Letenky Košice levně z Prahy

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Košice

Místo odletu
Místo příletu
rezervovat letenky online

Prosíme o chvilku strpení, zpracování nejlevnějších letenek Praha - Košice trvá pár sekund. Děkujeme.

Čtvrtmilionové Košice, druhé největší město Slovenska. Krásné, zajímavé a bavící se město, které se právem stalo “Evropskou metropolí kultury” pro rok 2013.

V Košicích určitě navštivte čili si nenechte ujít

Kilometrová Hlavná ulica – střed Košice tvoří chlouba města: přes kilometr dlouhé, úzké náměstí, Hlavná ulica, které bylo včetně svého okolí před 10 lety opraveno. Vedle dómu svaté Alžběty tu najdete i secesní divadlo nebo zpívající fontánu. Umělý kanál připomíná dobu, kdy středem náměstí protékal potok, a koleje kolem zase časy, kdy tu jezdila tramvaj. Hlavná ulica, zejména v létě plná venkovních restaurací, je skvělé místo k trávení večera v Košicích.

Rodošto, replika domu jako památník – V Košicích, které hrály důležitou roli v uherských dějinách, najdete mnoho odkazů na maďarskou historii. Nejzajímavější je Rodošto, památník významného uherského šlechtice Františka II. Rákociho. Byl postavený ve 30. letech 20. století jako replika stejnojmenného tureckého domu, v němž v době svého exilu v letech 1720 – 1735 žil. Spolu s Katovou baštou a Mikulášovou věznicí tvoří muzejní komplex, kde se dozvíte mnoho nejen o dějinách Košic.

Chrám pro 5000 věřících – V Košicích naleznete i největší gotickou katedrálu na Slovensku, která svojí kupolovitou hlavní věží trochu připomíná pražský Chrám svatého Víta. Je to vůbec nejvýchodněji postavená gotická katedrála v Evropě, která zaujme nejen svojí mohutností (vejde se do ní 5000 lidí), ale i bohatostí výzdoby. Navštívit je třeba i vedle stojící kapli svatého Michala a Urbanovu věž, původní zvonici katedrály.

Rómské ghetto a divadlo – Největší romské ghetto na Slovensku Luník IX. postupně vzniklo na nejodlehlejším z husákovských sídlišť Košic. Jeho návštěva je trochu skličující zážitek, mnohem malebnější než tenhle vybydlený kus města jsou romské osady ve vesnicích kolem Košic. S romskou kulturou se můžete seznámit v košickém romském divadle Romathan, jediném svého druhu ve střední Evropě. Romští muzikanti ovšem tvoří nedílnou součást života Košic.

Ubytování v Košicích, vyberte si

Pokud se vydáte do Košic, určitě si zajistěte předem i ubytování. Můžete si vybrat ze široké nabídky ubytování v Košicích, právě teď.

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

    Košice aktuálně

    tipy, výstavy, akce