Objednal jsem si 4 lety přes společnost Lufthansa z Prahy do Poznaně a zpět . Při prvním letu do Poznaně mělo letadlo z Prahy do Mnichova zpoždění a tak jsem nechytil následující let a Lufthansa mi nabídla další let až s 20 hodinovým zpožděním copak to to se dá přžít další let (zpáteční) z Poznaně do Prahy už byl pro jistotu úplně zrušený a tak jsem si mazal půjčit do půjčovny auto které jsem musel po víkendu do Poznaně vrátit a tím pádem jsem nemohl využít další let z Prahy do Poznaně a pozor tady začíná příběh tím že nevyužijete jeden ze zapalcených a rezervovaných letů tak Vám Lufthansa zbytek letů z letnky zruší !!!! parádička prý to je někde v nějakých všeobecných podmínkách . No a když jsem je požádal o pomoc že jsem v Poznani mám v ruce zaplacenou ale neplatnou letenku tak mi pomihli s tím ž ekdyž si doplatím 4000 korun tak budu moci nastoupiz do toho letadla které jsem měl původně zaplacené ketré ale oni zrušili .PECKA takže pro mne Lufthansa už nikdy !!!!!!!!!! Nevím jestli to potřebují prodávat jednou zarezervované a zaplacené sedadlo dvakrát stejnému zákazníkovi ale tohle prostě seriozní společnosti nedělají Sečteno odečteno zaplatil jsem Lufthanse 4 letenky a letěl pouze jednou s obrovským zpožděním – Oldřich Novotný

 11. MOKROSOVA LUDMILA
  Únor 7th, 2013 @ 12:43

  Dobrý den, mám dotaz.Mohu se registrovat na věrnostní program z domu nebo až na letišti Odlétáme březen 2013 Mokrošová

 12. Josef Malina
  Březen 12th, 2013 @ 14:33

  Dobrý den.
  Moje zkušenosti s Lufthansou jsou negativní.Při zpáteční cestě z New Yorku kam jsme přišli cca 50 minut před odletem nám již odmítli pomoci s nástupem do letadla směr Mnichov a pak Praha.Podotýkám ,že bez zavazadel.Chápu ,že jsme kvůli zácpě přišli pozdě.Dalo se ale vše řešit a naše děti které cestovali sami dopravit na palubu.Případně za příplatek posadit do dalšího letadla .Jedna pracovnice Lufthansy říkala kolegyni zřejmě šéfové ať těm dětem pomůže s nástupem. Tedy to ještě šlo.Ta ale rezolutně odmítla.Já s manželkou pokračoval v letu na západní pobřeží USA.Vstřícnost absolutně žádná.Tel. infolinka kterou nám dali v New Yorku na zastoupení v Praze a Německu NEFUNKČNÍ!!!!!Sami kroutili hlavou.Museli jsme tedy dětem koupit zpáteční letenku do Evropy ještě jednou za 44 000 Kč !!! Letadlo které jsme nestihli letělo poloprázdné /letěl s ním kamarád/ a další spoj kterým letěli děti také.Tedy letenky propadlé a následně prodané ještě jednou za plnou palbu.Byl jsem svědkem při zpáteční cestě ze San Franciska nástupu uřícenéno číňana 10 minut před odletem.A šlo to.Pokud mi někdo příště nabídne letenku od Lufthansy odmítnu jí.Konzultoval jsem po návratu tuto situaci s kamarádem od Air France a ten mi sdělil ,že to co nám provedli zaměstnanci Lufthansy v New Yorku je zcela nestandardní.A teď pozor letenky zakoupené přímo Lufthansou na tuto cestu :
  pro dva a čtyři – Praha Mnichov-New York- a děti zpět do Prahy a dále Phoenix-Salt Lake City-San Francisko-Frankfurt-Praha tedy za hodně peněz.
  Ani toto nebylo bráno v potaz a raději přijdou o klienty.Tedy Vám přeji hodně úspěchů LUFTHANSO a užijte si našich dvakrát zaplacených letenek.S pozdravem Váš bývalý klient Josef Malina Praha

 13. Jirka
  Květen 18th, 2013 @ 10:00

  Zkušenosti z letu do Orlanda a zpět jsou velice pozitivní. Opravdu jsem byl velice mile překvapen. Chtel bych se jen zeptat, zda je možné zjistit jméno kapitána, který letěl dne 5.4.13 ve 20.40h letem LH 465 z Orlanda do Frankfurtu. Byl to již starší a velice milý a příjemný člověk, který pro mého syna dokonce dovolil nafotit pilotní kabinu. Předem děkuji.

 14. Jan Steinfeld
  Listopad 12th, 2013 @ 12:14

  Let 10.11.2013 Tunis Praha.
  V Tunisu 35min zpoždění, přistání ve Franfurktu, nejdou otevřít přední dveře, přijíždí autobusy které nás odvezou z bezcelní zony takže celé odbavení znovu, berou nám věci nakoupené v bezcelní zoně v Tunisu, škoda 4500Kč, na letence máme GATE A18 ale odlet do Prahy je z A13 kde zavřou GATE přesně a letadlo nám ulétá. Ale to že další spoj kterým letíme o 3hodiny později čeká na GATE o 15min déle to nikomu nevadí. Společnost která se neumí postarat o své klienty by buď svůj prohřešek měla finančně odškodnit nebo odejít z trhu. To co se nám stalo na cestě Tunis Praha s mezipřistáním ve Franfurktu bylo silně neprofesionální ze strany Lufthansy.

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Napište zkušenosti s Lufthansa
  Zobrazit zkušenosti ostatních cestovatelů

  Lufthansa novinky

  • Stávka zaměstnanců aerolinek Lufthansa: Omezení se Prahy zatím nijak netýkají
  • Palubní personál společnosti Lufhansa se prostřednictvím odborového svazu UFO nedohodl se svým zaměstnavatelem na kolektivní smlouvě, a tak vstoupil s platností od 28. srpna 2012 do stávkové pohotovosti. Ta se má v první řadě dotknout pouze vnitrostátních letů, pokud se však nepodaří odborářům domluvit na podepsání nové smlouvy, jsou zaměstnanci ochotni přejít do časově neomezené stávky. V takovém případě již lze předpokládat, že by došlo k určitému omezení letů mezi Prahou a Německem.

   28. 8. 2012


  • Lufthansa ukončila testy biopaliva do letadel. Není ho dostatek
  • Letecká společnost Lufthansa ukončila rozsáhlý test biopaliva. Chtěla vyzkoušet, jestli směs benzinu, do které se přidává složka získaná ze zemědělské výroby, nebude ničit letecké motory a bude se na ni moct létat. Jenže teď nemá schváleného biopaliva dostatek.

   Lufthansa biopalivo testovala už půl roku na trase Frankfurt – Hamburg v Airbusu A321, celkem na 1187 letech. Směsí biopaliv byl poháněn jeden motor, druhý běžel na kerosin. To mělo porovnat, zda biopalivo motory nepoškozuje.

   Podle Lufthansy se biopalivo osvědčilo. První komerční let s biopalivem uskutečnily aerolinky Virgin Atlantic v únoru 2008.

   12. 1. 2012


  Spřízněné stránky