Letenky Helsinky levně z Prahy

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Helsinky

Místo odletu
Místo příletu
rezervovat letenky online

Prosíme o chvilku strpení, zpracování nejlevnějších letenek Praha - Helsinky trvá pár sekund. Děkujeme.

Praktické tipy jak trávit čas v Helsinkách a co v nich nepřehlédnout, zkrátka nenáročný průvodce Helsinkami. Stručně jasně, výstižně, nechceme vás zatěžovat zbytečnostmi. Zároveň nabídneme ubytování i levné letenky do Helsinek. Již brzy

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Helsinky aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • Nová linka Praha – Helsinky díky Norwegian
  • logo Norwegian Air Shuttle Norská nízkonákladová letecká společnsot Norwegian Air Shuttle nabídne českým cestovatelům zcela nový přímý spoj a to z Prahy do finských Helsinek. Tato nová linka bude zahájena 12. dubna 2013 a obsluhována bude Boeingem 737 3x týdně a to v pondělí, středu a pátek. U příležitosti nového spoje lze očekávat akční nabídky letenek, zvláště, když je Norwegian nízkonákladovka.

   27. 12. 2012


  • Helsinky: Výstava Shorelines přiblíží osídlování finských pobřeží již od 18. století
  • Finsko má celkem na 320 000 kilometrů pobřeží, což je zhruba stejná vzdálenost, jako když osmkrát objedete celou zeměkouli kolem dokola. Tedy opravdu hodně. Průměrná vzdálenost k jakémukoliv jezeru a rozmanitost těchto pobřeží tak dává Finsku jedinečný ráz a země se tak stává tímto charakteristická. V současné době se navíc mnoho architektů a developerů na tato pobřeží zaměřuje a realizují zde své projekty na výstavbu obytných domů. Na celý vývoj a rozvoj osídlování finských pobřeží se zaměřila i exhibice Shorelines, kterou můžete osobně navštívit v Muzeu finské architektury. Sídlí v Helsinkách na adrese Kasarminkatu 24.

   4. 8. 2012


  • Helsinky jsou druhým nejbezpečnějším městem na světě
  • Finské Helsinky se řadí nejen mezi nejkrásnější a nejpřívětivější města Evropy, ale mezinárodní agentura Mercer zabývající se poradenstvím je v nedávné době vyhodnotila i jako druhé nejbezpečnější město světa. Na stejné příčce se umístila ještě švýcarská města Bern a Curych, titul nejbezpečnějšího města světa pak vyhrál poměrně nepřekvapivě Lucemburk. Žebříček 420 zemí světa byl sestaven na základě míry kriminality, vnitřní stability země, efektivnosti místních soudů a mezinárodních vztahů příslušné země. Z Prahy do Helsinek létají přímo spolehlivé aerolinky Finnair, a to hned dvakrát denně. Levné letenky do Helsinek pořídíte již od několika málo tisíc korun.

   4. 8. 2012


  • Nový spoj Praha Helsinky 2x denně již od léta díky Finnair
  • logo Finnair Finské národní aerolinie Finnair navýší od letního letového řádu (konkrétně od 25. března) počet přímých spojů mezi Prahou a Helsinkami. Mezi těmito městy bude létat Finnair Airbus 320-100 dvakrát denně, to je o 6 spojů týdně více než dosud.

   4. 1. 2012


  • Helsinky uvidí nejdelší film všech dob
  • V Helsinkách se na festivalu současného umění představuje 240 hodin trvající film. Jak uvádí zpravodajský portál BBC, snímek dánských autorů skupiny Superflex byl označen za nejdelší film všech dob. Podle organizátorů festivalu se film snaží poukázat na to, jak hlodá zub času na helsinské administrativní budově Stora Enso.

   25. 3. 2011