Letenky Jet2.com levně z Prahy

levné letenky Jet2.com a pravidla pro zavazadla v letadle

Jet2.com

logo Jet2.com

Jet2.com jsou britské nízkonákladové aerolinky se základnou na letišti v Leedsu. Ze svých sedmi ostrovních základen provozují pravidelné linky do 54 destinací v Evropě, Africe a Asii.

Ke svému provozu používají flotilu 34 stříbrno-červených letounů Boeing. Průměrné stáří letadel je však vysoce nadprůměrných 22 let. V roce 2009 společnost přepravila tři miliony cestujících.

Kam létá Jet2.com přímo z Prahy

Nízkonákladovka Jet2.com nabízí své levné letenky přímo z Prahy do těchto měst ve Velké Británii: Edinburgh, Leeds, Manchester, Newcastle.

Zavazadla v letadlech Jet2.com

Každý z cestujících si smí s sebou přímo do letadla vzít jeden kus příručního zavazadla o maximálních rozměrech 56 cm × 45 cm × 25 cm a nejvyšší přípustné hmotnosti 10 kg. Pokud nebude dodržené jedno z těchto pravidel, budete nuceni uhradit zvláštní poplatek.

Všichni cestující vyjma kojenců mají rovněž právo na jedno odbavované zavazadlo o hmotnosti až 22 kg. Za příplatek ve výši 950 Kč si můžete přiobjednat a zároveň s sebou vzít další odbavované zavazadlo.

Mějte však na paměti, že v případě nadváhy bude za každý kilogram navíc naúčtován poplatek 360 Kč. Hmotnost žádného ze zavazadel zároveň nesmí přesáhnout 25 kg.

V případě zájmu je možné přepravovat i sportovní náčiní, jako jsou třeba golfové hole či lyže. Jednotný poplatek za takové zavazadlo, které má maximálně 20 kg, činí 27,50 liber. Tato částka se dá o pět liber snížit tím, že se k zavazadlu přihlásíte skrze internet.

Poplatky u letecké společnosti Jet2.com

Poplatky za úhradu letenek platební kartou činí 3,5 % z ceny letenek, přičemž minimální výše poplatku je 180 Kč. Výjimku tvoří platba skrze PayPal (poplatek 5 euro plus 1,5 procenta z ceny letenek) a karty Solo a Visa Electron, které jsou od placení poplatku zproštěné.

V případě, že chcete změnit datum odletu či příletu uvedené na letence, popřípadě jméno některého z cestujících, připravte si 980 Kč za každý jednotlivý let a za každého z pasažérů. K této částce je navíc nutné připočíst veškeré rozdíly v ceně letenek či tax a opět i správní poplatek za platbu kartou. Změnu lze provést buď prostřednictvím internetu, popřípadě přes call centrum Jet2.com.

Poplatek za přepravu sportovního náčiní je stanoven na 27,50 liber v případě platby až na letišti, resp. 22,50 liber v případě objednávky přes internetové rozhraní.

Za poplatek, který se v závislosti na délce letu pohybuje mezi 360 Kč a 900 Kč, si lze rovněž možné zarezervovat sedačku v místech, kde je mnohem více místa pro vaše nohy.

Věrnostní program Jet2.com

Všichni cestující společnosti Jet2.com starší 18 let se mohou přihlásit do věrnostního programu myJet2. Za každou jednu libru utracenou za letenky Jet2.com získají členové programu jeden bod, který se jim automaticky přičítá na jejich konto.

Při nasbírání 600 mílí je pak možné požádat o vystavení letenky na krátké trase a za 1 200 bodů o jednosměrnou letenku na dálkové lince. Letenky bohužel nebudou zcela zdarma, ale pouze vás osvobodí od placení základní ceny letenky; taxy a další příplatky budete muset uhradit tak jako tak.

Možnosti platby / jak platit letenky Jet2.com

Úhradu za letenky od Jet2.com lze provést buď klasickými platebními, debetními i kreditními kartami, přičemž lze využít i platební nástroj PayPal. Na kolik vás jednotlivý způsob úhrady vyjde, se můžete dočíst v sekci Poplatky.

Cestování s malými dětmi

Rodiče děti do dvou let si mohou vybrat ze dvou možností, jak cestovat se svým dítětem. První možností je zakoupení jednosměrné letenky pro své dítě za jednotný poplatek 540 Kč, přičemž dítě bude sedět na klíně jednoho z rodičů.

Druhou, dražší variantou je zakoupení letenky i pro vaše dítě, která stojí stejně, jako letenka pro dospělého. Jako příruční zavazadlo pak lze dítěti vzít autosedačku schválenou pro cesty letadlem – její hmotnost ale nesmí překročit 10 kg.

V případě cest dětí platí i omezení, že děti mladší 14 let nesmí cestovat bez doprovodu osoby starší 16 let, která za něj převezme plnou odpovědnost.

Jak ušetřit s letenkami Jet2.com

Na internetových stránkách aerolinek Jet2.com je možné zobrazit ceník letenek na celý měsíc až půl roku dopředu. Svoji cestu si tak můžete vždy naplánovat tak, aby byla cenově nejvýhodnější.

Historie Jet2.com

K založení aerolinek došlo v roce 1978, kdy však byly jednak známé jako Channel Express a jednak se zaměřovaly pouze na leteckou nákladní dopravu. Služby osobní přepravy začaly poskytovat až v roce 2001, načež si o dva roky později změnily jméno na Jet2.com.

V roce 2005 Jet2.com otevřela další základny na letištích v Newcastlu, Edinburghu a v Blackpoolu. Později se jí podařilo rovněž získat dvojici letadel Boeing 757-200, které mohly nasadit na své nejúspěšnější linky.

Další opotřebené letouny Boeing 737 a 757 společnost získala v roce 2006, kdy zároveň otevřela základnu na letišti v Belfastu. Zvláštností těchto nízkonákladových aerolinek je, že na rozdíl od obdobných přepravců prodávají své letenky kromě internetu a call centra i v cestovních kancelářích.

Vaše zkušenosti z letadel Jet2.com

názorů: 11 to “Jet2.com”

 1. Lukáš
  Srpen 2nd, 2011 @ 8:21

  Zdravim,
  včera sem přiletěl z Prahy do Edinburgu a zjistil sem že mi někdo na letišti po odbavení vykradl tašku.Odcizil mi 19 krabiček cigaret.A při mé jayzkové bariéře to už nikdy neuvidím zpátky.

 2. Majka
  Leden 19th, 2012 @ 18:33

  Jen postřeh o zavazadlech: při rezervaci jsem přemýšlela, kolik zavazadel budu potřebovat a nebyla si jista. Hledala jsem informaci, zda lze nějaká zavazadla přidat později online za stejnou cenu, jako při založení rezervace. Nepodařilo se mi ale info o ceně najít. Po provedení rezervace jsem zjistila, že v sekci “manage booking” je to možné, a cena za přidání zavazadla i check-inu k němu je stejná, jako při zadání přímo u prvotní rezervace letenky. Aplikace přitom umožňuje přidat si další zavazadlo třeba jen na zpáteční cestu, což jsem přímo u vlastní rezervace nenašla. Takže pokud třeba chcete táhnout hromadu dárků z cest, je to šikovné :-)

 3. Tynkub
  Červenec 11th, 2012 @ 21:16

  Dobry den,s touto spolecnosti letam tak 6x do roka,do Newcastle a zpatky. Jsem celkem spokojena,i kdyz letadla uz maji take hodne naletano a celou dobu letu neprijemne vrzalo. Cesta netrva dlouho,tak se to da zvladnout i ve stisnenejsim prostoru letadla….Bohuzel se mi take stalo,ze se mi nekdo prehraboval v kufru. Mela jsem urazeny zamek se zipem,madlo utrzene,napul byl kufr otevreny a veci prehazene.Nastesti jsem nezjistila,ze by se neco ztratilo. Nejspis tam nebylo to,co by se dalo zpenezit. Ale tezko rict,zda se to stalo jeste v Newcastle nebo az pri vykladani na Ruzyni…;-) Sla jsem tedy na info a tam mi rekli,ze za sve zamestnance ruci a ze jsou vsude kamery. Takze nemate nikde odvolani.

 4. daniel .st.
  Říjen 8th, 2012 @ 14:13

  letel jsem dvakrat vasi spolecnosti,jsem inv.duchodce,protoze neni penez nazb.cena let.je dobra,,mrzi me,ze jsem chtel zmenit den priletu z ledess,letenku jsem kupoval v plzni stud.agen…bylo mi receno,ze to nejde a nebo jet do prahy a doplatit dva tisice a jeste dopravu,,tak jsem byl nucen si zakoupit novou zp.letenku a ta byla drazsi jako tam a zp…takze jsem prisel o tri tisice,,docela jsem zklamanej timto postupem,bohuzel v dnesni dobe asi normalni..st.d.

 5. jana
  Říjen 18th, 2012 @ 15:37

  jjo jjo letela jsem z Prahy 11.10 vecernim spojem do Leedsu a stihli mi vybrat kufr cigarety a sampony ale za to nemuze tato letecka spolecnost ale nasi poctivy cesti spoluobcane kteri na to meli cas ponevadz nas let mel zpozdeni.

 6. Marcon Alois
  Únor 5th, 2013 @ 13:17

  Vazeni.Letame s Vasi spolecnosti z Prahy do Edinburghu jiz nekolik let.Jsme velmi spokojeni s Vasimi sluzbami a verime,ze s Vami sravime jeste hodne prijemnych letu.Prejeme Vasi spolecnosti a hlavne Vasim pilotum,letuskam a veskeremu personalu,hodne uspechu.S pozdravem Marcon Alois.Ceska Republika.

 7. Marcon Alois
  Únor 5th, 2013 @ 13:18

  Vazeni.Letame s Vasi spolecnosti z Prahy do Edinburghu jiz nekolik let.Jsme velmi spokojeni s Vasimi sluzbami a verime,ze s Vami stravime jeste hodne prijemnych letu.Prejeme Vasi spolecnosti a hlavne Vasim pilotum,letuskam a veskeremu personalu,hodne uspechu.S pozdravem Marcon Alois.Ceska Republika.

 8. Marta Povondrová
  Březen 12th, 2013 @ 11:52

  Létám několikrát do roka za vnoučaty a jsem se službami velice spokojena.

 9. Valerie
  Červenec 30th, 2013 @ 21:05

  Zdravím,
  plánuji let Praha – Leeds. Bude to můj první let v životě a proto spousta otázek. Nevíte někdo prosím zda v letadle budou česky mluvící letušky? Díky za info.

 10. Renda
  Říjen 1st, 2013 @ 15:25

  S touto společností už pár let létám do Newcastlu a zatím bez výhrad, vždy vše v pořádku, tak snad jim to vydrží :-)

 11. Jan Matil. com
  Duben 8th, 2014 @ 22:32

  Velmy pohodlne apriemne rad cestuju s vasi spolecnosti Jet2 Jan,,,,

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují