Letenky Darwin Airline levně z Prahy

levné letenky Darwin Airline a pravidla pro zavazadla v letadle

Darwin Airline

Darwin Airline jsou švýcarské aerolinky se sídlem v Luganu, jež vznikly v roce 2003 a v roce 2011 se sloučily se společností Flybaboo. Ze Švýcarska létají do zhruba dvacítky destinací zejména v Itálii, Francii a Španělsku.

Ke svému provozu Darwin Airline používá flotilu šesti strojů Saab 2000 a dvou strojů Bombardier Dash 8 Q400, jejichž průměrné stáří je necelých 15 let.

Kam létá Darwin Airline přímo z Prahy

Od září 2012 společnost provozuje pravidelnou linku mezi Prahou a Ženevou.

Zavazadla v letech Darwin Airline

Všichni cestující Darwin Airline si s sebou smějí vzít jeden kus příručního zavazadla o maximální přípustné hmotnosti 8 kg.

Pasažéři v ekonomické třídě si k tomu navíc zdarma mohou přibalit jeden kus odbavovaného zavazadla o hmotnosti do 23 kilogramů. Cestující ve třídě Premium Economy mají tu výhodu, že si smějí vzít zavazadla dvě. A každé navíc smí vážit až 32 kg.

Poplatky u letecké společnosti Darwin Airline

Jak vyplývá z odstavce výše, u Darwin Airline se neúčtuje poplatek za odbavované zavazadlo.

Existují zde však poplatky za provedení změny na již vystavené letence, výše poplatku je stanovována individuálně. Změna údajů na letence je navíc možná pouze v případě, letíte-li v bukovací třídě B, H, I, K, L, Q, X nebo W.

Věrnostní program Darwin Airline

Pro své pravidelné cestující aerolinky Darwin Airline provozují věrnostní program Rome Frequent Flyers Program. Jeho obrovskou nevýhodou je, že v současné době (srpen 2012) je omezen pouze na linku z Lugana do Říma.

Jeho princip nicméně spočívá v tom, že za každý let absolvovaný v jednom či druhém směru obdrží cestující jeden bod. A za deset nasbíraných bodů následně získá na jeden tento segment letenku zdarma. Sbírání bodů však není přenositelné – na jedno konto tedy smí body sbírat pouze jedna osoba.

Možnosti platby / jak platit letenky Darwin Airline

Letenky od společnosti Darwin Airlineje možné platit všemi běžně dostupnými platebními kartamivčetně MasterCard či Visa.

Cestování s malými dětmi

Aerolinky Darwin Airline poskytují pro dětské cestující slevy z ceny letenek. Za děti do 2 let věku se z ceny letenky platí pouhých 10 %, dítě však v takovém případě nemá nárok na vlastní sedačku a musí sedět na klíně některého z rodičů.

Dítě do 2 let s vlastní sedačkou, všechny děti od 2 do 11 let a nedoprovázené děti ve věku od 5 do 12 let pak mohou využít slevy z ceny letenky ve výši 33 procent. Tato sleva platí ve všech bukovacích třídách s vyjímkou promo (značí se písmeny O a R).

Jak ušetřit s letenkami Darwin Airline

Letecká společnost Darwin Airline nabízí na vybraných linkách slevu lidem ve věku od 12 do 25 let, a to až ve výši 80 %. Počet takto vystavovaných letenek je však omezen, navíc není možné tyto letenky přebukovávat či refundovat. Slevu navíc nelze sčítat s žádnými jinými slevami.

Historie Darwin Airline

Aerolinie Darwin Airlines vznikly 12. srpna 2003  jako čistě regionální švýcarská společnost. Svůj první let vypravily až o rok později, přesně 28. července 2004. Své hlavní sídlo mají aerolinky ve městě Lugano.

Poslední aktualizace: 19. srpna 2012

1 názor to “Darwin Airline”

  1. Hana Vávrová
    Září 20th, 2013 @ 9:21

    mám prozatím velmidobrou zkušenost s touto spol.letěla jsem Praha-Curych a bylo to super- včasnost letu,příjemný let, občerstvení atd. Jak si mám objednat další let s touto společnostÍ

Přidat vlastní zkušenost s touto společností

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují