Letenky Germanwings levně z Prahy

levné letenky Germanwings a pravidla pro zavazadla v letadle

Germanwings

logo Germanwings

Germanwings jsou německé nízkonákladové aerolinky se základnou v Kolíně nad Rýnem. Létají do 66 výhradně evropských destinací, přičemž ke svému provozu používají 30 strojů Boeing A319. Mezi přímé konkurenty aerolinek Germanwings patří nízkonákladové společnosti Ryanair, EasyJet, TUIfly a Air Berlin.

Mezi zajímavosti této společnosti patří možnost objednat si reklamní potisk křídla letadla. V současné době toho využívá například telefonní operátor T-Mobile.

Kam létá Germanwings přímo z Prahy

Germanwings vás přímo z Prahy vezme pouze do své základny v Kolíně nad Rýnem, abyste se pak rozhodli, kam letět s Germanwings či jinými aerolinkami dále.

Zavazadla v letadlech German wings

Každý cestující si smí do letadla Germanwings vzít jeden kus příručního zavazadla o maximálních rozměrech 55 cm × 40 cm × 20 cm a o nejvyšší přípustné hmotnosti 8 kg. Tekutiny v něm obsazené smějí být v maximálním objemu 100 ml a musejí být zabaleny v průhledném, znovu uzavíratelném sáčku.

Za poplatek 8 euro v případě platby přes internet či přes telefonní infolinku si lze vzít i odbavované zavazadlo o nejvyšší přípustné hmotnosti 20 kg. Pokud se zavazadlo rozhodnete odbavit až na letišti, poplatek se zdvihne na 20 euro. V případě tarifů Best a Flex je již zavazadlo v ceně letenky.

Při balení kufrů je třeba dbát na fakt, že se striktně dbá na maximální povolenou hmotnost zavazadla, přičemž za nadváhu jsou účtovány poměrně vysoké poplatky (viz. níže). Stejně tak do přepravy nemohou být přijata veškerá zavazadla těžší než 32 kg.

Poplatky u letecké společnosti Germanwings

Poplatek za maximálně 20kg zavazadlo v případě nejnižší tarifní třídy se liší v závislosti na způsobu odbavení následovně:

 • odbavení přes internet – 8 euro
 • odbavení přes call centrum – 8 euro
 • odbavení na letišti – 20 euro

V případě překročení tohoto limitu budou za každých 5 kg nadváhy účtovány poplatky ve výši 528 Kč (u přes call centrum), resp. 1 057 Kč v případě odbavení až na letišti.

Poplatek za změnu rezervace v době do 2 hodin od plánovaného odletu činí 793 Kč, přičemž je potřeba připočítat případný rozdíl v ceně letenek. Změna jména na letence pak vyjde dokonce na 925 Kč.

Věrnostní program German wings

Pravidelným cestujícím nabízejí aerolinky Germanwings možnost vstoupit do věrnostního programu Boomerang Club. Podstata spočívá ve sbírání mílí, přičemž za každý jednosměrný let je na konto přičteno 1 500 mílí.

Po nasbírání 24 000 mil (tedy po absolvování osmi zpátečních letů) je možné požádat o letenku zdarma. Germanwings navíc čas od času spouští různé kampaně, kdy na určitých trasách míle naskakují rychleji.

Možnosti platby / jak platit letenky Germanwings

Nejvýhodnějším způsobem platby je úhrada kartou Germanwings, což skrývá hned tři výhody. Jednak budete ušetřeni správních poplatků, budete si moct zabalit kufr o 10 kg těžší a ještě si budete moct předem vybrat své oblíbené místo v letadle.

Mezi další akceptované platební karty patří MasterCard, American Express, Diners Club, Visa a AirPlus. Platit kartami Visa Electron ani Eurocheque není v současné době možné. Při platbě platební kartou je navíc nutné počítat se správním poplatkem 211 Kč.

Platit v hotovosti lze pouze na přepážkách Germanwings.

Cestování s malými dětmi

V případě cesty s dětmi do dvou let mají rodiče na výběr ze dvou možností. Buď koupí dítěti vlastní letenku a dítě získá nárok na vlastní sedadlo, nebo bude cestovat pouze za jednotný poplatek 15 eur za každý let, avšak po celou dobu na klíně jednoho z rodičů.

Bude-li mít dítě vystavenou svoji vlastní letenku, vzniká mu tím automaticky nárok na zavazadlo o stejné hmotnosti, jež přísluší dospělému.

Na vnitrostátních linkách po Německu je k dispozici služba doprovod o samotě cestujícího dítěte, kterou Germanwings nabízejí rodičům dětí ve věku od 5 do 11 let. Poplatek za tuto službu je 30 eur, přičemž o ní lze požádat pouze prostřednictvím call centra.

Jak ušetřit s letenkami German wings

Pokud máte možnost, určitě zvolte jako způsob platby kartu Germanwings. Nejen, že si budete moct vybrat předem sedačku v letadle a navýší se vám limit zavazadel o 10 kg, ale rovněž budete ušetřeni o správní poplatky.

Historie Germanwings

Aerolinky byly založeny v roce 1997, kdy však byly známé ještě pod názvem Eurowings. K přejmenování na Germanwings došlo až 27. října 2002. V roce 2008 se krátce mluvilo o sloučení společnosti s dalšími nízkonákladovými aerolinkami Eurowings (jedná se pouze o shodu názvů) a TUIfly.

Z plánů však rychle sešlo a namísto toho byla společnost kompletně prodána Lufthanse.

Vaše zkušenosti z letadel Germanwings

názorů: 2 to “Germanwings”

 1. Tomáš Fiala
  Červenec 3rd, 2013 @ 22:29

  Moje čerstvá zkušenost je bohužel negativní. Zaplatil jsem dvě zpáteční letenky z Drážďan do Keflavíku na Islandu. Přestup v Köln Bonn.Čtvrt hodiny před plánovaným odletem v Drážďanech ve 20,15 naskočilo hodinové zpoždění. Na můj dotaz zda na nás letadlo v Bonnu počká nikdo ze zaměstnanců nic nevěděl. Nicméně ani za hodinu se nic neudálo, jen přišla bouřka a silný déšť. Čekali jsme další hodinu a pak nám bylo oznámeno, že se let ruší ať si vyzvedneme svá zavazadla a jdeme zpátky na přepážku, kde nám zajistí ubytování a náhradní let. Za hodinu jsme se dostali na řadu u přepážky, kde nám bylo nabídnuto přespání v hotelu. Mezitím jsem musel volat na letiště v Keflavíku,kde jsem měl připravené a zaplacené auto k vyzvednutí, že nepřiletím v dohodnutém termínu. Náhradní let nám prý zajistí druhý den ráno. Do hotelu nás odvezl minibus okolo jedné v noci. Ráno jsme v 6,15 už zase museli odjet autobusem na letiště. Občerstvení od večera žádné. Po hodině čekání nám sdělili, že nejbližší možný let je až další den ráno. Zavolal jsem do Čech, aby nás odvezli domů. Druhý den zase autem na letiště do Drážďan. Do Keflavíku jsme letěli s Lufthansou přes Düsseldorf. Dovolená se z týdne smrskla na 5 dní. Zpáteční let s Germanwings proběhl dle plánu, ale bohužel jsem zjistil, že mám poškozený kufr. Reklamoval jsem ho na přepážce letiště Drážďany, kde se mnou událost sepsali, a že musím kufr poslat po DHL do 7 dní do servisu v Düsseldorfu. Když jsem zkoušel do této firmy posílat mail nebo volat, nikdo se neozval. Stejně tak když píšu opakovaně mail do Germanwings nikdo neodpovídá. Chtěl jsem, aby mi dali č. účtu abych poškozený kufr mohl poslat na jejich náklady, jak to inzerují na jejich obálce a jak je to jinde běžné. Nakonec jsem si řekl, že kufr pošlu do servisu na svoje náklady. Jenže na DHL mi bylo řečeno, že doprava prázdného kufru mě bude stát 3 936,-Kč. Tak to ani náhodou. Poradíte jak mám postupovat dál?

 2. M.Tothova
  Srpen 11th, 2013 @ 13:56

  velmi spokojena a obsluha stevardek velmi slusna je to splecnost na urovni vynoikajici dekuji za jejich sluzby

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Napište zkušenosti s Germanwings
  Zobrazit zkušenosti ostatních cestovatelů

  Germanwings novinky

  • Casablanca – další cíl Germanwings
  • logo Germanwings Další atraktivní marockou destinací je Casablanca. Největší město Maroka je po Tunisu, Tangeru a Nadoru čtvrtou letní destinací na africkém kontinentu. Německá nízkonákladová společnost Germanwings sem začne létat od 6. června 2012 z Kolína nad Rýnem/Bonnu. Odlétat bude vždy ve středu se zpátečním letem ve čtvrtek.

   6. 3. 2012


  Spřízněné stránky