Letenky Curych levně z Prahy

letenky a informace o destinacích dosažitelných z Prahy

Curych

Místo odletu
Místo příletu
rezervovat letenky online

Prosíme o chvilku strpení, zpracování nejlevnějších letenek Praha - Curych trvá pár sekund. Děkujeme.

Praktické tipy jak trávit čas v Curychu a co v něm nepřehlédnout, zkrátka nenáročný průvodce Curychem. Stručně jasně, výstižně, nechceme vás zatěžovat zbytečnostmi. Zároveň nabídneme ubytování i levné letenky do Curychu.

Centrum zábavy celého curyšského kantonu je pěší zónou, což platí prakticky pro celé centrum Curychu, kde se jezdí pouze tramvajemi a na kolech. V Niederdorfu návštěvník mimo jiné najde spoustu butiků, často ukrytých ve spleti ulic a uliček. Může se tu dobře najíst či jen tak posedět v kavárně. Ale ani večer tu společenský život neutichá, spíše naopak, hustota klubů všech možných hudebních stylů, kterých je okolo padesáti, je nejvyšší z celého Švýcarska.

Památky a muzea v Curychu

V Kunsthausu, jednom z nejvýznamnějších muzeí v Evropě, jsou umístěny cenné sbírky klasického moderního umění od Edvarda Muncha, Vincenta Van Gogha, Pabla Picassa, nejdůležitějších impresionistů a také díla reprezentující moderní umělecké směry.

Za návštěvu v Curychu rozhodně stojí i Grossmünster, románský kostel, jeden ze tří hlavních kostelů v Curychu. Podle legendy stál u jeho zrodu Karel Veliký. V první polovině 16. století se Grossmünster stal místem, kde začala švýcarsko-německá reformace.

Příroda v Curychu a okolí

Curych, to jsou také lesy, parky či veřejné zahrady a známé Curyšské jezero s rozlohou 88 kilometrů čtverečních. Jezero je pověstné čistotou vody, která se dokonce dá pít. V krásné okolní přírodě lze podnikat turistické výlety či klidné vyjížďky lodí. Navíc tu po cestách narazíte na různé restaurace nabízející místní pokrmy.

Z rozhledny Uetliberg, která se pne do výšky 870 metrů nad mořem, se návštěvníkům naskytne působivý výhled na město, Curyšské jezero a Alpy. Velmi oblíbená je rovněž zoologická zahrada či Rýnský vodopád, největší v Evropě, s průtokem zhruba 600 tisíc litrů za sekundu.

Jak v Curychu ušetřit

Curych karta – Veškerou dopravu ve městě budete mít s kartou zadarmo. Pro představu, cesta z letiště do města a zpět stojí téměř 11 eur. Zdarma budete mít i vstup do muzeí, ve vybraných obchodech v Curychu desetiprocentní slevu a tak dále. Dospělého stojí 17 eur na den (na tři dny 34 eur), děti od šesti do 16 pak 12 a 24 eur. Kartu lze koupit on-line na webu zuerich.com.

Ubytování v Curychu – Jelikož je v Curychu draho, nejlepší je ubytovat se v soukromí, což lze zařídit pohodlně přes internet.

Nejpopulárnější letenky z Prahy

LetenkyPraha.com spolupracují

  Curych aktuálně

  tipy, výstavy, akce

  • Curych je nejdražším městem na světě, přeskočil i Tokio
  • Nejdražší město pro život už není Tokio, ale evropský Curych, jak vyplývá z průzkumu, který pravidelně na základě vyhodnocení životních nákladů zveřejňuje Economist Intelligence Unit časopisu The Economist. Průzkum připisuje posun Curychu na špici žebříčku, kam se dostal poprvé za poslední dvě desetiletí, přinejmenším částečně silnému franku. Praha nebo jiné české či slovenské město se ve studii neobjevily.

   1. 4. 2012