Letenky Korean Air levně z Prahy

levné letenky Korean Air a pravidla pro zavazadla v letadle

Korean Air

logo Korean Air

Korean Air je jihokorejský národní přepravce a zároveň největší letecká společnost v této zemi. Spolu se svou dceřinou nízkonákladovou aerolinkou Jin Air létají celkem do 130 měst v 45 zemích světa. Svoji hlavní základnu má Korean Air na soulském letišti Incheon.

Dle počtu přepravených cestujících se Korean Air řadí mezi dvacítku nejdůležitějších leteckých společností světa, na čemž mají lví podíl zejména linky z Asie do Severní Ameriky. Ke svému provozu Korean Air používá flotilu 131 letounů, v níž jsou nejčastěji zastoupeny stroje Boeing a Airbus.

Aerolinky Korean Air jsou rovněž členem uskupení SkyTeam, kde mimo jiné naleznete i naše ČSA.

Kam létá Korean Air přímo z Prahy

Jediné město, ale přesto velmi důležité pro pražskou Ruzyni, Korean Air vás donese do korejského Soulu, odkud se můžete např. vydat do Austrálie.

Zavazadla v letadlech Korean Air

Cestující Korean Air v ekonomické třídě si s sebou na cestu smějí vzít jeden kus příručního zavazadla o maximálních rozměrech 55 cm × 40 cm × 20 cm a nejvyšší přípustné hmotnosti 12 kg. Tento váhový limit zahrnuje i druhé, menší zavazadlo, kterým může být například kabelka, notebook či videokamera.

Na vnitrostátních letech a na linkách do Evropy si pasažéři rovněž mohou vzít jeden kus odbavovaného zavazadla o maximální hmotnosti 20 kg. V případě cest do Jižní i Severní Ameriky je limit stanoven na dvakrát 23 kg.

V případě překročení těchto povolených limitů je nutné počítat s příplatkem (viz. sekce Poplatky). Žádné ze zavazadel však nikdy nesmí mít více než 32 kg.

Dětem do dvou let je navíc možné přibalit jedno desetikilogramové zavazadlo a skládací kočárek.

Poplatky u letecké společnosti Korean Air

Poplatek za překročení limitu zavazadel je stanoven v závislosti na cílové destinaci následovně:

 • Na vnitrostátních letech činí 3 % z plné ceny letenky za každý kilogram nadváhy.
 • U linek do a z Ameriky či Karibiku je platný jednotný poplatek ve výši 50 dolarů. Za stejnou částku si lze dokoupit i další zavazadlo.
 • Ve všech ostatních případech činí poplatek 1,5 % z ceny letenky za každý kilogram navíc.

Věrnostní program Korean Air

Pro pravidelné cestující Korean Air provozuje věrnostní program Skypass, jehož princip spočívá ve sbírání mílí za absolvované lety. Nemusíte přitom letět pouze s Korean Airem, nýbrž i s dalšími leteckými společnostmi, jež jsou členy SkyTeamu. Tedy i s našimi ČSA.

Míle jsou na vaše konto načítány automaticky, přičemž při letu ve vyšší cestovní třídě naskakují až dvakrát rychleji.

Nasbírané míle lze poté proměnit v celou řadu výhod, mezi kterými nechybějí volné letenky pro členy klubu i pro rodinné příslušníky, rezervovat automobil s cenovým zvýhodněním, popřípadě využívat další výhody od partnerů Skypassu.

Možnosti platby / jak platit letenky Korean Air

Úhradu za letenky od Korean Airu lze provést platebními kartami Visa, MasterCard, American Express, Diners Club, and Discover.

Cestování s malými dětmi

Rodiče cestující s dětmi do dvou let mohou na mezinárodních linkách cestovat buď za poplatek ve výši 10 % z ceny letenky, nebo po zakoupení dětské letenky. V případě první možnosti nemá dítě nárok na sedačku a musí celou cestu absolvovat na klíně rodiče. Při zakoupení vlastní letenky pro dítě váš potomek může sedět na vlastní sedačce, přičemž na mezinárodních linkách jsou k dispozici kočárky.

Dítěti lze rovněž vzít jedno zavazadlo o hmotnosti až 10 kg a plně skládací kočárek.

Korean Air rovněž nabízí službu doprovod o samotě cestujícího dítěte ve věku od 5 do 12 let (v případě mezinárodních letů do 11 let). Za poplatek 60 euro se nejen v průběhu letu, ale i před ním a po něm o vaše dítě postará proškolený personál aerolinek a vy si tak můžete být jistí, že je váš potomek v bezpečí.

O službu lze požádat pouze telefonicky, a to nejpozději 24 hodin před odletem na rezervačním centru Korean Air.

Jak ušetřit s letenkami Korean Air

Mnoho času i peněz můžete ušetřit zejména díky tomu, že Korean Air i naše ČSA jsou členy letecké asociace SkyTeam. Díky tomuto spojenectví tak můžete přímo z Prahy letět levněji a na jedinou letenku do zajímavých a neobvyklých destinací v celé Asii. Nabízí se třeba vietnamská Hanoj, filipínská Manila či Phnom Penh v Kambodži.

Historie Korean Air

Aerolinky Korean Air Lines byly založeny jihokorejskou vládou v roce 1962, aby nahradily zaniklé Korean National Airlines. V roce 1969 došlo k privatizaci společnosti a již o tři roky později byla do provozu uvedena první dálková linka ze Soulu do Los Angeles.

V roce 1984 byl jednak představen nový design nástřiku letadel a jednak byla společnost přejmenována na Korein Air. V devadesátých letech pak Korean Air jako první letecká společnost na světě začala používat letouny McDonnell Douglas MD-11.

K další změně v historii společnosti došlo v roce 2008, kdy byly založeny dceřiné, nízkonákladové aerolinky Jin Air. Soupeřem Jin Airu mají být zejména moderní rychlovlaky, které jsou v Jižní Korey běžné.

Vaše zkušenosti z letadel Korean Air

názorů: 5 to “Korean Air”

 1. honza
  Duben 21st, 2011 @ 21:03

  mam snima velmi dobrou skušenos mohu jen dopuručit

 2. Táňa Buriánová
  Říjen 12th, 2011 @ 9:21

  3x jsem letěla s Koreanair do Australie a můžu potvrdit,že když si zajišťuji letenku,tak se snažím letět pes tuto společnost.
  Byli jsme v dubnu v Australii celá rodina i s 2letým dítětem ,velmi příjemný let,ochotné letušky,prostorné letadlo,v Soulu neskutečně výborná organizace.Vřele doporučuji.
  T.B.

 3. Tomáš
  Srpen 28th, 2012 @ 21:29

  Myslím,že jsem vyzkoušel lecos,ale Korean Air je číslo 1.Doporučuji Tom

 4. Vera Patrmanova
  Únor 2nd, 2013 @ 15:15

  dobrý den,poletíme s Korean air již po třetí a jsme velice spokojeni!Máme dotaz jak uplatnit nalétáne míle jak uvádíte a kam se máme obrátit a na koho.Děkuji za odpověd

 5. Knopová Jindra
  Červen 16th, 2013 @ 21:12

  Letěla jsem s touto společnosti do Austrálie-mám pro ni jenom samou chválu. Výborné služby,letušky ochotné,příjemné, na letišti v Soulu dobrá organizace, vše bylo super.Všem vřele doporučuji let s touto společností.

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují