Letenky KLM levně z Prahy

levné letenky KLM a pravidla pro zavazadla v letadle

KLM

logo KLM

KLM jsou holandské národní aerolinky s hlavní základnou na letišti v Amsterdamu. Jedna z nejstarších leteckých společností světa létá celkem do 125 destinací v Evropě, Americe, Asii a v Africe.

Ke svému provozu aerolinky používají flotilu 110 strojů, z nichž drtivá většina je značky Boeing. Letecká společnost KLM je členem uskupení SkyTeam.

Kam létá KLM přímo z Prahy

KLM vás ve svých letadlech donese z Prahy do své základny v Amsterdamu a je už pak na vás, kam se z tamního letiště vydáte dále do světa.

Zavazadla v letadlech KLM

Všichni cestující v ekonomické třídě si s sebou na palubu smějí vzít jeden kus příručního zavazadla o maximálních rozměrech 55 cm x 25 cm x 35 cm. K tomu si navíc můžete přibrat menší kabelku, videokameru či notebook – celková hmotnost i s příručním zavazadlem ale nesmí překročit limit 12 kg.

Spolu s tím si můžete na cestu vzít i odbavované zavazadlo, jehož váha nesmí být vyšší než 23 kg. Na některých dálkových linkách mohou být tato zavazadla dokonce dvě. Pokud hmotnost vašeho kufru překročí povolený limit, budete za každý kilogram nadváhy nuceni uhradit přirážku (viz. sekce Poplatky). V každém případě však hmotnost jednoho kusu zavazadla nesmí přesáhnout 32 kg.

V letadlech KLM lze přepravovat i velké sportovní náčiní a hudební nástroje. Je však nutné počítat se zvláštním poplatkem 200 eur.

Poplatky u letecké společnosti KLM

Pokud bude vaše odbavované zavazadlo těžší, než povoluje stanovený limit, bude vám za každý kilogram navíc účtován poplatek v závislosti na vaší trase. Na cestách po Francii a po Holandsku činí 5 euro v případě platby až na letišti (3,50 euro, pokud ho uhradíte předem skrze internet), na linkách po Evropě, do Izraele, do severní Afriky a do Karibiku byl stanoven na 15 eur (10,50 eur) a na ostatních linkách je 22,50 euro (15,75 euro).

V tomto případě už mnohdy bývá výhodnější přikoupit si druhé odbavované zavazadlo, jež vás vyjde na 55 eur.

Za rezervaci KLM letenky se účtuje takzvaný servisní poplatek. Pokud ovšem Vaši rezervaci provedete prostřednictvím internetu na stránkách www.klm.cz, je tento poplatek zcela zdarma. Telefonické rezervace letenky prostřednictvím KLM Call centra stojí 600 Kč nebo 800 Kč v závislosti na Vaší destinaci.

Věrnostní program KLM

Pro pravidelné zákazníky nabízejí aerolinky KLM věrnostní program Flying Blue, jež je společný s Air France. Na programu spolupracují i další aerolinky z uskupení SkyTeam, včetně našich ČSA. Podstata Flying Blue spočívá ve sbírání prolétaných mílí, které jsou automaticky přičítány na konto člena klubu.

Množství výhod pak závisí na statusu člena klubu. Statusy jsou přidělovány právě podle celkového počtu nasbíraných mílí, přičemž jsou celkem tři:

 • Silver je první úrovní, pro jejíž dosažení je nutné nasbírat přinejmenším 25 000 mílí. Na seznamu výhod mimo jiné naleznete garantované místo v letadle při nové rezervaci v sedmidenním předstihu, přednostní zápis na čekací listinu, právo na přednostní odbavení, přednostní nástup do letadla, navýšení limitu zavazadel, přístup do letištních salónků a navýšení limitu zavazadel.
 • Pro dosažení statusu Gold je nutné nasbírat alespoň 40 000 mílí. Mezi výhody patří všechny jako u statusu Silver a navíc možnost výběru oblíbené sedačky, přednostní odbavení zavazadel a garantované místo v letadle letící následující den.
 • Nejvyšším dosažitelným statusem je Platinum, který je členům přidělen po shromáždění 70 000 mil. Výhody čítají všechny ty z předešlých dvou úrovní a navíc třeba další odbavované zavazadlo o hmotnosti až 23 kg a možnost odbavení na přepážkách business.

Možnosti platby / jak platit letenky KLM

Úhradu za letenky do společnosti KLM lze provést platebními kartami MasterCard/Eurocard, Visa, American Express, Diners Club či JCB.

Cestování s malými dětmi

Děti do dvou let mohou s KLM cestovat buď s dětskou letenkou na vlastním sedadle, popřípadě za zvýhodněný lístek na klíně jednoho z rodičů. Dítěti můžete rovněž přibalit příruční zavazadlo o maximální hmotnosti 10 kg, odbavované zavazadlo o hmotnosti až 10 kg a skládací kočárek.

Pokud plánujete cestu se dvěma dětmi mladšíma dvou let, musí mít alespoň jeden z nich vlastní letenku, a sedět tak v sedačce.

Pro rodiče dětí ve věku od 5 do 14 let, jež budou cestovat o samotě, nabízí KLM službu doprovod nedoprovázeného dítěte. Personál letecké společnosti se o vaše dítě postará již od odbavení až po moment předání určené osobě na cílovém letišti. Poplatek za tuto službu činí na evropských linkách 50 euro (65 euro u transferových letů) a na mezikontinentálních linkách 75 euro (90 euro při letech s mezipřistáním). Službu je možné objednat pouze prostřednictvím call centra KLM.

Jak ušetřit s letenkami KLM

Letecká společnost KLM je stejně jako naše ČSA členem uskupení SkyTeam, což přináší výhody zejména při letech s mezipřistáním. Ty jsou totiž jednak levnější a jednak je lze všechny napsat na jednu jedinou letenku. Na ní tak přímo z Prahy můžete letět třeba do Karibiku či do Jižní Ameriky.

Historie KLM

Společnost KLM byla založena 7. října 1919 a jedná se tak o nejstarší aerolinky na světě, které stále fungují pod svým prvotním názvem. Svůj provoz však zahájily až 17. května 1920, kdy se dva angličtí novináři vydali na cestu z Londýna do Amsterdamu. Během prvního roku provozu KLM přepravily celkem 440 cestujících.

První mezikontinentální let KLM podnikly v roce 1929 na lince do Indonésie. Po dlouhou dobu se jednalo o nejdelší nonstop operovaný let na světě. Po Druhé světové válce se společnost KLM stala tou první, která zahájila provoz na transatlantické lince z Evropy do New Yorku.

V roce 1989 aerolinky KLM koupily 20 % akcií americké letecké společnosti Northwest Airlines a zároveň světu představily business třídu. Rok 2002 byl ve znamení obnovy letky užívané k dálkovým letům, přičemž obnova pokračovala až do roku 2005.

Ještě v roce 2004 však došlo k zásadní změně ve struktuře společnosti, když se KLM spojilo s aerolinkami Air France a vytvořily tak jednu společnou firmu. Oboje aerolinie však doposud lítají pod svojí vlastní značkou.

Vaše zkušenosti z letadel KLM

názorů: 2 to “KLM”

 1. Roman Davídek
  Červenec 11th, 2011 @ 18:27

  Dobré zkušenosti, z cest do Ekvádoru, milá a příjemná obsluha, dobré jídlo

 2. Ing.Tichá Danuše
  Leden 24th, 2012 @ 16:17

  Dobrý den,mám-li hodnotit cestování s KLM, mohu napsat jen velkou chválu.Létám do USA již hodně roků a poměrně často,protože tam mám provdanou dceru a dnes již dva vnoučky.Při hledání letů požaduji společnost KLM,někdy se stane,že není termín letu,který potřebuji a musím volit jinou leteckou společnost a to jsem z toho smutná.Vstřícnost při jednání,příjemný let,milá a ochotná posádka letadla,výborné jídlo a i když někdy čekám déle v Amsterdamu na spoj do Washingtonu cítím se velmi dobře v letištní hale tohoto letiště. Vždy létám z Prahy. Moc děkuji za velmi příjemné cestování s Vaší společností a přeji KLM mnoho spokojených pasažérů a šťastně nalétaných mílí.

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Napište zkušenosti s KLM
  Zobrazit zkušenosti ostatních cestovatelů

  KLM novinky

  • KLM bude opět létat do Zimbabwe
  • logo KLM KLM Royal Dutch Airlines oznámily obnovení pravidelných letů do Zimbabwe. Od 29. října budou nizozemské aerolinie létat do Harare třikrát týdně letouny Airbus A330-200. KLM ukončily pravidelné lety do Zimbabwe v roce 1999, poté co se v zemi vyhrotila politická i ekonomická situace v souvislosti s vyvlastňováním půdy bílých farmářů. Do Zimbabwe, která byla dříve jedním z nejoblíbenějších cílů na jihu Afriky, se postupně vracejí turisté, kteří cestují zejména k Viktoriiným vodopádům nebo do některého z národních parků.

   18. 9. 2012


  • KLM: k letence do Amsterdamu vstupenka do Van Gogh Museum zdarma
  • logo KLM Plánujete se vydat do Amsterdamu? Pokud vám na ceně letenky moc nesejde a rádi létáte třeba na služební cestu klasickou leteckou společností, můžete využít aktuální nabídky KLM, která k letence do Amsterdamu nabízí až do 31. července zdarma vstupenku do amsterdamského Van Gogh Museum. K čemu vás vstupenka opravňuje? Kromě možnosti shlédnout největší světovou sbírku obrazů Vincenta van Gogha také předností vstup do muzea. Tedy žádné čekání ve frontě. Navíc ke vstupence dostanete ještě malý dárek z muzea zcela zdarma. Jak akce využít? Stačí vás booking kód poslat na e-mailovou adresu marketing.czsk@klm.com

   16. 7. 2012


  • KLM zavádí novou službu Meet & Seat: seznamku v letadle
  • logo KLM Říkáte si, že lety v letadlech občas bývají nudné či velmi nudné? Pak vám doporučujeme začít létat s leteckou společností KLM a to mezi těmito městy Amsterdamem a Atlantou, Buenos Aires, Kapským Městem, Houstonem, Johanesburgem, Los Angeles, Mexico City, Nairobi, New Yorkem, Rio de Janeirem, San Franciskem, Sao Paulem a Torontem. Ptáte se proč? KLM právě na spojích do těchto měst zavedla zcela novou službu Meet & Seat. Možnost elegantního seznámení se s vašimi spolucestujícími.

   Seznamka probíhá ve 3 krocích. V prvním sdílíte svůj profil. Tedy po dokončení rezervace si vyberte které údaje z Vašeho profilu na Facebooku nebo LinkedIn byste chtěli sdílet. Druhý krok spočívá v prohlédnutí profilů, kdo další cestuje ve vašem letadle. Třetí, závěrečný je o tom, že pokud se vám někdo při prohlížení profilů zalíbil, můžete si vybrat místo přímo vedle něho. A pak už je to pouze na vás, jak zahájíte konverzaci a zda vaše seznamování během letu KLM bude pokračovat na kafi, v kině atd. v místě příletu.

   22. 3. 2012


  Spřízněné stránky