Letenky Donavia levně z Prahy

levné letenky Donavia a pravidla pro zavazadla v letadle

Donavia

logo Donavia

Donavia jsou ruské aerolinky se základnou a sídlem ve městě Rostov na Donu. Provozují 21 pravidelných linek do destinací v Evropě a zejména pak na Středním Východě.

Letka společnosti se skládá ze sedmnácti strojů od výrobců Boeing, Iljušin a Tupolev. Aerolinky nejsou členy žádné z leteckých společností.

Kam létá Donavia přímo z Prahy

Donavia aktuálně létá z Prahy pouze do ruského Rostova nad Donem.

Zavazadla v letadlech Donavia

Cestující společnosti Donavia mají právo na jeden kus příručního a jeden kus odbavovaného zavazadla. Limity zavazadel závisí zejména na dané lince a na cestovní třídě, přičemž příruční a odbavované zavazadlo se počítá dohromady:

  • Cestující business třídy si mohou vzít zavazadla o maximální hmotnosti 30 kg.
  • Pasažéři ve třídě Kommersant mají právo na zavazadla o váze 30 kg.
  • Všichni pasažéři v ekonomické třídě smějí mít zavazadla s hmotností 20 kg.
  • Děti mladší dvou let smí mít kufr o velikosti 10 kg – za předpokladu, že v průběhu letu sedí rodičům na klíně.

Při balení zavazadel je nutné dbát na jeho maximální limit, neboť za každý kilogram nadváhy je účtován poměrně vysoký poplatek. Rovněž není možné přepravovat zavazadla těžší než 32 kg.

Hudební nástroje se smějí přepravovat přímo v kabině letadla na sedadle, avšak je nutné objednat další letenku.

Poplatky u letecké společnosti Donavia

Poplatek za službu doprovod o samotě cestujícího dítěte je 30 % z ceny letenky pro dospělého u ratolestí ve věku od 5 do 16 let a 20 % z ceny letenky u dětí mezi 12 a 16 lety.

Příplatek za extra občerstvení v ekonomické třídě je 150 rublů, za další jídlo ve třídě business si zaplatíte 300 rublů. Jen počítejte s tím, že o jídlo lze požádat a je potřeba ho zaplatit nejpozději 24 hodin před odletem, nejlépe již v průběhu rezervace letenky.

Věrnostní program Donavia

Pravidelní zákazníci společnosti Donavia starší 16 let se mohou registrovat do věrnostního programu Success Formula, který nabízí celou řadu výhod. Všichni nově registrovaní členové programu obdrží kartu, na kterou jim jsou připisovány míle za každý absolvovaný dálkový let.

Následně jsou podle počtu mílí na kontě rozděleni do třech různých úrovní:

  • Bílý Success Level je základní úrovní programu, kam jsou automaticky zařazeni všichni nově registrovaní členové.
  • Stříbrný Success Level je přidělen po nalétání 50 000 mil, popřípadě odlétání 50 letů. Mezi výhody patří přístup do salónku na letišti Rostov na Donu, odvoz taxíkem, navýšení limitu zavazadel o 10 kilometrů a při dostatečném počtu mílí na účtu možnost získání letenek zdarma.
  • Zlatý Success Level je nejvyšším ohodnocením tohoto věrnostního programu. Lze ho dosáhnout až po každoročním nalétání 100 000 mílí se společností Donavia či po absolvování 100 letů. Mezi výhody patří všechny ty ze stříbrné úrovně programu plus právo na stravu ze třídy business na letech v ekonomické třídě, přednostní právo na čekací listinu, možnost výběru sedačky v letadle či navýšení limitu zavazadel o 20 kg.

Možnosti platby / jak platit letenky Donavia

Letenky od společnosti Donavia je možné uhradit platebními kartami Visa, Mastercard a Diners Club International.

Cestování s malými dětmi

Dětem do dvou let rodiče rovněž mohou přibalit vlastní kufr. Ten smí vážit nanejvýš 10 kg.

Aerolinky Donavia rovněž poskytují službu doprovod o samotě cestujícího dítěte, kdy je o ně nejen v průběhu letu, ale i před ním a po něm postaráno personálem společnosti. Služba je nabízena dětem ve věku od 5 do 16 let, přičemž je nutné, aby let probíhal v ekonomické třídě.

Doprovod o samotě cestujícího dítěte je zpoplatněn 30 % z ceny letenky v případě dítěte ve věku od pět do dvanácti let a 20 % z ceny letenky u děti ve věku od 12 do 16 let.

Jak ušetřit s letenkami Donavia

Slevu ve výši tři procenta získají všichni cestující, kteří si letenky objednají skrze oficiální internetové stránky aerolinek Donavia.

Historie Donavia

Aerolinky Donavia byly založeny krátce po rozpadu Sovětského svazu v roce 1991. Donavia tehdy přebrala většinu linek ruského Aeroflotu, ostatně jako některé další letecké společnosti v jiných městech. A byl to právě Aeroflot, který Donavii v roce 2000 odkoupil.

Vaše zkušenosti z letadel Donavia

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují