Letenky EgyptAir levně z Prahy

levné letenky EgyptAir a pravidla pro zavazadla v letadle

EgyptAir

EgyptAir jsou egyptské národní aerolinky, které provozují lety do 70 destinací nejen v Africe, ale i v Evropě, Asii, Americe a na Středním Východě. Svoji hlavní základnu mají na mezinárodním letišti v Káhiře, odkud se na svou cestu vydává většina z padesáti strojů společnosti.

Letecká společnost EgyptAir je členem uskupení StarAlliance.

Kam létá EgyptAir přímo z Prahy

Zavazadla v letadlech Egypt Air

Všichni cestující v turistické si přímo s sebou do letadla smějí vzít jeden kus příručního zavazadla o maximální hmotnosti 8 kg, osoby ve vyšších cestovních třídách smějí mít ještě jedno zavazadlo navíc. Maximální rozměry takového zavazadla jsou 23 cm × 40 cm × 55 cm.

Kromě něj si všichni mohou zabalit i odbavované zavazadlo o hmotnosti až 20 kg (resp. 30 kg ve třídě business a 40 kg v první třídě). Na všech letech do/z Kanady a USA je pak možné vzít dvě zavazadla, každé o hmotnosti 32 kg.

Pokud váha vašeho zavazadla překročí některý z těchto limitů, budete nuceni zaplatit za každý kilogram nadváhy speciální poplatek (viz. sekce Poplatky). Z bezpečnostních důvodů není možné, aby jakékoliv ze zavazadel mělo více jak 32 kg. V případě, že se tak stane, budete nuceni kufr přebalit tak, aby se do tohoto limitu vešel.

Poplatky u letecké společnosti egyptAir

Poplatek za překročení hmotnostního limitu zavazadel činí v případě mezinárodních linek 1,5 % z ceny letenky za každý kilogram navíc. U mezinárodních linek zaplatíte za každý kilogram částku v rozmezí od 10 Kč do 40 Kč – v závislosti na délce vaší trasy. V případě cest do USA a Kanady se pak platí 115 dolarů v případě letu na východní pobřeží a 125 dolarů v případě letu za západ země.

Věrnostní program egyptAir

Pro své pravidelné zákazníky aerolinky EgyptAir provozují věrnostní program EGYPTAIR Plus. Za každý absolvovaný let se vám na virtuální konto přičte skutečný počet prolétaných mílí. Jakmile budete mít na kontě dostatečný počet mílí, můžete si za ně buď objednávat letenky zdarma, popřípadě navyšovat cestovní třídu.

Možnosti platby / jak platit letenky EgyptAir

Letenky od společnosti EgyptAir lze uhradit pouze některou z platebních karet MasterCard či Visa.

Cestování s malými dětmi

V případě cesty s dítětem, které má zakoupenou svoji vlastní letenku, mohou rodiče využít pro svého potomka sedačku, která je umístěna v přední části letadla. Rodiče mohou své ratolesti dokonce objednat speciální stravu, určenou jen a jen jim – je však nutné tak učinit s časovým předstihem. Batolata se tak mohou těšit na rozmixované ovoce, zeleninu či maso.

Děti od 6 do 11 let navíc mohou v letadlech EgyptAiru cestovat bez rodičů, je však nutné využít dodatečně účtované služby Doprovod o samotě cestujícího dítěte.

Jak ušetřit s letenkami Egypt Air

EgyptAir nabízí čas od času zvýhodněné letenky do zajímavých destinací v Africe i na Blízkém Východě, vyplatí se tak sledovat oficiální stránky aerolinek, kde jsou tyto nabídky prezentovány. Stejně tak lze využít členství v uskupení StarAlliance a vydat se za výhodnější ceny na výlet z Prahy do libovolné obsluhované destinace.

Historie EgyptAir

K založení aerolinek EgyptAir došlo v roce 1932, kdy však fungovaly ještě pod názvem Misr Airwork. EgyptAir však fakticky vznikl až v roce 2002, kdy se společnost plně vlastněná státem proměnila ve státní akciovku.

Součástí letecké společnosti EgyptAir jsou i dvoje dceřiné aerolinky -  EgyptAir Express a Air Sinai. První z nich létá pouze na regionálních linkách, kdežto ta druhá, a to je zajímavé, byla zřízena čistě z formálních důvodů. EgyptAir totiž z politických důvodů nesmí létat do Izraela, a tak to společnost jednoduše obešla tím, že zřídila aerolinky jiné.

V roce 2007 pak aerolinky EgyptAir vstoupily do uskupení StarAlliance. Za pozornost jistě stojí, že letecká společnost EgyptAir je zakládajícím členem aliancí  Arabesk Airline Alliance a organizace Arab Air Carriers Organization.

Vaše zkušenosti z letadel EgyptAir

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují