Letenky Praha

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Holandsko

Nejpopulárnější letenky z Prahy

Přehled destinací a lokalit v Holandsku dosažitelných z letiště Praha Ruzyně.

LetenkyPraha.com spolupracují

  Holandsko aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • První evropský taxi skútr na elektrický pohon naleznete v Amsterdamu
  • V holandském Amsterdamu začal jezdit první evropský taxi skútr na elektrický pohon, za čistou jízdu městem zákazník paušálně zaplatí 2,5 eura. Pomalu se tak začíná naplňovat ambiciozní plán Nizozemců, aby do roku 2040 jezdily v nizozemské metropoli jen elektromobily.

   4. 11. 2012


  • KLM: k letence do Amsterdamu vstupenka do Van Gogh Museum zdarma
  • logo KLM Plánujete se vydat do Amsterdamu? Pokud vám na ceně letenky moc nesejde a rádi létáte třeba na služební cestu klasickou leteckou společností, můžete využít aktuální nabídky KLM, která k letence do Amsterdamu nabízí až do 31. července zdarma vstupenku do amsterdamského Van Gogh Museum. K čemu vás vstupenka opravňuje? Kromě možnosti shlédnout největší světovou sbírku obrazů Vincenta van Gogha také předností vstup do muzea. Tedy žádné čekání ve frontě. Navíc ke vstupence dostanete ještě malý dárek z muzea zcela zdarma. Jak akce využít? Stačí vás booking kód poslat na e-mailovou adresu marketing.czsk@klm.com

   16. 7. 2012


  • Nizozemský soud posvětil plán zákazu prodeje marihuany cizincům
  • Soud v Nizozemsku se postavil za chystaný vládní zákaz prodeje marihuany cizincům. Opatření má platit od 1. května ve třech provinciích na jihu země a od 1. ledna 2013 v celé zemi. Majitelé coffee-shopů, kde se lehké drogy prodávají, chtěli zamezit tomu, aby vstoupilo v platnost, a několik se jich kvůli tomu obrátilo na soud. Tvrdili, že chystané opatření je diskriminační. Soud v Haagu ale jejich žádost zamítl. Chystaná regule neporušuje „základní principy zákona proti diskriminaci“, uvedl soud podle agentury AFP.

   Majitelé coffee-shopů řekli, že se proti verdiktu odvolají. Podle chystaného opatření se mají z 670 nizozemských coffee-shopů stát „uzavřené kluby“ s nejvýše 2000 členy, jimiž mají být pouze plnoletí nizozemští občané. S regulí nesouhlasí Amsterodam, kde cofee-shopy přitahují množství turistů, jeho starosta Eberhard van der Laan prý chce najít kompromisní řešení.

   Stoupenci nařízení doufají, že omezí drogovou turistiku, která ročně do Nizozemska přiláká téměř čtyři miliony cizinců, zejména z Francie, Německa a Belgie. Podle komentářů by šlo o nejvýznamnější změnu v rámci tolerance k tak zvaným lehkým drogám, kterou je Nizozemsko známé desítky let.

   5. 6. 2012


  • Amsterdamské coffee shopy již brzy neobslouží cizince
  • Ve třech jižních provinciích Nizozemska od 1. května 2012 platí zákaz prodeje lehkých drog v tamních coffee shopech lidem, kteří nemají v Holandsku trvalý pobyt. Od počátku roku 2013 se toto opatření rozšíří na celé území Nizozemí včetně Amsterdamu. Majitelům podniků, v nichž se marihuana a hašiš prodávají, nový zákon nařizuje i to, že se z nich musí stát uzavřené kluby, do kterých budou mít přístup jen registrovaní členové. Holandská vláda si od omezení drogové turistiky slibuje, že pomůže zamezit rušení nočního klidu i dopravním zácpám (????). Uvidíme, jak dlouho tohle nařízení bude v Holandsku platit, již nyní některé podniky tuto normu bojkotují za což jim hrozí zavření.

   2. 5. 2012


  • Amsterodamské kanály už mají svoje muzeum
  • Kanály v Amsterdamu, které jsou na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, už mají svoje muzeum. Jmenuje se Grachtenhuis, je v jednom domě na Panském kanálu (Herengracht), je soukromé a jeho cíl je oslavit kanály jako mistrovské dílo vodního stavitelství a urbanismu. Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu UNESCO zapsala kanály na svůj prestižní seznam loni. Na nizozemském seznamu kulturních památek je přes 6000 budov, které stojí na jejich březích. Po kanálech se ročně projedou tři miliony turistů. Kanály se začaly budovat v roce 1613, aby se město, které tehdy zažívalo svůj zlatý věk, mohlo začít rozšiřovat. Přespříští rok tak toto stavitelské dílo oslaví své 400. výročí.

   23. 5. 2011


s