Letenky Emirates Airlines levně z Prahy

levné letenky Emirates Airlines a pravidla pro zavazadla v letadle

Emirates Airlines

logo Emirates Airlines

Emirates jsou největší aerolinky na celém Středním Východě, přičemž svoji hlavní základnu mají na letišti v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. Odtud létají do téměř stovky světových destinací, přičemž provozují i čtyři z nejdelších nonstop letů na světě.

Ke svému provozu Emirates používají 140 strojů od výrobců Airbus a Boeing, přičemž neuvěřitelných 169 letounů již má společnost objednaných.

Aerolinky Emirates jsou díky vysokému standardu kvality a poměrně nízkému stáří letadel považovány za jednu z nejlepších leteckých společností na světě. I přesto nejsou a ani nechtějí být členem některého z leteckých uskupení.

Kam létá Emirates Airlines z Prahy

Od 1. 7. 2010 začala letadla Emiratas Airlines spojovat napřímo s Dubaji.

Zavazadla v letadlech Emirates Airlines

Všichni cestující v ekonomické třídě si mohou přímo do letadla přinést jedno příruční zavazadlo o maximální hmotnosti 7 kg a rozměrech 55 cm x 38 cm x 20 cm. Pokud nebude zavazadlo splňovat tyto podmínky, bude vybrán poplatek ve výši v přepočtu asi 300 Kč a zavazadlo bude bráno jako odbavované.

Co se týká odbavovaných zavazadel, patří společnost Emirates za jednu z nejméně restriktivních na světě. Cestujícím v ekonomické třídě umožňuje přepravovat kufry o hmotnosti až 30 kg, pasažérům ve třídě business až 40 kg a cestující v první třídě si mohou zabalit až 50kilogramové zavazadlo. Je však nutné mít na paměti, že není v žádném případě možné, aby jeden kus zavazadla vážil více než 32 kg.

Poplatky u letecké společnosti Emirates Airlines

Věrnostní program Emirates Airlines

Pro své pravidelné cestující Emirates provozují věrnostní program Skywards. Princip spočívá ve sbírání mílí za absolvování letů se společností Emirates, využívání služeb od partnerů těchto aerolinek a v případě zájmu je možné míle i dokoupit.

Všichni členové programu jsou automaticky rozčleněni do tří úrovní v závislosti právě na počtu mílí na jejich kontě:

 • Skywards Blue je přidělen všem nově registrovaným členům programu a na rozdíl od jiných věrnostních programů poskytuje zajímavé výhody. Cestující si tak mohou předem třeba zarezervovat svá místa v letadle či mají přednost v případě zápisu na čekací listinu.
 • Úrovně Skywords Silver pasažér dosáhne po nasbírání 25 000 mil v průběhu jednoho roku. Výhody čítají všechny z úrovně Blue a navíc právo na přednostní odbavení, vyšší limit zavazadel, přístup do letištního salónku v Dubaji a bonus 25 % za odlétané míle.
 • Nejvyšší úrovní věrnostního programu je Skywords Gold, pro jejíž dosažení je nutné na kontě nasbírat 50 000 mílí. Odměnou vám budou všechny výhody předchozích dvou úrovní plus 50 % bonus za odlétané míle, přednostní odbavení zavazadel, garance místa v letadle u nových rezervací – a to i v případě zaplněného letu, osobní asistent a přístup do všech letištních salónků Emirates napříč světem.

Platnost všech úrovní je jeden rok a pro její udržení je v průběhu roku opět povinné nasbírat potřebný počet mílí.

Emirates Airlines mají věrnostní program i pro ty nejmenší klienty, ten se jmenuje SkySurfers a je určen pro děti od dvou let.

Možnosti platby / jak platit letenky Emirates Airlines

Za letenky od společnosti Emirates je možné platit následujícími způsoby:

 • kreditní karta (Visa, MasterCard, Diners Club a American Express)
 • debetní karta (Maestro a Carte Bleue)
 • PayPal (jen v případě, kdy je účtována částka v eurech či britských librách)
 • úhradou osobně v kancelářích Emirates
 • převod pomocí Western Union
 • bankovní převod

Cestování s malými dětmi

Aerolinky Emirates mají jeden z nejlepších přístupů k dětem na cestách. Ten je znát ještě před začátkem samotné cesty, neboť rodinám s dětmi je automaticky uděleno právo přednostního nástupu do letadla.

