Letenky Lufthansa Italia levně z Prahy

levné letenky Lufthansa Italia a pravidla pro zavazadla v letadle

Lufthansa Italia

logo Lufthansa Italia

Lufthansa Italia je dceřiná společnost německé Lufthansy, která v ní drží 100 % podíl. Svoji hlavní základnu má na letišti v Miláně, odkud aerolinky létají do několika vesměs evropských destinací. Ke svému provozu používají výhradně flotilu sedmi letounů Airbus A319-100.

Kam létá Lufthansa Italia přímo z Prahy

Lufthansa Italia vás vezme svými Airbusy od řijna 2010 do Milána.

Zavazadla v letadlech Lufthansa Italia

Všichni cestující v ekonomické třídě si s sebou mohou vzít jeden kus příručního zavazadla o maximálních rozměrech 55 cm × 40 cm × 20 cm a hmotnosti do 8 kg. Pasažéři ve třídě business si smějí vzít zavazadla o stejných rozměrech, avšak smějí být dvě. V případě překročení povolených limitů bude zavazadlo považováno za odbavované.

Odbavované zavazadlo si s sebou mohou vzít všichni cestující. Jeho maximální hmotnost činí v případě třídy economy 20 kg a v případě osob ve třídě business dokonce 30 kg. Stanovené limity je nutné pečlivě dodržovat, neboť za každý kilogram navíc bude účtován zvláštní poplatek.

Poplatky u letecké společnosti Lufthansa Italia

Poplatky za překročení povoleného limitu zavazadel se rozlišují v závislosti na cílové destinaci následovně:

  • Vnitrostátní linky – 5 euro/1 kg
  • Lety po Evropě – 10 euro/1 kg
  • Lety do zemí bývalého Sovětského svazu a na Blízký Východ - 20 euro
  • Lety do Afriky a do Asie – 30 euro

Věrnostní program Lufthansa Italia

Svým pravidelným cestujícím nabízí letecká společnost Lufthansa Italia věrnostní program Miles & More. Jeho podstata spočívá ve sbírání prolétaných mílí na virtuální konto, přičemž po překročení stanovené hranice je členovi programu přidělen jeden ze čtyř následujících statusů:

  • Miles & More je základní stupínek stejnojmenného programu a jsou do něho automaticky zařazeni všichni nově registrovaní. Tento status nepřináší žádné speciální výhody.
  • Frequent Traveller je cestujícímu přiřazen po nasbírání 35 000 mil v průběhu jediného roku. Mezi výhody patří možnost odbavování na přepážkách business, přístup do letištních salónků a navýšení limitu zavazadel až na 40 kg.
  • Trochu lukrativnějším statusem je Senator, pro který je nutné nashromáždit na kontě za 12 měsíců alespoň 100 000 mil. Seznam výhod čítá všechny předešlé a navíc se můžete těšit na přednostní nástup do letadla, na upgrade cestovní třídy či si můžete bez obav rezervovat letenku na poslední chvíli.
  • HON Circle je nejvyšším možným statusem, kterého lze u věrnostního programu Miles & More dosáhnout. Pro jeho přidělení je nutné v průběhu 24 po sobě jdoucích měsíců nasbírat nejméně 600 000 mil. Mezi výhody patří všechny z předchozích úrovní a navíc ještě odvoz limuzínou či možnost využívání osobního asistenta.

Možnosti platby / jak platit letenky Lufthansa Italia

K úhradě letenek od aerolinek Lufthansa Italia můžete využít platebních karet American Express, MasterCard, Visa, Diners Club, JCB Card nebo AirPlus CA/UATP.

Cestování s malými dětmi

Rodiče cestující s dětmi do dvou let mají na výběr ze dvou možností. Mohou zaplatit pouhých 10 % z plné ceny letenky, přičemž jejich dítě bude muset po celou dobu letu sedět na jejich klíně, nebo koupí svému potomku klasickou dětskou letenku. V případě první varianty mu rodiče mohou zabalit zavazadlo o hmotnosti až 10 kg, u druhé možnosti je limit zavazadel stejný, jako u všech ostatních cestujících.

Budou-li děti ve věku od 5 do 12 lety cestovat sami, je nutné požádat o službu Doprovod o samotě cestujícího dítěte. Za částku v rozmezí 40 až 100 euro za každý let se o vaše dítě postará proškolený personál společnosti Lufthansa Italia. Ta si ho převezme již v momentě odbavení na letišti, doprovodí ho až do letadla, kde na něho bude po celou dobu letu dohlížet. A po přistání ho předá výhradně té osobě, kterou jste vy určili.

Jak ušetřit s letenkami Lufthansa Italia

Lufthansa Italia je členem obrovské rodiny aerolinek Lufthansa. Díky tomuto spojenectví tak můžete využívat výhod v podobě levnějších letenek na navazující lety s Brussels Airlines, Austrian Airlines nebo Swissem.

Historie Lufthansa Italia

Dějiny jedné z nejmladších leteckých společností světa se začaly psát teprve 2. února 2009, kdy byla do provozu uvedena první pravidelná linka. Již o den později došlo k rozšíření dostupných destinací, když na letový řád přibyly další tři letiště. Další historický moment nastal 17. června 2009, když byla Lufthansa Italia zaregistrována jako italská společnost.

V současné době Lufthansa Italia létá do 16 destinací v deseti zemích světa. Lufthansa Italia je členem Star Alliance.

Vaše zkušenosti z letadel Lufthansa Italia

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují