Letenky easyJet levně z Prahy

levné letenky easyJet a pravidla pro zavazadla v letadle

easyJet

logo easyJet

EasyJet jsou britské nízkonákladové aerolinky se základnou na letišti Londýn Luton. Provozují na 500 pravidelných linek mezi 118 letišti nejen v Evropě, nýbrž i v severní Africe a západní Asii. V roce 2009 EasyJet přepravil 45,2 milionu cestujících, díky čemuž se stal druhou nejvýznačnější leteckou společností v celé Evropě.

Ke svému provozu EasyJet používá 175 letounů Airbus a Boeing, přičemž dalších 55 strojů má již objednaných.

Kam létá easyJet přímo z Prahy

Nízkonákladovka easyJet vás přímo svými letadly z Prahy vezme do těchto měst: Amsterdam, Bristol, Doncaster, Londýn, Lyon, Milán, Paříž.

Zavazadla v letadlech easy Jet

Všichni pasažéři EasyJetu si s sebou do letadla smějí vzít jeden kus příručního zavazadla. Skvělou zprávou je, že nejste nijak limitováni hmotností takového zavazadla. Jen musíte být sami schopní ho uklidit do přihrádky v horní části letadla a zavazadlo smí mít maximální rozměry 56 cm × 45 cm × 25 cm.

Cestující, který si v průběhu rezervace zaplatil odbavované zavazadlo, má právo na jeden kufr o maximální hmotnosti 20 kg. Tuto hmotnost je nutné dodržet, neboť za každý kilogram nadváhy bude účtován poplatek 320 Kč. Do letadla navíc vůbec nebudou přijata zavazadla o hmotnosti větší než 32 kg.

Letecká společnost EasyJet umožňuje rovněž přepravu sportovního náčiní. Poplatek za transport takového nástroje je 690 Kč v případě oznámení přes internet a 970 Kč v případě podání žádosti o přepravu až na letišti.

Poplatky u letecké společnosti easyJet

Během prvních 24 hodin od okamžiku zabukování letenky máte právo na její zrušení. Počítejte však s poplatkem ve výši 840 Kč.

V případě potřeby lze maximálně dvě hodiny před plánovaným odletem spoje změnit jméno na vaší rezervaci. Učinit tak můžete prostřednictvím internetu za poplatek 840 Kč, popřípadě skrze telefonní infolinku za 1 250 Kč. Za stejný poplatek za každý let lze změnit i rezervaci samotnou, tedy typicky datum návratu.

V tomto případě je nutné počítat s naúčtováním rozdílu v případě rozdílných cen letenky. Pokud bude nová cena nižší, peníze vám bohužel nebudou vráceny.

Věrnostní program easy Jet

Nízkonákladová společnost EasyJet neprovozuje klasický věrnostní program, přesto nabízí pravidelným cestujícím zajímavou možnost. Za roční poplatek 109 liber se mohou registrovat do klubu EasyJet Plus!, díky čemuž získají nejen přístup k speciálním nabídkám určeným jenom jim, nýbrž i možnost vždy nastoupit do letadla přednostně.

Dobrou zprávou je i fakt, že jako člen klubu můžete kartu svým přátelům objednat jen za 89 liber, děti karta přijde na 49 liber.

Možnosti platby / jak platit letenky easyJet

Za letenky od společnosti EasyJet lze zaplatit pouze platebními kartami. Vybrat si můžete například Visu Electron a Carte Bleue, musíte však počítat se servisním poplatkem ve výši 3,50 libry.

Alternativou pak jsou platební karty Visa Credit Card, MasterCard, Diners Club, American Express, UATP/Airplus, kde servisní poplatek činí 2,5 % z celkové částky, minimálně však 4,50 libry.

Cestování s malými dětmi

Dětem do dvou let věku je umožněno za nižší cenu letenky cestovat na klíně jednoho z rodičů, čímž ztrácejí právo na vlastní sedačku. Naopak děti starší dvou let musejí mít vždy zarezervovánu svoji vlastní letenku a sedět na svém vlastním sedadle.

Letecká společnost EasyJet nedovoluje cestovat dětem mladším 14 let o samotě. Vždy je důležité, aby je doprovázela alespoň jedna osoba starší 16 let.

Jak ušetřit s letenkami easy Jet

Pokud chcete ušetřit v průběhu rezervace peníze za servisní poplatky, nezbude vám nic jiného, než provést úhradu platební kartou Visa Electron či Carte Bleue. V případě většího množství letenek můžete ušetřit až desítky liber.

Pravidelní cestující se mohou rovněž za poplatek 109 liber zaregistrovat do programu EasyJet Plus!, díky kterému nejen, že získají právo na přednostní nástup do letadla, ale rovněž jim budou nabídnuty speciální slevy určené jen pro ně.

Při cestách do Londýna se vyplatí využít nabídky sesterské společnosti EasyBus, se kterou se do centra města dostanete již za dvě libry. Jízdenky je však nutné objednat předem a výhradně přes internet.

Historie easyJet

Aerolinky EasyJet zahájily svůj provoz v roce 1995, kdy létaly na dvou linkách mezi Londýnem a Glasgowem plus Edinburghem ještě s pronajatými Boeingy. Své první vlastní letadlo si EasyJet pořídil až o rok později.

Dalším význačným přelomem v historii společnosti byl rok 2000, kdy EasyJet vstoupil na londýnskou burzu. Za zmínku stojí i televizní seriál Airline, na kterém EasyJet spolupracoval s britskou televizí ITV. Pořad běžel v létech 1999 až 2007 a pojednával o provozu aerolinek.

Po roce 2000 EasyJet nejdříve získal kontrolu nad švýcarskými aerolinkami TEA Basle, načež koupil i anglickou leteckou společnost Go.

Vaše zkušenosti z letadel easyJet

názorů: 5 to “easyJet”

 1. hana součková
  Únor 10th, 2011 @ 17:51

  zkušenost mám jen dobrou,ale informují pasažery v letadle jen anglicky,přitom polovina cestujících jsou češi,všichni ale nemusí mluvit anglicky a tak nikdy nevím co hlásí letušky !!!!

 2. Roman
  Duben 18th, 2011 @ 10:44

  škoda že nelze zaplatit za letenku v hotovosti!

 3. hana součková
  Květen 26th, 2011 @ 7:10

  proč jsou neustále problémy s placení letenek Visa kartou electron,kvůli tomu uvažuji,že budu létat s jinou společností,protože létám často,tak toto s kartou mě irituje,můžu čekat vaší odpověd?

 4. Monika
  Září 9th, 2011 @ 8:27

  Dobrý den,
  já kupuji letenky v rámci firmy. Jediný “problém”, který mi z toho plyne je daňový nebo aspoň nějaký doklad o zaplacení, který bych pak mohla dát do účetnictví..nemůžu dohledat, kde bych mohla něco takového vytisknout. Jinak si myslím, že za tu cenu jsou služby a komfort na úrovni.

 5. Eva Šmírová
  Srpen 7th, 2012 @ 20:17

  Při poškození zavazadla odmítá reklamační oddělení na letišti Praha vydat potvrzení k vyřízení pojistné události, jelikož to údajně má od společnosti Easy Jet zakázáno. Pojištění zavazadel je zde tedy zbytečné.

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Napište zkušenosti s easyJet
  Zobrazit zkušenosti ostatních cestovatelů

  easyJet novinky

  • EasyJet odbavuje mobilem
  • logo easyJet
   Cestující, kteří odlétají z pražského letiště Václava Havla se společností easyJet, si mohou vyzkoušet odbavení pomocí mobilní aplikace. Tu už teď společnost používá na 51 mezinárodních letištích. Aplikace je k dispozici zdarma v sedmi jazycích pro majitele mobilních telefonů s operačními systémy Android a iOS.

   30. 7. 2013


  • easyJet sníží zátěž letadel novými odlehčenými sedadly, vozíky a sharklety
  • logo easyJet Letecká společnost easyJet představuje řadu opatření, která mají snížit spotřebu paliva a emise CO2. Palivo se bude šetřit díky novým lehčím sedadlům, odlehčeným vozíkům a aerodynamickými vylepšeními, např. sharklety – rozšířením konců křídel, díky kterým pracují křídla efektivněji. Nová sedadla Recaro budou namontována do konce léta 2014, sharklety se objeví od srpna 2013 a nové odlehčené vozíky budou používány od dubna 2013.

   14. 7. 2013


  • Easyjet začne létat z Prahy do Edinburghu, 4x týdně
  • logo easyJet Nízkonákladovka s typicky oranžovými letadly easyJet začne od jarního letového řádu, který začne platit v březnu 2013, létat z Prahy do skotského Edinburghu.

   Spoj mezi Prahou a Edinburghem bude létat 4x týdně (úterý, čtvrtek, pátek a neděle) a Praha je jednou ze 6 nových destinací, kam začne easyjet od jara z Edinburghu létat.

   Nejlevnější zpáteční letenky vycházejí na zhruba 1 600 korun a již nyní jsou v prodeji, takže si můžete naplánovat pěkný výlet do Skotska.

   11. 10. 2012


  • easyJet: nové linky z Prahy do Milána i do Řecka
  • logo easyJet
   Zima bude pomalu za námi a tak je čas se poohlédnout po nějakých letních destinacích, třeba s nízkonákladovou leteckou společností easyJet. Tak plánuje do svého letního letového řádu přidat 80 nových spojů, kdy několik nových je i přímo z Prahy. easyJet konkrétně otevře z Prahy tyto letecká spojení: Milán, Kos, Zakyntos a Kefalonie.

   22. 1. 2012


  • Kolik zaplatíte za rezervaci letenky kartou u easyJet?
  • logo easyJet Chystáte se nakoupit levné letenky u easyJet? Pak už rovnou počítejte s další částkou, pokud svoji rezervaci budete provádět kartou. Dnes tedy zcela běžnou cestou. V případě, že použijete kartu Visa Electon, přičtete si ke své letence dalších 9 liber, zhruba 280 Kč. Stejnou částku si přičtěte, pokud budete u easyJet platit debetní kartou. Pokud se rozhodnete použít kartu kreditní, tak si vytáhněte z prasátka 13,95 liber, tedy asi 350 Kč, případně 2,5 % z ceny rezervace. Zde se easyjet rozhoduje dle toho, co je více. Na něčem se bohužel vydělávat musí i u nízkonákladovek.

   19. 1. 2012


  Spřízněné stránky