Kojenci mohou navíc po předchozí domluvě být usazeni do bezpečných a pohodlných autosedaček. K dispozici jsou jim na palubě i polštáře, deky a na toaletách i přebalovací pult. Perfektní servis je znát i v možnosti objednat dítěti na let speciální stravu určenou pro kojence. A v případě zájmu je posádka letadla připravena ohřát tu stravu pro miminko, kterou jste si přinesli s sebou.

Emirates nabízejí i službu doprovod o samotě cestujícího dítěte, kdy se o něj postará speciálně vyškolený personál, a to již od okamžiku odbavení na letišti. Služba je k dispozici pro děti ve věku od 5 do 12 let, avšak je o ní potřeba požádat s časovým předstihem.

S dětmi se váže i jedna velmi zajímavá a neobvyklá služba aerolinek Emirates. Pokud má váš potomek narozeniny zrovna v den letu s touto leteckou společností, je možné mu objednat narozeninový dort, který mu s gratulacemi přinese přímo posádka letadla.

Cestující s dětmi si navíc mohou přinést jedno odbavované zavazadlo o nejvyšší přípustné hmotnosti 10 kg. Rozměry tohoto zavazadla nesmějí překročit 55 cm x 38 cm x 20 cm. Do kabiny je navíc možné si přinést buď jednu taštičku na dětskou stravu, popřípadě jeden plně skládací dětský kočárek.

Jak ušetřit s letenkami Emirates Airlines

Aerolinky Emirates přinášejí velmi zajímavou slevu pro turisty směřující do Dubaje. Poplatek za žádost o vízum je totiž u cestujících s Emirates nižší o více než 2 000 Kč. S touto částkou počítejte již při rezervaci letenek – mnohdy totiž vyjde levněji dražší letenka s vízem od Emirates, než na první pohled levná letenka, kterou však přeplatíte žádostí o vízum.

Historie Emirates Airlines

Letecká společnost Emirates byla založena v roce 1985 poté, co aerolinky Gulf Air postupně ořezaly své linky z Dubaje. Do začátku jim pomohla dunajská královská rodina, která jim zapůjčila dva použité Boeingy 727-200 a Pakistan International Airlines, jež Emirates pronajaly letoun Boeing 737-300.

Společnost se stala zisková již za pouhých devět měsíců a díky poměrně velké poptávce přidávala nové a nové linky až do konce první poloviny devadesátých let. V té době byly Emirates jedny z nejvíce rostoucích leteckých společností na světě.

Počátek 21. století byl ve znamení ultradálkových letů, kdy byly postupně zavedeny linky na východní i západní pobřeží USA, do Argentiny a do Austrálie. Jedná se o jedny z nejdelších nonstop letů na světě.

Emirates jsou známé i díky své mladé letce, která není stará v průměru ani 6 let. V červnu 2010 měla společnost k dispozici 140 strojů Airbus a Boeing, přičemž na neuvěřitelných 169 letadel v té době již měly uzavřenou objednávku.

S Českou republikou Emirates poprvé navázaly spojení 1. července 2010, kdy byla do provozu uvedena pravidelná linka z Prahy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech.

Vaše zkušenosti z letadel Emirates Airlines

názorů: 16 to “Emirates Airlines”

 1. Petr
  Srpen 13th, 2010 @ 11:30

  Emirates se rozhodně řadí mezi nadprůměr. Letěl jsem s nima PRG-DXB-PRG a ačkoliv byl let operován nejstaršíma letadlama z flotily, stálo to za to.

  Za zmínku stojí zejména 30 kg limit zavazadel (měl jsem 29,7 kg :) a výtečný catering. Pomalu marinované kuřecí plátky v hořčično-pepřové omáčce se špeclema a zeleninou jsou bezesporu to nejlepší, co jsem kdy v letadle jedl. Dal bych si to klidně teďka k obědu! :)

 2. roman
  Říjen 16th, 2010 @ 17:56

  Letěli jsme na trase PRG-DXB-BKK a zpět a vždy jsme se setkali s perfektním servisem vždy s usměvem

 3. Jirka
  Duben 20th, 2011 @ 9:46

  PRG-DXB-BKK
  Nemohu si na nic
  stěžovat,vše bylo OK.Příště volím stejnou společnost

 4. Petr
  Srpen 8th, 2011 @ 15:25

  S Emirates jsem v roce 2010 letěl na nově zavedené lince Praha – Dubaj.

  Vřele doporučuji! Limit zavazadel nadprůměrných 32 kg, IFE paráda, přistání načas, jídlo vynikající, alkohol na palubě zadarmo, letadlo nové.

  Pokud plánujete cestu do A(ustralá)sie a nehledíte moc na peníze, doporučuji Emirates.

 5. sarka hadermayerova
  Srpen 14th, 2011 @ 17:56

  Dobry den,
  byla jsem úúúúúúplne nadsena, na vsech linkach i letech, co jsem absolvovala, personal super, letadla cista, jidlo delikatni, pristani velmi hladke. Dekuji
  Sarka H.

 6. Zemanová
  Srpen 31st, 2011 @ 9:20

  Dobrý den, v uplynulých dnech jsem letěla s Emirates Airlines, byla jsem velmi spokojená, proto bych se ráda stala členem věrnostního programu. Prosím, napiště mi, jak se mohu stát členem, mám schované palubní letenky letů, které jsem absolvovala. Děkuji

 7. Jarmila
  Září 4th, 2011 @ 17:59

  V srpnu letošního roku tj. 2011 jsme letěli s Emirates. Vše klaplo na jedničku – personál příjemný a usměvavý, catering dobrý, časy klaply.žádná zpoždění,možnost sledovat celý let v přímém přenosu – úžasné.

 8. Eva Hrachová,Bradáč Vlastimil
  Říjen 31st, 2011 @ 14:27

  Letěli jsme s Emirates na svatbu na Seychely a svatební cestu do Dubaje. Hodnotíme tuto let.společnost velmi kladně /máme srovnání s mnoha jinými spol./. Chceme i nadále využívat jejích služeb. Máme nárok na slevu díky nalétaným km?Děkuji, Hrachová

 9. Jiří Pudil
  Leden 14th, 2012 @ 11:09

  Letěli jsme na trase Praha,Dubaj,Bangkok,Sydney,Christchur, a zpět . Cesta a obsluha super není co vytknout. Vzorná péče o cestující a výborná strava.

 10. Škodová Jaromíra
  Leden 31st, 2012 @ 14:54

  S Vaší společností jsme letěli 3x do Dubaie a vše bylo OK. Mohu posuzovat, protože cestovali s více společnostmi po celém světě, ale pro naší dubnovou cestu do Číny jsme si zase vybrali Vás.

 11. Eva Hrachová,Bradáč Vlastimil
  Září 24th, 2012 @ 12:25

  Žádali jsme před 1 rokem kartu pro zlevnění dalších letů s Emirates. Dosud nám nebyla žádná zaslána?? č.243360331+243360342.
  Nyní bychom rádi cestovali opět s Emirates,ale jedině po zaslání slíbených karet!Hrachová

 12. Jolana Karlikova
  Říjen 12th, 2012 @ 9:48

  S leteckou spolecnosti Emirates,jsem letela do Melbourne.Musim zhodnotit,tyto sluzby na vysoke úrovni,ve srovnani s jinymi spolecnostmi.Co se tyce obsluhy,jidelnicku a presnost- zadne zpozdeni.Byla jsem maximalne spokojena se vsim,budu tuto spolecnost vsem doporucovat a nadale vyuzivat techto sluzeb.Jsou absolutne nejlepsi.Doporucuji vsem.Uz se tesim,na dalsi let s touto spolecnosti.

 13. Petr
  Říjen 12th, 2012 @ 11:41

  Již po páté jsem letěl s Emirates přes Dubaj do BKK a zpět. Bylo to vždy super. Příští rok letim znovu.

 14. Václav koštejn
  Srpen 1st, 2013 @ 19:02

  Již třikrát jsme letěli s touto společností nikdy jsme neměli žádné problémi naposled 13.5.2013 jsme nadmíru spokojeni rádi bychom tyto služby využili i v příštím roce 2014

 15. Petr
  Září 3rd, 2013 @ 21:05

  Letěl jsem s mnoha společnostmi, ale Emirates Airlines vítězí. Naprosto luxusní přístup personálu, letadlo nádherné a jídlo vynikající. Také cena velmi příjemná. Budu příště volit Emirates Airlines.

 16. Milan
  Prosinec 18th, 2013 @ 5:14

  Letel jsem nyni s detmi do Kuala Lumpur. Jsem drzitel Gold Skywards ,na cely let jsem i s dcerami dostal upgrade do bussines class,coz je vzlaste v A380 opravdovy zazitek. Mel jsem svoje oblibene letecke spolecnosti (napr.Singapor Airines,Korea Air),ale nyni to u mne na cele care vyhrali Emirates… Nelze vubec nic vytknout,ochota,prijemne a mile chovani,uroven servisu,kvalita jidel a napoju,atd. Omlouvam se,ze pisi bez hacku a carek,ale jsem jeste v Malajsii a pisu na plazi z iPodu :-( (

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Napište zkušenosti s Emirates Airlines
  Zobrazit zkušenosti ostatních cestovatelů

  Emirates Airlines novinky

  • Emirates: větší letadlo na lince do Vietnamu
  • logo Emirates Airlines Necelé 4 měsíce po zahájení provozu na lince Dubaj – Ho Či Minovo město nasadila společnost Emirates na tuto trať větší letadlo. Stalo se tak v reakci na zvýšenou poptávku. Místo původních Airbusů A330-200 nyní mezi oběma městy létají Boeingy 777-300ER s 42 sedadly typu flat-bed v Business Class a 386 prostornými sedadly v Economy Class.

   Přepravní kapacita se tak na lince Dubaj – Ho Či Minovo město zvýšila téměř o 50 procent. Kromě zvýšené kapacity přepravených cestujících bude mít tento větší letoun pozitivní vliv i na vietnamský export a import. Do Airbusu se vešlo 17 tun nákladu, do Boeingu je to 23 tun.

   18. 12. 2012


  • Emirates zahájí denní linku do Alžírska
  • logo Emirates Airlines Po úspěšném spuštění linky do Washingtonu DC, které proběhlo 12. září 2012, letecká společnost Emirates Airlines oznámila zahájení denní linky do Alžírska, která bude spuštěna v březnu 2013. Tato linka je dalším krokem v rozšiřování prosperující africké letecké sítě společnosti.

   11. 10. 2012


  • Společnost Emirates otvírá novou linku do Vietnamu
  • logo Emirates Airlines Více než 50 000 obyvatel České republiky vietnamského původu dostane možnost nového spojení se zemí svých předků – společnost Emirates spustí 4. června novou linku do Ho Či Minova Města. Emirates přidá Ho Či Minovo Město jako svou osmou destinaci v roce 2012 a jako 124. celkově. Dovolí tak Čechům objevit a prozkoumat místo, které je považováno za komerční centrum Vietnamu. Z Prahy mohou cestující využít Boeing 777-300ER společnosti Emirates a v Terminálu 3 letiště v Dubaji, který je jedním z nejmodernějších na světě a slouží výhradně pro cestující společnosti Emirates, přestoupit na navazující let do Vietnamu. Ho Či Minovo Město bude obsluhovat Airbus A330-200, který nabídne 251 míst v ekonomické třídě a 27 v business třídě. Tato kapacita se ještě zvýší ve chvíli, kdy bude Airbus A330-200 nahrazen Boeingem 777-300ER, k čemuž dojde 28. října 2012. Díky tomu bude moci mezi Českou republikou a Vietnamem cestovat najednou až 442 pasažérů.

   5. 6. 2012


  • Emirates rozšiřuje svou síť v Africe i v Evropě
  • logo Emirates Airlines Letecká společnost Emirates pokračuje ve své expanzi v Africe přidáním nových linek do Lusaky a Harare. V Africe létá do 22 destinací a nyní připojí Zambii a Zimbabwe ke klíčovým trhům v Evropě, na Dálném východě, v Austrálii a na indickém subkontinentu. Od 9. července každý den bude společnost rovněž létat do portugalského hlavního města Lisabonu. Aerolinky vyrazí do jihozápadního cípu Evropy jen šest dnů po zahájení spojů do španělské Barcelony.

   7. 3. 2012


  • Společnost Emirates přidává Vietnam do své sítě
  • logo Emirates Airlines Letecká společnost Emirates Airlines přidává do své sítě od 4. června 2012 Ho Či Minovo město ve Vietnamu, které se tak stane 124. destinací společnosti. Na této lince bude Emirates používat stroj Airbus A330-200, počínaje 28. říjnem 2012 bude tato linka provozována letounem Boeing 777-300 ER v konfiguraci se dvěma třídami.

   17. 2. 2012


  Spřízněné stránky